Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Shoot-Out
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 25 Ian 2014, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si a mai fost un touching ball la bila neagra, care l-a pus in dificultate pe Harold si tot asa, a fost o lipsa de comunicare intre ei, timpul s-a scurs si Harold a dat o lovitura aiurea, la disperare, bine era in snooker la bila rosie cu acel touching ball, dar totusi putea sa fie mai "sprinten" arbitrul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 26 Ian 2014, 17:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Sper că acea greșeală flagrantă din meciul Cope v Harold o să-l coste pe Marcel Eckhardt prezența la Crucible. Evil or Very Mad



Din pacate nu am urmarit evenimentul pt ca am fost ocupat... am ratat si meciul lui Ebdon.

Ce greseli a facut Eckhardt? Oricum ma bucur ca am scapat de pustiul ala arogant ce era promovat din pricina nationalitatii. Marcel era cea mai neplacuta imagine ce putea fi prezentata de camere in timpul unui joc de snooker. Sper sa nu-l mai vedem pana sezonul viitor.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Dum 26 Ian 2014, 21:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stream:

http://cricfree.tv/sky-sports-2-live-stream-cricfree.php


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Ian 2014, 21:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine l-a botezat "The Spaceman", pe Dominic Dale? E foarte haios la masa. Mi-as dori sa castige turneul asta, i se potriveste ca o manusa Smile

L.E. Mulumesc pt raspuns, Clara!




Ultima modificare efectuată de către Undergrow la Lun 27 Ian 2014, 16:46, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Dum 26 Ian 2014, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuze pentru off-topic, dar citind mai sus despre greselile de arbirtraj mi-am dat seama ca nu am mai vazut-o de ceva timp pe Ivy. Ce s-a intamplat cu ea?

LE. Iar pentru cei care doresc sa vada exact care au fost greselile din meciul Cope-Harold il aveti aici:
http://www.youtube.com/watch?v=msOvCZy0wmA

LE2. Felicitari, Dominic!!!
Tinand cont de faptul recunoscut ca ar avea si calitati "muzicale" asteptam interpretarea piesei Spaceman, macar la un karaoke Smile Chiar cand scriu aceste randuri castigatorul canta "My Way" piesa lui Frank Sinatra.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Ian 2014, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb! Bravo Dominic pt. castigarea trofeului! Campionul potrivit pentru aceasta competitie. Mi-ar fi parut rau sa castige altcineva Laughing

ney a scris:

LE2. Felicitari, Dominic!!!
Tinand cont de faptul recunoscut ca ar avea si calitati "muzicale" asteptam interpretarea piesei Spaceman, macar la un karaoke Smile Chiar cand scriu aceste randuri castigatorul canta "My Way" piesa lui Frank Sinatra.


L.E. S-a tinut de promisiune, spusese ,in sferturi mi se pare, ca va canta o piesa de-a lui Sinatra daca va castiga Very Happy. Si i-a reusit de minune, are o voce placuta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 27 Ian 2014, 0:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jimmy White l-a poreclit pe DD "Spaceman."

În legătură cu Ivy, o să întreb.

Album Arrow https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151820142787062.1073741864.10215162061&type=1



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 27 Ian 2014, 16:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poza preferata din tot albumul Laughing

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1622080_10151823732887062_769294588_n.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 28 Ian 2014, 6:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum vad si eu ce a facut acest Marcel (care e considerat arbitru). O rusine ! practic a stricat in totalitate meciul, Dave era intr-o forma de zile mari , a reusit niste lovituri extraordinare.

Sper sa nu-i mai vedem fata aia aroganta cel putin catiava ani, am stiut de la inceput ca ceva e putred. Prea il trimiteau la toate meciurile la UK fara ca el sa reprezinte ceva si pana la urma s-a dovedit ca nici macar nu stia regulile jocului, bine ca n-a stricat meciuri pe la UK.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 28 Ian 2014, 10:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Regula "La fiecare lovitură, ori este trimisă o bilă în buzunar, ori trebuie atinsă o mantă (fie cu bila albă, fie cu cealaltă)" nu este chiar exacta din punctul meu de vedere.
Daca tot s-au preluat reguli din lumea biliardului, la acea presupusa greseala a lui Marcel Eckhardt, in regulile de pool, ptr situatia respectiva avem: oricare bila de pe masa trebuie sa atinga manta dupa contact cu bila obiect/bila "on". Eu consider ca a procedat corect arbitrul si nu mai aruncati vina pe el la repezeala.

Pe de alta parte, toata aceasta maimutareala nu poate fi numit snooker, nici macar nu m-am uitat la vreun meci (exceptie frame-ul dintre Cope si Harold, m-a facut curios sa vad ce greseala a facut). Sa pui 10 sec pe lovitura e o idiotenie, mai ales in situatiile in care ai touching ball sau sa repozitionezi coloratele pe punct. Toata ideea de snooker e pierduta iar rezultatul acestui "show" e cel mai bine descris la finalul frame-ului dintre Jamie Cope si Dave Harold (strangeri de mana pe doua degete, confuzie, urlete grotesti din tribune, etc etc )



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 28 Ian 2014, 16:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CosminCtin a scris:
Regula "La fiecare lovitură, ori este trimisă o bilă în buzunar, ori trebuie atinsă o mantă (fie cu bila albă, fie cu cealaltă)" nu este chiar exacta din punctul meu de vedere.
Daca tot s-au preluat reguli din lumea biliardului, la acea presupusa greseala a lui Marcel Eckhardt, in regulile de pool, ptr situatia respectiva avem: oricare bila de pe masa trebuie sa atinga manta dupa contact cu bila obiect/bila "on". Eu consider ca a procedat corect arbitrul si nu mai aruncati vina pe el la repezeala.

Pe de alta parte, toata aceasta maimutareala nu poate fi numit snooker, nici macar nu m-am uitat la vreun meci (exceptie frame-ul dintre Cope si Harold, m-a facut curios sa vad ce greseala a facut). Sa pui 10 sec pe lovitura e o idiotenie, mai ales in situatiile in care ai touching ball sau sa repozitionezi coloratele pe punct. Toata ideea de snooker e pierduta iar rezultatul acestui "show" e cel mai bine descris la finalul frame-ului dintre Jamie Cope si Dave Harold (strangeri de mana pe doua degete, confuzie, urlete grotesti din tribune, etc etc )


inseamna ca aia sunt nebuni de l-au suspendat pe Marcel. Un lucru e clar... meciul a fost facut praf de arbitru!! Jucatorii au avut o evolutie excelenta.

Preferam mai mult atmosfera de la debutul acestui tip de concurs cand tribunele erau undefa deasupra jucatorilor si cand atmosfera era mai mult spre show. Acum incearca sa faca si show si snokoer !! si intr-un final a iesit o porcarie.

Sunt frumoase aceste initiative , dar trebuie mai bine analizate. Cred ca snookerul are nevoie de un turneu unde jucatorii sunt relaxati si interactioneaza cu publicul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Shoot-Out Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community