Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul galez
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul galez ?
Joel Walker
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
22%
 22%  [ 7 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
70%
 70%  [ 22 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
3%
 3%  [ 1 ]
Marco Fu
3%
 3%  [ 1 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 31

Autor Mesaj
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 0:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aici: 147, baby!



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 1:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ieșirile cu efect de retur pe bila albă din ultima parte a break-ului au fost extraordinare.
Să închei în asemenea fel o FINALĂ de turneu trebui să fi fost ceva special și pentru Ronnie.
Nu-mi vine acum în minte decât expresia care se mai folosește uneori în baschet: „Let's go home ladies and gentlemen, let's go home!...”
Notworthy Notworthy Notworthy



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 7:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu are adversar Ronnie, asta e adevarul... Numai el poate face sa para simpla realizarea unui 147. Nici n-ar trebui sa mai zic de loviturile cu mana stanga. Cel mai potrivit exemplu ar fi ultima bila rosie din break...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 8:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci ce poti sa mai spui decat bravo Ronnie.Restul a spus el la masa.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 13:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un RONNIE absolut fantastic,de la Campionatul Mondial 2013 incoace,rupe tot,si chiar cu o diferenta mare fata de ceilalti,asta e adevarul.Atunci cand VREA sa participe,e de neoprit.
Insa,cel mai mult ma bucur de cu totul altceva.

Ca SUNT CONTEMPORAN cu RONNIE,desi din cate stiu,snookerul a fost inventat acum 139 de ani, pt mine,e o mare onoare si bucurie sa fiu contemporan cu cel mai bun din toate timpurile.Asta e adevarul,indiferent de ce simpatii avem fiecare,trebuie sa recunoastem ca RONNIE e unic.

Astept cu mare nerabdare Campionatul Mondial,insa imi este greu sa cred ca in urmatoarele 40 de zile premergatoare titlului Mondial,se poate intampla ceva cu Ronnie.Va defila din nou,imi doresc o finala RONNIE-JUDD,cu castigatorul in meci decisiv,la bila neagra.

Sa multumim cu totii lui Dumnezeu ca suntem in viata sa vedem perfectiunea intr-un anumit sport,snooker,adica sa il vedem pe Ronnie.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

frumoasa evolutia lui Ronnie, in sfarsit da semne ca s-a maturizat (cu exceptia unor mici gesturi cu limba pe care eu personal i le iert Very Happy )
cat despre CM , sper sa o tina la fel; dar mai astept o evolutie buna si din partea celorlalti ambitiosi ravnitori la titlul suprem: Selby , Robertson, Trump (care scartzaie bine in ultimul timp), Ding ... evolutie buna inclusiv in meciurile cu Ronnie, care pare ca a cam bagat spaima in ei
deh, mai avem de asteptat 2 luni, care or sa treaca tare greu Rolling Eyes



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Heri
More than a fan


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 41

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A terminat turneul intr-un mare fel! Ronnie are si o alura de mare campion, pe care am mai vazut-o doar la Higgins si Hendry. Din generatia tanara, nu cred sa-i calce vreunul pe urme, desi multi si-au pus sperante in Trump...
Si totusi...
Parca nivelul de joc a scazut in ultimii ani, mi-e dor de meciurile din perioada 2000-2008/9...

mircea22 a scris:
Nu-mi vine acum în minte decât expresia care se mai folosește uneori în baschet: „Let's go home ladies and gentlemen, let's go home!...”


Probabil te refer la concursul de Slam-Dunk din 2000, cand Vince Carter a concurat de unul singur. Toata lumea era dezorientata, nu intelegeau ce se intampla... Very Happy Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Heri Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Omagiu adus maximului de ieri, în sala rezervată arbitrilor, la Dongcheng Sports Garden, unde începe, mâine, Openul de la Dongguan (AT 4).




(Foto Paul Collier)

Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Heri a scris:

Probabil te refer la concursul de Slam-Dunk din 2000, cand Vince Carter a concurat de unul singur. Toata lumea era dezorientata, nu intelegeau ce se intampla... Very Happy Very Happy

Exact acolo m-am gândit. Wink
Sunt momente în sport când se întâmplă lucruri ieșite din comun care-ți creează o stare de spirit ce nu poate fi descrisă în cuvinte și care te „urmăresc” apoi de-a lungul vieții, chiar dacă ai fost doar un simplu (tele)spectator.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Heri
More than a fan


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 41

MesajTrimis: Mie 5 Mar 2014, 14:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma gandeam eu! Am si acum in PC inregistrarea acelui concurs, l-am revazut chiar anul acesta, pentru a 'n'-a oara, insa cu aceeasi uimire. Shocked Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Heri Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Openul galez Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community