Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Championship League Snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 7 Ian 2014, 17:50    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

"Distribuția" grupei a 7-a nu este încă definitivată. Oricum, mai pot avea loc și alte rocade.

La mulți ani tuturor ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mar 7 Ian 2014, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant ca nu il vad pe Ding in nicio grupa Sad. Probabil a ales sa nu se complice cu astfel de turnee Embarassed



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 7 Ian 2014, 18:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai el e cel de la care se așteaptă confirmarea participării ! Inițial, n-a vrut să participe întrucât prezența lui la ediția viitoare a Campionului campionilor este deja sigură și nu avea sens să ocupe locul pe care l-ar fi putut ocupa cineva care nu putea conta pe câștigarea altor titluri care să-l introducă în Campionului campionilor. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 7 Ian 2014, 19:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar Ronnie? A considerat prea mic turneul pentru el? Multumim de urare Clara, multi ani frumosi si tie!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 7 Ian 2014, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este deja calificat în Campionul campionilor 2014 în calitate de deținător al titlului. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mar 7 Ian 2014, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jucatorii pot concura si pentru bani nu daor pt. a se califica la Campionul Campionilor de anul vitor Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Mie 8 Ian 2014, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

147 murphy cu davis Shocked Shocked


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 8 Ian 2014, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări lui Shaun Murphy pentru al doilea break maxim al carierei – primul în istoria CLS ! Applause

Frame-ul al 3-lea (cel al breakului maxim) începe la minutul 29.50. Shaun era condus cu 2-0. Arrow http://www.youtube.com/watch?v=VGQmxYSUk_o

De menționat că Mr Clive Everton n-a fluturat stindardul anticipativ al unui max decât după a 6-a (a șasea) bilă neagră. Și, culmea, n-a găsit cusururi fiecărei lovituri din breakul cu pricina ! Laughing

___________

Neil Robertson a ajuns la 63 de breakuri 100(+) – nou record/sezon. Care sezon e încă departe de a se încheia... Wink Scor la puncte : Neil Robertson 404-8 Joe Perry



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 9 Ian 2014, 1:12, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 8 Ian 2014, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:


De menționat că Mr Clive Everton n-a fluturat stindardul anticipativ al unui max decât după a 6-a (a șasea) bilă neagră. Și, culmea, n-a găsit cusururi fiecărei lovituri din breakul cu pricina ! Laughing


Laughing Laughing Laughing

Felicitari lui Shaun pentru max! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 9 Ian 2014, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Finala Grupei a doua : trei breakuri măricele (73, 68 și 70) și, mai ales, o stare de "pot-să-câștig" i-au asigurat Gentlemanului Joe o victorie la zero asupra lui Judd – o victorie în stil mai degrabă Trump decât Perry, adică în 27 de minute. 8)

_________________________________

Ultimul loc din Grupa a 7-a a fost ocupat de Mark King.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Mar 21 Ian 2014, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce e cu turneul asta fratilor..parca e intr o cocina cu porcii..nici macar o tribune nu are..


Sus
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Mie 22 Ian 2014, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asa blat ca la selby cu stevens n am mai vazut in viata mea.merita suspendat pe viata acest jucator..daca v-ati uitat la meci,va da ti seama despre ce e vorba..cum sa ai bila simpla de 2-0.si o ratezi.si in fiecare joc conduci cu diferenta mari.si ratezi bile simple.iar in decisiv ai bila de meci,si o ratezi tot asa.du te vere.daca n ai chef,numai veni.faci snooker ul de ras prin blaturile astea ordinare.credeam ca e serios..


Sus
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 22 Ian 2014, 17:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertson a scris:
asa blat ca la selby cu stevens n am mai vazut in viata mea.merita suspendat pe viata acest jucator..daca v-ati uitat la meci,va da ti seama despre ce e vorba..cum sa ai bila simpla de 2-0.si o ratezi.si in fiecare joc conduci cu diferenta mari.si ratezi bile simple.iar in decisiv ai bila de meci,si o ratezi tot asa.du te vere.daca n ai chef,numai veni.faci snooker ul de ras prin blaturile astea ordinare.credeam ca e serios..


Cărți!!!



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 6 Mar 2014, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finală

Judd Trump : "Aici, parcă întotdeauna joc bine. Am avut mare noroc că m-am calificat în semifinale – era nevoie ca în această fază să fac un joc mult mai bun decât în grupă și chiar așa s-a întâmplat. A trebuit să joc foarte bine cu Martin, mai devreme, după-amiază și tocmai acel meci m-a pregătit pentru finală. Turneul ăsta mi-a făcut întotdeauna bine și-mi place să vin aici. Acum plec spre China și aș dori să iau cu mine starea și elanul din seara asta ca să fiu sigur că-nchei sezonul în forță."

Martin Gould : "Sunt dezamăgit, dar Judd a meritat victoria și mi-e imposibil să nu recunosc acest lucru. A fost cel mai bun jucător din grupă, iar în finală a jucat încă și mai bine. Eu am ratat vreo două lovituri, pe la începutul meciului și m-a pedepsit cu severitate. N-am intrat cu adevărat în ritm și asta e frustrant, mai ales după cât de bine am jucat în semifinale. Am fost bucuros că n-am pierdut la zero fiindcă n-am pățit așa ceva în acest turneu și dacă nu mi-am păstrat titlul, măcar am reușit să-mi păstrez acest record."


_______________________________

Campionii :



Judd devine primul dublu campion CLS, după o finală jucată bine – mai bine decât l-am văzut pe Judd jucând de o vreme încoace. Câștigul CLS 2014 al noului campion se ridică la 30 800 lire (în timp ce câștigul său total, din variile ediții CLS de până acum, reușește să depășească recordul lui Ali Carter și se cifrează la 90 467 lire).

Judd își asigură astfel calificarea la invitaționalul "pe sprânceană" numit Campionul campionilor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Championship League Snooker Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community