Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 12:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I'm finally back Snookerland! Bine v-am regasit! Smile

In primul rand Welcome back snooker dear!
Ieri am vazut doar un pic din meciul Ronnie-Bjorn si..am adormit Embarassed Dar de azi ma dedic 100% snookerului promit solemn. Smile
Imi pare rau ca nu l-am vazut pe Matt..mi-era dor de el..de fapt mi-e dor de snooker in general Rolling Eyes
Sper sa avem parte de un sezon cat mai bun calitativ (cantitativ e putin cam greu Evil or Very Mad ). Ma bucur ca am revenit si astept cu nerabdare serile tarzii cu snooker! Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MARK KING a făcut cel mai mare break de până acum : un 140 Doar n-o fi ratat (și el !)! ultima bilă neagră !!! Oricum, Mark e în formă excelentă după victoria de la German Open . HIGGIE, JOE SWAIL și BARRY PINCHES au trecut și ei în runda a 2-a (din păcate mai ales pentru ALI CARTER și TOM FORD ! Sad )

Scorurile alături, la Meciuri și rezultate : http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=4746#4746



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 17:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am gandit ca ar fi bine de repetat ora de incepere a transmisiilor de snooker de azi, 9 octombrie:
Eurosport 1
20.15-23.30 LIVE (Ne rasfata in seara asta! Laughing ) Dar nu vor fi highlights sau, cel putin, nu se mentioneaza.
Iar fericitii posesori de Eurosport 2 presupun ca se afla in fata televizoarelor, pentru ca intre 18.30 si 20 se transmite un RELIVE cu meciurile din dupa-masa asta.
Noi, plaiesii, ne vedem la ora 20 trecute fix Laughing.

*Un sfat aproape inutil dar dezinteresat: ignorati cu hotarare ghidurile TV. They write shit Evil or Very Mad Evil or Very Mad !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 18:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Ar trebui să pun niște asteriscuri pe-acolo ! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Dar sunt de acord cu ideea - deși vina e și a schimbărilor permanente operate de faimoasa "regie de la Paris"!... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing Cel mai bun lucru e să verificăm programul la
http://eurosport.com/home/pages/v4/l0/s10000/TvSchedule_lng0_spo10000_prs1_ven0.shtml

* HIGGIE : "Nu-ți poți permite să pierzi meciurile astea din prima rundă, deci ești de fiecare dată sub o presiune mai mare, pentru că vrei să mergi mai departe. Mă bucur că am trecut în runda următoare și cred într-adevăr că sunt din nou pe calea cea bună către o revenire. Cu tehnica stau la fel de bine ca întotdeauna, nu de asta-mi fac griji, pentru că de greșit poți greși dacă nu te concentrezi. Aici pot apărea problemele."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 9 Oct 2005, 19:21, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
[color=red]
Scorurile alături, la Meciuri și rezultate : http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=4746#4746


Sper sa-l arate pe Hunter diseara. Wink Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 18:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuzati absenta asteriscurilor Embarassed , va rog! Aveam oaresce nervi. Da' mi-au trecut si iata cum...

Simple dâre de cretă…
(Momente care mi-au ramas in memorie)

*In timpul meciului lui Ronnie cu Haneveer de pe perete se desprinde exact banderola cu worldsnooker.com Wink Wink Laughing . Michaela Tabb se precipită să o fixeze la loc. Ronnie se uită fioros intr-acolo.
*In disputa cu Matthew Dave Harold trimite o bilă roșie în buzunar pe toată lungimea mesei. Un zâmbet imens îi lumineaza toata fața de dur potrivit pentru filmele lui Guy Ritchie.
* Intimidat probabil de iritarea lui Ronnie, un spectator din ultimul rând se năpustește să tragă nărăvașa perdea care îi permisese soarelui să-si strecoare câteva raze înăuntru.
*Stau nedumerită în fotoliu și mă întreb cine e a doua arbitră din circuitul masculin Confused . Cine să fie? Michaela Tabb cu părul scurt și reflexii roșcate Laughing .
*Dave Harold introduce ultima bilă albastră a meciului cu Matthew. Camera focalizează pe Dragonul Galez care scrâșnește vizibil din dinți; expresia îi e, însa, deja resemnată.
*Ronnie se întoarce din drum să dea un autograf unei fetițe cu angelice bucle blonde.
*Avansul lui Ronnie în frame-ul 8 al meciului cu Bjorn era important. Haneveer ratează. Camera focusează secunde în șir pe spatele de un albastru intens al vestei lui. Se aude vocea apocaliptică a lui Marius Ancuța: „Gata! E gata!”

Asta a fost doar prima zi. Mai revin...


Revin cu scuze pentru dezinformarea cu privire la programul Eurosport. Eroarea nu este a mea, informatia-verificata cu atentie-provenind de pe site.
Embarassed


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma intreb oare ce se intampla cu unii dintre cei buni... Sa-l luam spre exemplu pe Graeme Dott. Dupa ce a ajuns in finala CM a lasat-o mai moale. Si astazi abia mai auzim de el. Si acum a fost invins in runda 1.
Toata lumea are perioade proaste, mai lungi sau mai scurte, dar ma fascineaza cand niste jucatori buni aluneca pe panta perioadei proaste imediat dupa una dintre cele mai bune realizari din cariera lor.
Nu prea pricep. Vreo idee?



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 21:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Pesemne că victoriile sunt cele mai secătuitoare... Confused

* După meci :

PAUL : "Încă nu am primit undă verde de la doctori, dar bătălia principală e câștigată. De obicei, nu pot să stau în picioare mai mult de 2 ore. Îmi obosesc picioarele și îmi simt mâinile amorțite din cauza tratamentului. Specialiștii mi-au spus că lucrurile revin la normal în 95 la sută din cazuri, dar e nevoie de o perioadă între 6 luni și un an pentru asta... Sunt încă sub supraveghere medicală și fac analize din 3 în 3 săptămâni. Peste câteva zile o să am și rezultatul de la testul principal, cel al tumorii.

În ultimele 5 luni, gândurile mele despre viață și despre snooker s-au schimbat mult. Totuși nu m-am întrebat niciodată 'de ce mi se întâmplă mie așa ceva?'

Am venit aici ca să mă bucur de snooker și așa am și făcut. Întotdeauna am știut că o să revin în viața competițională - cu toate că nu știu cât de bine o să joc de acum încolo !"


RORY McLEOD : "Acesta a fost cel mai greu meci pe care l-am jucat în viața mea. Țin mult la Paul și îl urmăresc jucând de ani de zile. Sper că își va reveni pe deplin.

Altădată aveam emoții pentru că urma să joc în fața camerelor TV, dar azi emoțiile nu m-au blocat și am putut juca bine- deși mai nimeni din public nu ținea cu mine !"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 9 Oct 2005, 22:46, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 22:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parafrazez ce spuneai, Clara, la un moment dat: Acolo unde este si Dumnezeu cere si oamenii cer.
Cred ca asta este si cazul lui Paul Hunter.
Cred ca mai are multe, multe de oferit blondutzul si toata lumea este alaturi de el, incepand cu cei care-i trimit un gand bun pana la logodnica sa.
Ma bucur mult ca l-am revazut in aceasta seara si sper sa se simta din ce in ce mai bine si sa-si revina complet - la nivelul la care era odinioara.
You're in our hearts, Paul! God bless! Very Happy

P.S. M-am inshelat pana la urma (aveam o banuiala) si vom vedea Stephen vs. Dom. De-abia astept! Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Mrs. Hendry, nu le da fetelor speranțe deșarte : Lindsey nu mai e logodnica, ci consoarta - cu acte în buzunăraș și bebeluș în pântecel ! 8) Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce parere aveti de Maguire/Judge? Mie mi s-a parut o cursa de urmarire din partea lui Stephen; de fapt e usor de sustinut asta daca ne uitam la evolutia scorului. Si mi-a placut de Michael. A avut cateva lovituri deosebite, din pozitii dificile-mai ales cand s-a suit pe masa si trebuia sa si loveasca peste o alta bila.

Continua vartejul eliminarii capilor de serie Shocked Shocked ! Ce se intampla? Nu-s destul de motivati baietii de sus ori prea vor si ceilalti sa prinda o felie cat mai mare din "prajitura" asta care are din ce in ce mai putine stafide prin ea? Laughing

Iar Paul...Pacat ca n-am vazut debutul meciului, sa simt si eu reactia publicului Sad . Si sa vad acel 3-0 care indica atat de clar valoarea lui Paul.

Imi permit sa va recomand sa nu ratati, in masura posibilitatilor, evident, WATTS-UL de maine seara de la 18.30. Imposibil sa nu se strecoare Laughing oarece instantanee de la GP!




Ultima modificare efectuată Miss Chigwell la Dum 9 Oct 2005, 22:56, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Presupun că unii dintre "băieții de sus" sunt cam ruginiți după vacanță și neintrați încă în ritmul sezonului. Michael și ceilalți mai modest clasați au avut avantajul de a juca și în calificări, deci de a avea mai multe meciuri "în mână" și o oarecare continuitate competițională, ca să nu mai vorbesc de faptul că a participa la turul de calificare înseamnă și a intra mental în starea de competiție.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 9 Oct 2005, 22:58, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Laughing Laughing Laughing Mrs. Hendry, nu le da fetelor speranțe deșarte : Lindsey nu mai e logodnica, ci consoarta - cu acte în buzunăraș și bebeluș în pântecel ! 8) Laughing Laughing Laughing


Dreptate ai! Very Happy Am slipped in trecut pentru o clipa, cred. Very Happy Sau poate nici n-am plecat din momentul acela in care totul era bine pentru Paul din punctul de vedere al sanatatzii. Very Happy

Maguire vs Judge... Nush ce sa zic. Cred ca Judge a meritat sa castige. Maguire poate nu s-a concentrat suficient deshi a reushit un break frumos la un moment dat. Nu pot sa zic pacat... Pe de-o parte ma bucur ca Judge merge mai departe deshi a avut gresheli cu carul. Maybe it just wasn't Maguire's day. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Oct 2005, 23:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe ziua de azi, numai Higgie, dragul de el, a purtat în glorie steagul Scoției ! Sad Sad Sad În rest, Alan McManus, Dotty și Maguire... Mad Mad Mad

MAGS : "Ăsta e cel mai prost fel de a începe un sezon! Ca să fiu cinstit, n-am jucat chiar rău și n-am făcut greșeli de tehnică, dar n-am ce spune decât Bravo ție, Michael ! Am avut ceva emoții fiindcă a fost primul meu meci și sunt încă neîncălzit. Poate că totul se explică prin lipsa continuității competiționale."

MICHAEL JUDGE : "A fost un meci de mare calitate, fără mari sau multe greșeli. De obicei, am nevoie de cam 7 vizite la masă ca să trec cu bine linia de sosire - de data asta mi-a reușit o performanță mai bună. Grozav îmi place să joc aici, la Preston. Tocmai vorbeam după meci cu Joe Swail și am fost amândoi de acord că e nemaipomenit să joci bine în sala în care ai jucat bine și în sezonul trecut." (La Grand Prix-ul din 2004, Michael a fost semifinalist.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 10 Oct 2005, 16:47    Titlul subiectului: Hendry vs Dale Răspunde cu citat (quote)

Poate ca ar fi fost mai frumos sa se incheie 5-3. Am avut senzatzia ca Dom joaca mai mult pentru placerea jocului, decat pentru a castiga. Oricum a fost o placere sa-l revad.
De Stephen ce-ash putea sa mai zic. Acest meci oricum a indulcit, cel putzin pentru mine, o dupa-amiaza mohorata de toamna.
Stiu ca poate n-ar trebui sa insist asupra unui lucru, dar tare mi-ash dori sa-l vad jucand la nivelul la care a jucat acele 4 frames de la CM, impotriva lui Matthew Stevens. Jucand ca-n vremurile minunate.
Ash vrea sa vad un snooker dintr-acela in care sa stai efectiv cu ochii lipitzi de televizor pentru ca loviturile sunt atat de aproape de perfectziune, daca nu chiar perfecte. Si ash vrea sa vad asta indeosebi pentru ca stiu ca se poate! Laughing Laughing
Si daca tot sunt la Christmas Wish List Laughing - vreau si un 147 (stiu ca am mai zis asta)! Laughing Laughing Laughing (Si daca pot specifica exact -stiu, ma intind- l-ash vrea de la Stephen sau de la Higgie).
Cam atat. Very Happy Cer prea mult? Laughing Laughing Laughing Daca da, atunci sa-mi fie ignorate cererile. Si mentzionez ca am vazut niste lovituri superbe, chiar daca am cerut ce-am cerut. Bravo celor care le-au reushit!

Si ca incheiere... Stiu ca propozitziile/frazele nu se incep cu "shi", dar nu ma pot abtzine si sper sa ma scuzatzi. Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Grand Prix Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Următoare
Pagina 3 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community