Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Top 8 în 2014 - Top 8 în 2018
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Vallentin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Noi/2011
Mesaje: 324
Locație: Lugoj

MesajTrimis: Lun 2 Iul 2012, 20:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Judd Trump
2. Mark Selby
3. Ding Junhui
4. Mark Allen
5. Stuart Bingham
6. John Higgins
7. Ronnie O`Sullivan
8. Neil Robertson
Confused



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2012, Masters 2016, Mastersul european 2016, UK Championship 2017, Masters 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vallentin Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Mai 2014, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, ia să scoatem noi de la naftalină thread-ulețul ăsta că i s-a cam împlinit termenul. Laughing

Well ?...

Cu drag & evident interes snookeristic, vă invit la datul cu părerea (relativ la aceste pronosticuri) precum și la emiterea altora noi, pentru un Top 8 al anului de grație 2018.

Propun și eu unul în vreo zi-două, când am un mic răgaz la QSchool.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 14 Mai 2014, 0:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar azi mi-am amintit si eu de acest thread si l-am cautat. Laughing Unele predictii facute acum 3 ani au fost uimitor de exacte. Rolling Eyes Very Happy Pentru ca la vremea aceea nu am facut niciun pronostic o sa risc acuma:

1.Ding Junhui (31)
2.Judd Trump (2Cool
3.Mark Selby (34)
4.Luca Brecel (23)
5.Mark Allen (32)
6.Michael White (26)
7.Neil Robertson (36)
8.Xiao Guodong (29)


Ding cred ca va incepe sa domine destul de categoric circuitul mondial, mai are nevoie doar de un rezultat bun la Crucible pentru ca pana acum, in afara de semifinala din 2011, a cam dezamagit. De asemenea ma astept ca si Judd sa se maturizeze pe deplin si sa castige constant turnee.Smile Pe 3 l-am pus pe Selby pentru ca nu preconizez o scadere majora in jocul sau asa ca mi-e greu sa cred ca va mai parasi top 5 in urmatorii ani. Rolling Eyes

Cel mai mare risc mi l-am asumat cu Luca Brecel, care pana acum are doar un sfert de finala la UK. Rolling Eyes Ma gandesc insa ca daca in 2005 Shaun Murphy a dat lovitura si a castigat Campionatul Mondial venind oarecum de nicaieri ( avea in palmares doar o semifinala la Openul Britanic daca imi aduc aminte), la fel ar putea si belgianul sa faca o isprava asemanatoare. Very Happy

Mark Allen pe 5, astept si de la el mai multa constanta si mai multe turnee castigate...Inaintarea in varsta poate il va ajuta.

Pe aceeasi idee ca si la Luca, am riscat cu Michael White. Stim deja cat talent are galezul, trebuie doar sa il valorifice.Are nevoie de o performanta buna la un turneu pentru a sparge "bariera" topului 16... Am dat mai devreme exemplul lui Murphy in 2005, cam la fel a fost cazul lui Judd in 2011. Nici el nu avea mari realizari pana atunci dar a castigat China Open si a jucat finala Campionatului Mondial si de atunci a devenit un jucator de elita.8) Acelasi lucru il astept si din partea lui White. Smile

L-am pus doar pe 7 pe Neil pentru ca e cel mai batran din topul meu. Laughing Poate e un pic prea jos, mai ales ca acum este intr-o forma fantastica, sunt curios cum ii vor mai merge loviturile de distanta la varsta aceea . Rolling Eyes Cu siguranta Robbo va ramane insa un jucator foarte bun. Smile

Pe 8 l-am trecut pe Xiao Guodong care a ajuns deja pe locul 23. A jucat finala la Shanghai, a ajuns in sferturi la Mastersul German si a debutat la Crucible in sezonul abia incheiat.Sunt deci perspective sa ajunga al 3-lea mare jucator chinez dupa Ding si Marco.


* L-am omis pe Shaun Murphy, este acum pe 7 iar in 2014 va avea 35 de ani. Nu ar fi de mirare sa mai urce dar eu as prefera niste nume noi in top.Twisted Evil Cat despre Ronnie si John Higgins, cred ca in 2018 se vor gandi deja la Campionatul Mondial al Seniorilor. Wink Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 14 Mai 2014, 14:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păi să vedem, în februarie 2011, când am făcut pronosticul:
Citat:
- Selby (l-aș pune pe el pe primul loc)
- Junhui
- Higgins
- Robertson
- O'Sullivan (deși e atât de imprevizibi încât e mai probabil să câștigi la Loto decât să știi ce o să facă Ronnie)
- Lisowki (îl văd și eu printre primii 8 până atunci)
- Murphy
- Hendry (sunt un optimist incurabil)


Selby era pe locul 4 - acum, în clasamentul bazat pe premii, este primul (am nimerit-o la fix pe asta)
Ding Junhui era pe 5 - acum e pe 2
Higgins era primul în clasament - acum a căzut pe 11 (nu prevăzusem căderea profundă de formă)
Neil Robertson 3 - 3 (confirmare)
Ronnie O'Sullivan 9 - acum pe 4 (Ronnie poate rămâne în top atâtat timp cât mai are chef de participare - nici o garanție că-l va ține încă 4 ani)
Lisowski 56 - 42 - O dezamăgire oarecum - promitea mult la momentul respectiv, a rămas o tânără speranță după 3 ani. Nu știu dacă e influențat de Judd Trump, sau invers, dar îmi pare că prietenia lor nu prea e bazată pe antrenament și interesul pentru succes în snooker.
Murphy 6 atunci - 7 acum (relativ constant)
Hendry 13 - ... (De unde era să știu că urma să se retragă? Smile )


Pentru 2018, greu... dar hai să încerc. Aleg un număr unu, văzând că am nimerit-o prima oară, iar restul sunt aproximativi:
1. Ding Junhui (deși încă îi lipsește ceva - poate i-ar prinde bine și lui un Steve Peters)
- Neil Robertson
- Mark Selby
- Judd Trump (cred că rămâne în primii 8, dar pentru mai multe turnee câștigate, trebuie să schimbe modul de abordare)
- un loc special și pentru Ronnie O'Sullivan, în cazul în care va mai fi activ la data respectivă
- Shaun Murphy
îmi voi asuma două "riscuri":
- Ryan Day
- Jamie Cope (dacă Jamie continuă ce a început, își va îmbunătăți mult jocul - ce am văzut la campionatul mondial, a fost un jucător cu totul nou, mult mai stăpân pe sine și mai redutabil, chiar dacă a pierdut meciul contra lui Murphy)



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community