Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ciclism
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 30 Iun 2013, 10:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu daca se mai uita cineva la ciclism, dar ar trebui pentru ca a 100-a editie a Turului Frantei se anunta extrem de interesanta. Smile Prima etapa a fost de-a dreptul nebuna. Cu putini kilometri inainte de final autocarul echipei Orica Greenedge a blocat linia de sosire si organizatorii au fost nevoiti sa mute finishul de la Bastia cu 3 kilometri mai in fata. La scurt timp insa, autocarul buclucas a fost in cele din urma evacuat si finalul a fost mutat din nou in locul initial. Laughing
Toate aceste balbe ale organizatorilor au creat nervozitate in pluton. Mai multi favoriti au fost prinsi intr-o cazatura generala. Printre acestia se numara Mark Cavendish, Peter Sagan sau ALberto Contador. ACestia doi din urma s-au lovit destul de rau. ALberto a incercat insa sa ii linisteasca pe fani printr-un mesaj pe twitter: "we think I've nothing broken, now a lot of ice and rest. French asphalt is very hard!"
Etapa a fost castigata de germanul Marcel Kittel, singurul sprinter veritabil care a scapat de capcana de la final. Smile
SI astazi va fi o cursa spectaculoasa intre Bastia si Ajaccio. Tinand cont de traseul extrem de valonat, cu 4 catarari, il vad favorit pe Peter Sagan la victorie, asta daca se simte bine dupa accidentul de ieri.
Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 3 Iul 2013, 18:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Nu stiu daca se mai uita cineva la ciclism, dar ar trebui pentru ca a 100-a editie a Turului Frantei se anunta extrem de interesanta.

Eu ma uit atat cat am timp! Imi place, dar din pacate ajung acasa pe la 17.30 - 18.00 cand e pe terminate!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 6 Iul 2013, 18:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După prestația de astăzi a băieților de la Sky am putea spune că turul s-a terminat, dar să nu anticipăm.
Întrebarea care se pune este: „Suc de portocale sau apă plată?!” Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 14 Iul 2013, 21:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca am vazut vreodata o victorie mai impresionanta ca cea de astazi a lui Froome de pe Mont Ventoux. Modul in care s-a desprins de Contador a fost uluitor. Shocked Prefer totusi sa nu ma pronunt in privinta intrebarii daca foloseste suc de portocale. Twisted Evil
Foarte bun si locul 2 de astazi, Nairo Quintana, un catarator excelent. 8)

Alberto nu mai e acelasi ciclist de dinainte de suspendare. Dezamagitoare prestatia lui de astazi... Marile catarari se pare ca nu prea mai sunt pentru el, s-a vazut si in Vuelta de anul trecut, chiar daca a fost victorios la final.

Imi pare rau pentru Cadel, care a venit la vreo 8 minute de Froome. Crying or Very sad Speram sa termine TDF in top 10, acum este imposibil. Oricum, a avut un sezon bun cu locul 3 din Giro, dar poate mai reuseste ceva si in ultima saptamana din Turul Frantei. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 17 Iul 2013, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil, Froom chiar vrea sa-l surclaseze pe Contador cu fiecare etapa ce trece. Nu stiu, parca mi-e greu sa cred ca zvacul lui Froom se datoreaza doar talentului si antrenamentului intens.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 8 Mai 2014, 20:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum incearca Lance Armstrong sa isi imbunatateasca imaginea in ochii fanilor: Arrow https://www.youtube.com/watch?v=5qwrb4FhJlU
Pe mine sincer ma scarbesc tentativele astea ale lui Lance de a parea baiat simpatic, as prefera sa nu il mai vad niciodata. Mad

*Si daca tot eram prin zona sa spun si ca maine incepe Giro. Very Happy Traseul este extrem de spectaculos, ca de fiecare data in Giro...numele cu adevarat mari (Contador, Froome, Wiggins, Nibali) lipsesc insa. Rolling Eyes Favorit este, dupa parerea mea, columbianul Nairo Quintana. Smile Ma astept sa mai lupte pentru victorie si Joaquim Rodriguez, Rigoberto Uran sau Domenico Pozzovivo. Sper sa se claseze cat mai bine si favoritul meu, Cadel Evans. Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 8 Mai 2014, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am oprit clipul la secunda 5, când zice "7 times tour de France winner" ... ăăă... seven times cheater poate.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 8 Mai 2014, 21:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca ascultai pana la secunda 8 auzeai si tentativa de gluma facuta de Lance: "Hey, I didn’t write the script.” Mi se pare si mai penibil, mai bine o lasa asa. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 9 Mai 2014, 9:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pe principiu asta, e un blank total in istorie. Cel mai bine e doar sa te uiti, pacar ca spectacolul s-a mai terminat. Si atunci, dar si acum se dopeaza, dozajul probabil ca difera, dar in rest e la fel. Mai bine un dozaj cu 20% mai puternic si un spectacol, decat cu 20% mai putin si o lalaiala castigata la contratimp.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 9 Mai 2014, 10:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cycling's Greatest Fraud: Lance Armstrong National Geographic Documentary



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 9 Mai 2014, 14:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca sa fie clar de la ce persoana vine acest mesaj, marturisesc din start ca eu nu ma pricep la ciclism, si nici nu urmaresc. Altfel spus... Nu inteleg acest sport, si mai ales, nu vad de ce ar dori cineva sa urmareasca la tv asa ceva. Dar gusturile nu se discuta, normal.

Anyway, m-am bagat in discutie fiindca m-a intrigat si pe mine acest subiect acum ceva timp, cand mi-am si downloadat un documentar... "The Armstrong Lie". N-am reusit sa-l vizionez in totalitate, fiindca m-am plictisit la un moment dat. Sincer sa fiu, mi s-a cam facut mila de el (de Lance... Louis sau Neil ?!? Laughing). Si nici nu cred ca ar trebui judecat atat de drastic... Oi fi eu impresionabil sau naiv, dar am vazut si partile bune din cariera sa. Chiar ma-ntreb cam cati din vechii fani inca i-au ramas fani, ca sigur mai sunt cativa...

Ca incheiere... Desi nu am facut conexiunea imediat dupa vizionare, cei de la South Park (cu toate ca nu cred ca sunt prea multe persoane pe forum care urmaresc acest desen animat) au facut o parodie intr-un episod aparut in octombrie 2012... Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013


Ultima modificare efectuată de către Redboy la Vin 9 Mai 2014, 17:42, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 9 Mai 2014, 16:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fara indoiala ca a fost un ciclist talentat, dar a fost in acelasi timp si un mare trisor si a coordonat o intreaga retea de dopaj... Un astfel de personaj ramane o pata neagra pe istoria sportului. Evil or Very Mad Acum omul e disperat sa nu isi piarda banii castigati in acea perioada dar sansele sunt destul de mici. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 17 Mai 2014, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant pana acum Giro. Very Happy Multe etape spectaculoase, desi rutierii nu prea s-au simtit foarte bine cu atatea zile ploioase. Laughing Pentru mine faptul ca Evans a ajuns lider este un motiv in plus de bucurie. Yeah



Avansul lui Cadel este neasteptat de bun: 57 de secunde fata de Uran si un minut si 45 de secunde fata de Quitana. 8) Cu siguranta insa ca ultima saptamana va face diferenta...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 22 Mai 2014, 20:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Destul de ciudat ce s-a intamplat azi in Giro... Cadel a pierdut tricoul roz in favoarea lui Rigoberto Uran, care a castigat contratimpul dintre Barbaresco si Barolo. Evans a terminat pe 3, la un minut si 34 de secunde de columbian. Confused

Spun ca este un rezultat ciudat pentru ca Uran nu a fost niciodata un om de contratimp. Rolling Eyes Anul trecut, de exemplu, tot in Giro, Uran venea la peste un minut in urma lui Cadel. Shocked

Revenind la etapa de azi, pe doi a terminat italianul Diego Ulissi, un rutier specializat mai mult pe etapele de sprint sau catarari usoare.Confused Se anunta interesante rezultatele de anul acesta din Giro, sunt curios daca vor ramane aceleasi si peste cativa ani...asta ca tot vorbeam de unul care zicea ca a castigat 7 Tururi ale Frantei Wink Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Mar 2024, 15:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nou sezon !!! Tirreno Adriatico !!! Applause Applause Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 8 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community