Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Wuxi Classic 2014
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlul 2014 ?
Neil Robertson
83%
 83%  [ 10 ]
Barry Hawkins
8%
 8%  [ 1 ]
Joe Perry
8%
 8%  [ 1 ]
Martin Gould
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 12

Autor Mesaj
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Dum 25 Mai 2014, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Toate ca toate, dar Ding sa piarda la 0 cu Oliver Brown nu cred ca se astepta cineva. Shocked Nu am rabdare acum sa caut cand a incasat ultimul white-wash dar in niciun caz nu cred ca a fost foarte recent...


Am cautat eu, februarie 2013 in Sferturile de Finala ale Openului Mondial, impotriva lui John Higgins..

Oricum Ding o duce rau de la CM incoace, Wasley si acuma amatorul Brown Shocked

Ceva s-o fi intamplat cu el



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 25 Mai 2014, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil tocmai infrangerea de la Sheffield explica acest rezultat. Rolling Eyes A mai fost si amenda de 5000 de lire pentru ca nu s-a prezentat la acea ceremonie de final de sezon care cu siguranta nu i-a picat bine. Confused Sper sa isi revina, va urma o pauza pentru el in conditiile in care nu s-a inscris la Openul Australian...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 26 Mai 2014, 10:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Toate ca toate, dar Ding sa piarda la 0 cu Oliver Brown nu cred ca se astepta cineva. Shocked Nu am rabdare acum sa caut cand a incasat ultimul white-wash dar in niciun caz nu cred ca a fost foarte recent...

Si eu care credeam ca Ebdon e penibilul de serviciu, se pare ca Ding a vrut sa ma contrazica.

Eu nu cred ca amenda sau infrangerea de la WC a contat la aceasta "dezamagire". Poate totusi Ding nu a mai avut chef sa mearga in China, prefera sa stea cateva zile la soare, eventual se duce in Australia, sta cateva zile la soare Very Happy Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 26 Mai 2014, 11:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce este interesant ,Ding in primul joc a avut nevoie de 3 snooker ,pe care lea reusit , dar tot a pirdut , cred ca cine a pariat pe scor corect sa imbogatit : Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 26 Mai 2014, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos meciul Judd Trump-Joel Walker. Very Happy Mi-a parut rau pentru Joel, mai ales ca a avut 3-1. Rolling Eyes Am tinut cu el, mi-ar place sa repete la unul dintre turneele urmatoare performanta de la Welsh Open. Smile Merita felicitari insa Judd pentru revenire si pentru breakul de peste 100 din ultimul joc. 8)

O soarta asemanatoare cu Joel si pentru Eden Sharav care l-a condus la pauza pe Dott dar a pierdut meciul. Sad Dupa ce a ratat la mustata calificarea din Qschool ar fi fost bine pentru moralul tanarului scotian sa ajunga macar la Wuxi. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Mai 2014, 1:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Câteva meciuri de azi, marți, sunt puse sub semnul întrebării din cauza faptului că jucătorii thailandezi au probleme cu viza. Dacă aceste probleme nu vor fi soluționate până la orele meciurilor, Ken Doherty, Fergal O'Brien & Robin Hull pot să-și ia deja biletele de avion spre Bendigo.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 27 Mai 2014, 8:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ca m-as bucura de raul jucatorilor thailandezi, dar aceasta intamplare are si un aspect pozitiv: vom putea vedea meciul lui Luca Brecel. Wink Initial ar fi trebuit transmisa partida dintre Un-Nooh si Robin Hull...

Cel mai ghinionist este Poomjaeng...Pe langa aceste calificari a ratat si meciurile din acest weekend de la Cupa Legendelor unde ar fi facut parte din echipa condusa de Stephen Hendry. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 27 Mai 2014, 10:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mda Ebdon n-a avut noroc de un thailandez Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 28 Mai 2014, 18:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jimmy pierde in fata unui jucator care anul trecut a castigat doar 3 meciuri(si acelea in turneele PTC). Sad Nu ma asteptam la asa ceva, se pare ca intalnirea legendelor din weekend l-a cam epuizat. Laughing Wink

M-a dezamagit aseara si Luca Brecel. Chiar daca a revenit de la 1-4 nu a jucat prea stralucit belgianul, iar adversarul sau mi s-a parut destul de modest, nu ar fi trebuit sa ii puna probleme. Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Mai 2014, 20:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate și Luca era obosit, Sevvy, după ce a câștigat, în urmă cu câteva zile, cel de-al treilea său titlu național. În afară de asta, Craig Steadman e ultrahârșit în jocul de siguranță și, dacă vrea, devine atât de ticăit încât te scoate din sărite. Jucător de club & club de școală veche. Nu știu cât de departe ar fi ajuns Luca la Wuxi, dar eu tind să mă mulțumesc, acum, cu faptul că a revenit și a împins meciul în decisiv. La urma urmei, „maturizarea” înseamnă, aici, să te deprinzi să treci tocmai de „mijlocașii” ăștia care parcă-s puși în calea junilor tocmai ca să-i țină pe loc & să le taie aripile ! Wink Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 28 Mai 2014, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, probabil asa este, nu stiam de titlul national castigat. Smile Intr-adevar, Steadman, s-a descurcat mult mai bine la jocul tactic si i-a furat lui Luca cateva frame-uri la limita.
Mi-a placut modul in care belgianul a incercat sa il combata pe Craig, a fost chiar un frame in care avea nevoie de trei snookere pentru a castiga, a reusit doua plus un free ball dar a pierdut apoi la repozitionarea bilei negre. Rolling Eyes
Nu mi-a placut insa la Luca faptul ca nu profita de sansele pe care i le oferea adversarul, reusea multe lovituri foarte frumoase, dar pierde extrem de rapid bila alba si era nevoit sa isi intrerupa prematur breakul. Sad Va veni cu siguranta vremea lui, doar ca eu nu prea am rabdare, as vrea sa il vad cat mai repede castigand trofee. Wink Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Mai 2014, 21:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte important ce spui tu aici, Sevvy, mai ales că eu n-am văzut meciul și chiar voiam să editez mesajul de mai sus ca să te întreb cum s-a comportat Luca în timpul meciului.

Impresia mea generală ar cam fi că tipul lui de reacție (și de maturizare) seamănă destul de mult cu al lui Ding. Cu rezultate ulterioare similare, sper ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
O.Alexandru
A super fan


Data înscrierii: 21/Sep/2012
Mesaje: 58

MesajTrimis: Mar 17 Iun 2014, 16:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo despre ce amenda vorbeai in contextul cu Ding ?



_________________
Fara reguli
Laureat al Premiului Oscue - Wuxi Classic 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui O.Alexandru Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Iun 2014, 12:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil că Adi se referă la amenda de 5 000 lire aplicată lui Ding pentru că a absentat de la festivitatea decernării Premiilor World Snooker, imediat după CM.

Toți banii din amenzi merg la Spitalul Bluebell Wood (pentru copii aflați în stadiul terminal al unor boli foarte grave), așa că nu e rău, dar pe de o parte (spre deosebire de alți campioni cu buzunarele & conturile burdușite), Ding ajută mulți copii și bătrâni (englezi !) săraci, la Sheffield. Cu discreție și eficiență.

Pe de altă parte, poate că absența jucătorului de la gala londoneză ar fi trebuit tratată cu mai multă înțelegere : Ding n-o fi procedat cu eleganță, fiind el unul dintre principalii premianți, dar nici nu i se poate reproșa în mod serios că, după eliminarea din CM, a preferat să plece acasă (sau în vacanță) în loc să stea să piardă timpul, în Regat, în așteptarea festivității respective, mai ales în condițiile în care numărul de zile libere e atât de mic.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 23 Iun 2014, 22:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toate ca toate, dar un turneu fara Ebdon parca nu are farmec Very Happy Laughing.


Alexandru, scuze, dar acum vad mesajul. Ti-a explicat Clara la ce amenda am facut referire. Am spus ca nu aceasta amenda a stat la baza ratarii calificarii pentru Wuxi. Am opinat ca probabil s-a saturat de China si vrea sa mearga in vacanta prin Australia, sa se acomodeze mai bine Mr. Green


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Wuxi Classic 2014 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community