Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Openul Australiei
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Neil Robertson
64%
 64%  [ 9 ]
Robert Milkins
7%
 7%  [ 1 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Davis
0%
 0%  [ 0 ]
Judd Trump
28%
 28%  [ 4 ]
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Matthew Stevens
0%
 0%  [ 0 ]
Xiao Guodong
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 4 Iun 2014, 0:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:

edit: incredibil... cum sa ai 15 puncte avans si maxim 27 disponibile si sa pierzi jocul? doamne.


Iartă-mă, dar nu înțeleg... ce e incredibil aici? Smile E mai mult decât posibil, aș spune eu. Dacă ar fi avut 95 de puncte avans cu 27 rămase, atunci da, ar fi fost de povestit la nepoți.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 4 Iun 2014, 8:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Adi4Ebbo a scris:

edit: incredibil... cum sa ai 15 puncte avans si maxim 27 disponibile si sa pierzi jocul? doamne.


Iartă-mă, dar nu înțeleg... ce e incredibil aici? Smile E mai mult decât posibil, aș spune eu. Dacă ar fi avut 95 de puncte avans cu 27 rămase, atunci da, ar fi fost de povestit la nepoți.

Incredibil cum a ratat ocazia sa castige, dar pana la urma l-a furat la bila neagra.

Oricum e destul de ciudata prestatia lui Ebdon Sad ma mir cum a reusit sa castige 5-3, dar degeaba. Acum vad ca joaca cu Hawkins, pai nu castiga 1 joc... Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 4 Iun 2014, 10:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sau poate va avea ghinion si va trebui sa joace cu un wildcardist si nici nu va mai prinde meciul cu Barry. Twisted Evil Laughing Pentru ca inteleg ca il bate oricine. Wink

Am tremurat un pic pentru Luca dar pana la urma a inchis meciul cu Lawler. 8) Pacat ca l-ar intalni chiar pe Matthew in primul tur, nu prea o sa stiu cu cine sa tin. Confused

Cel mai surprinzator lucru de aseara mi s-a parut victoria lui Rory Mcleod, nu pentru ca nu credeam ca poate trece de Kendo ci pentru ca intalnirea lor s-a terminat cel mai repede. Shocked Va avea sansa unui nou meci rapid in primul tur cu Judd. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 4 Iun 2014, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Sau poate va avea ghinion si va trebui sa joace cu un wildcardist si nici nu va mai prinde meciul cu Barry. Twisted Evil Laughing Pentru ca inteleg ca il bate oricine. Wink

Nu e de glumit cu asa ceva, sper sa-l nu-l bage la WC pentru ca e totusi campion mondial, dar daca il baga la WC, e terminat. Poate da peste australianul ala cu nume de mafiot italian si s-a dus.

Oricum... nu-mi explic cum a putut sa rateze prezenta la wuxi, doamne ce suparat sunt. Cred ca se duce pe 40-50 in aceasta toamna.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Iun 2014, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pregătiri :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 29 Iun 2014, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mamaa... acum vad cu cine a picat Ebdon. E clar, nici de data asta nu-l vad castigand un meci, de fapt cred ca nici macar nu-l vad la TV sau pe stream.

Clara, ai idee cum s-a tras tabloul? A fost pur ghinion sa pice cu Hawkins? Adica nu putea sa pice si el cu un Stevens, Day, Davis, Holt ... cu cineva cu care putea si el sa castige 1-2 jocuri.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Iun 2014, 6:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am idee, dar și tu ar trebui să ai : s-a tras la sorți, ca întotdeauna. Peter a nimerit la acest cap de serie, asta e. Laughing

________________________________


Nici nu se pune problema vreunui concurs Oscue la acest turneu : pe lângă faptul că timpul e foarte scurt, rundele se mai și suprapun, așa cum se va vedea chiar în programul meciurilor de azi.

Sperăm să reluăm șirul concursurilor abia la toamnă, la Mastersul de la Shanghai.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 30 Iun 2014, 13:24, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 30 Iun 2014, 11:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce surpriza victoria lui Fergal O'Brien in fata lui Mark Allen. Shocked Vad ca meciul s-a disputat in acelasi timp cu cel al lui Matthew cu Luca. As fi preferat sa se transmita aceasta confruntare...S-a gasit si Matthew sa castige tocmai acum. Laughing Macar daca ar ajunge intr-o faza superioara daca tot l-a batut pe Luca... Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 30 Iun 2014, 18:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiam eu ca era mai bine pt Ebdons a pice cu Day Mr. Green. Clara, ai idee cand joca Ebdon? Avand in vedere numele implicate... sper sa-l transmita. Daca tot sunt la capitolul intrebari, exista streamuri pt meciurile de la 4 si 7 dimineata? Parca vad ca atunci programeaza meciul care ma intereseaza.


Foarte aiurea programul, incep sa joace optimile cand inca mai sunt o gramada de meciuri din saisprezecimi. Nu-mi mai amintesc cum a fost programul anul trecut, dar asta e aiurea rau de tot.
Voiam sa propun sa facem un poll inca din sferturi daca tot nu putem face Oscue, dar cred ca o sa se inceapa unele meciuri din sferturi inainte ca cele din optimi sa se termine.
Bila neagra pt organizatori Mr. Green am sa-si trimit un mail lui Hearn, ii spun ca ne-a stricat concursul cu pronosticuri Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Iun 2014, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Peter are meci miercuri, în jurul orei (noastre) 07.00. De stream nu știu, dar, pe la ora meciului, caută ( http://www.sportcategory.com/c-11.html de exemplu) și e probabil să găsești ceva.

Apropo de Hearn, dacă ar fi vinovat, da, de ce nu, măcar să-i strici, cu remușcările profunde (!...), tihna partidei zilnice de pescuit în iazul propriu ! Laughing Numai că el n-are nicio treabă cu programarea meciurilor : Michael Ganley, directorul de turnee WPBSA, stabilește când-ul, după ce discută cu televiziunea care transmite meciurile.

În legătură cu pollișorul, sper doar să nu uit. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 30 Iun 2014, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Peter are meci miercuri, în jurul orei (noastre) 07.00.

Asa ceva este incredibil. Miercuri dimineata am programare la dentist, trebuie sa-mi reprogramez vizita. Pot sa o mut doar joi dupa-amiaza, dar in caz ca Ebdon printr-o minune, o intamplare sau mai stiu eu ce aliniere a plantelor se intampla, castiga meciul cu Hawkins. Cand o sa joace in faza urmatoare? Joi sau Vineri? Si cam la ce ora... Rolling Eyes

Oricum daca imi aman programarea, iar Ebdon nu castiga macar 1 joc, ii trimit si lui un mail.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Iun 2014, 23:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă Ebdon îl elimină pe Hawkins, are de jucat meciul din optimi joi, la ora (noastră) 04.30.

Așa, Ady, nu-i ierta, trimite-le e-mail după e-mail ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Mar 1 Iul 2014, 10:49, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 1 Iul 2014, 9:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yey, a castigat Matthew!!! Very Happy Nu ma asteptam sa il invinga pe Fergal, dupa victoria de ieri a acestuia cu Mark Allen. Rolling Eyes Frumosa victoria, cu break de peste 100 in ultimul frame (de fapt singurul joc pe care l-am prins Laughing ). Pacat pentru ratarea la ultima bila neagra, ar fi putut fi un 139. Sad Si cu ocazia asta constat ca Matthew nu a mai ajuns intr-un sfert de finala de anul trecut de la Wuxi. Shocked Era si timpul... Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 2 Iul 2014, 7:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul Joe Perry v Alan McManus a durat aproape patru ore, așa încât Peter Ebdon și Barry Hawkins intră la masa a doua abia în jurul orei (noastre) 08.30.

Meciul Judd Trump v Rory McLeod s-a încheiat devreme pentru că a început devreme : Shaun Murphy l-a învins pe Jack Lisowski la zero și cei doi au eliberat repede masa pentru Judd & Rory.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 2 Iul 2014, 7:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara au intrat ei la 8:30, dar tot nu gasesc stream pt meciul ala? Am zis ca dupa ce se termina sTrump-Rory, o sa-l bage pe Ebdon, dar nu vad.

Doar nu m-am trezit la ora 7, am asteptat o ora si 30 min prin casa... ca sa nu vad meciul Neutral


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Openul Australiei Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community