Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

CM 2014
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Iul 2014, 8:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fi, într-adevăr, una dintre puținele mișcări energice & inteligente ale slabei președinții Obama ! Laughing Laughing Laughing

Tim Howard - pe deplin meritat MVP-ul.

Cred că e ediția de CM la care sud-americanii mi-au plăcut cel mai puțin.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Iul 2014, 23:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fiecare pre limba sa :

Argentina
Brasil
Costa Rica ?...
Deutschland

Oare ?... Laughing

Nu, slavă Domnului !

Dacă e să se ridice vreo statuie pentru hotărârile inspirate, ea ar trebui să-l reprezinte pe Van Gaal ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 6 Iul 2014, 0:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu le-a mai mers costaricanilor la penaltyuri. Sad Oricum, felicitari, au intalnit 4 super-puteri si nu au pierdut niciun meci. Smile Probabil cea mai frumoasa surpriza din ultimii ani.Very Happy

Sper sa avem o finala Brazilia-Argentina. Smile E meciul la care visez de foarte multi ani. 8) Pacat ca Neymar va lipsi de la ultimele doua meciuri. Crying or Very sad



* Pentru cine vrea sa se joace un pic: Arrow http://www.fifa.com/worldcup/games/dream-team/index.html

Am incercat sa fiu cat mai obiectiv, nu stiu cat mi-a iesit...sunt multi jucatori care ar fi meritat un loc in echipa dar....sunt doar 11 locuri. Laughing



Ochoa-Dani Alves, David Luiz, Hummels, Vertoghen- James Rodriguez, Lahm, Di Maria- Neymar,Messi, Robben




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Dum 6 Iul 2014, 1:41, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 6 Iul 2014, 1:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant Smile

Echipa mea "de vis" ar arăta cam așa:


Ochoa - Vertonghen, Mertesacker, Yobo, Koscielny - Rodriguez, Shaqiri, Pirlo - Sturridge, Messi, Dempsey

antrenor - Van Gaal (nu prea joacă Olanda, dar parcă mereu îi scoate la liman cu o mișcare tactică)

Am vrut să fie și cât mai variată echipa (adică doar un singur reprezentant per țară). Totodată, am vrut jucători "serioși" în echipă, care să fie interesați de fotbal, nu simulări și prostii (cazuri Robben, Muller)



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 6 Iul 2014, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am vazut meciul de aseara al portocalei, asa ca mi l-am luat acum de pe torrente, sa vad macar penalty-urile (pe youtube uploadeaza toti retardatii, si nimic din ce trebuie). Interesant... Van Gaal l-a introdus pe Krul in locul lui Cillessen pentru loviturile de departajare. Nice, portarul de rezerva a ghicit de fiecare data coltul... Cu emotii, Olanda merge mai departe. Sper sa si castige CM-ul. Nu ca nu as vrea sa i se indeplineasca dorinta lu' sevvilla86, dar asta cred eu :

Brazilia - Germania
Olanda - Argentina

Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 6 Iul 2014, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt sanse mai mari sa avem o finala europeana. Smile Din pacate brazilienii sunt decimati. Crying or Very sad Neymar e out mult timp de acum incolo ( good job, Zuniga Evil or Very Mad ), Thiago Silva suspendat, William incert. Pe langa asta Marcelo a avut un deces in familie si nu stiu cat chef mai are sa joace... Sad

Nici la argentinieni nu e o situatie foarte buna, cu siguranta ii va afecta absenta lui di Maria, cel mai important om de la mijlocul terenului. Sad Dar cel putin a ramas Messi. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 8 Iul 2014, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am, așa, ca un feeling că echipa care câștigă în seara asta câștigă și finala. Confused

Pe măsură ce „avansăm” în turneu, gogomăniile bombastice servite ca prefață a fiecărui meci devin tot mai supărătoare. Evil or Very Mad

________________________

5-0



Cel mai bun comentariu pe Twitter e cel al snookeristului indian Manan Chandra : Always expected a German victory but this is insane!! Looks like a match between Germans amongst themselves on who scores more goals...

Iar cel mai bun comentariu al unui snookerist, de data asta, pe FB, e cel al foarte tânărului Ben Fortey : I thought this match would be klose.. but brazil are getting muller-ed and germany are in kroos control!!!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 8 Iul 2014, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce drăguț... E drept ca sunt de preferat acele meciuri care se joaca intre doua echipe, dar si cand vezi asa ceva... E delicios.

Un sfat pentru Scolari ar fi sa dea cat mai repede in pauza acestui meci de antrenorul Forestei din 2000... https://www.youtube.com/watch?v=vsnVwqGp7NY

Anyway, sper sa mai vedem goluri si in repriza a doua, insa e clar ca germanilor li s-a facut mila si au lasat-o mai moale.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 8 Iul 2014, 22:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper să mai vedem, că uite ce twitter-ește Stephen Hendry : I want to see 10-0 in a World Cup semi Laughing

_____________________________

„La 6-0, mă arunc în apă !”



(glumă postată pe Twitter de Claude Posternak)

_____________________________




(glumă postată pe Twitter de Bert van Leeuwen)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 8 Iul 2014, 23:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Rolling Eyes




Lasand gluma la o parte imi pare rau pentru ce au patit brazilienii, nu as vrea sa fiu in pielea lor...Dar intr-un fel parea inevitabil un astfel de deznodamant. Ar fi fost culmea sa castige trofeul cu un lot atat de slab. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 9 Iul 2014, 0:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prima pagină din Bild-ul de azi : ”Fără cuvinte”



Scolari cere iertare Arrow http://soccerly.com/article/soccerly/we-ask-for-forgiveness-luiz-felipe-scolari-1



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 9 Iul 2014, 13:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru cine vrea să retrăiască semifinala de ieri (fără a o viziona efectiv) Arrow http://www.theguardian.com/football/2014/jul/08/brazil-v-germany-world-cup-2014-semi-final-live-report

Bune articolele din The Guardian. BTW : comentatorul TVR de aseară chiar a pronunțat numele gazetei așa cum e scris ! Laughing Bineînțeles, asta printre câteva „doar decât” & „ca și”, alături de grandioasa stupiditate a expresiei „la scenă deschisă” ! (Chiar ar fi nostim să te gândești că la arenele sportive - de gimnastică, snooker, fotbal etc - ar exista și o cortină astfel încât scena să NU fie deschisă ! Laughing )

The Guardian publică updatări live și diseară, ba chiar și până diseară Arrow http://www.theguardian.com/football/2014/jul/09/world-cup-2014-reaction-to-brazils-7-1-hammering-by-germany-live



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 9 Iul 2014, 13:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce comentariu la golul Braziliei din minutul 90 : "It's on! The comeback is on! Oscar gives Brazil some hope..." Very Happy

Eu nu prea suport aceste goluri de onoare. Dupa ce ca nu ajuta cu nimic echipa in cauza, mai si arata urat pe tabela... As fi preferat un 6-0 decat acest 7-1. Nu ca as avea ceva cu brazilienii si echipa lor amarata...

Sa vedem cate goluri da si Olanda diseara. Daca stau sa ma gandesc mai bine, dorinta lu' sevvilla86 se va indeplini. Brazilia va juca cu Argentina finala... cea mica. E ceva, decat deloc. Laughing La modul serios acum... Cred ca Olanda - Argentina va fi un meci echilibrat, cu Olanda care va bate la un gol diferenta.

later edit : https://www.youtube.com/watch?v=entL_poYlVU - si cu asta am incheiat.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 9 Iul 2014, 22:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Olanda v Argentina live Arrow The Guardian http://www.theguardian.com/football/2014/jul/09/holland-argentina-world-cup-2014-semi-final-live

_______________________________


Oooofffffffffffff ! Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 10 Iul 2014, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca am scapat de arogantul asta de van Gaal: Arrow http://www.dailymail.co.uk/sport/worldcup2014/article-2686797/Louis-van-Gaal-says-taught-Sergio-Romero-save-penalties.html

Daca e asa bun si l-a invatat pe Romero cum sa apere penalty-uri de ce nu l-o fi invatat si pe Cillesen? Laughing Twisted Evil In realitate, Olanda nu merita sa ajunga aici. Au avut noroc cu Mexic, in special cu un arbitru mult prea indulgent ca sa nu zic altceva. Aseara au imitat jocul costaricanilor din sferturi si au patit-o exact ca ei. Twisted Evil

Intotdeauna am tinut cu Argentina la Mondiale, dar este pentru prima data de cand ma uit eu la fotbal cand au un turneu final reusit. Very Happy Cam asta a fost la Buenos Aires aseara:



Imi imaginez ce ar putea fi duminica. Laughing Sigur insa ca nemtii sunt favoriti...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community