Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Premii și alte probleme la Cupa Romaniei 2014
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Sezonul național
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Mie 9 Iul 2014, 21:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
43 de participanți.
Grila de concurs


fata de 47 anu trecut, o scadere de 10 %, asta fata de 2013, si 49 au fost in 2012, 15% scadere sau pacolo.

dar nu aici e problema, se pare ca nu intelegi, si nici nu trebuie


Sus
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 9 Iul 2014, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E adevărat, nu înțeleg. Dar există posibilitatea să fie și vina celui care explică, nu doar a mea.

Nu înțeleg nici de ce purtăm exact aceeași discuție ca în 2012: Tema premiilor, unde:

(Trimis: Mie 20 Iun 2012, 14:39 Titlul subiectului: Felicitari pt premii!)
sentence a scris:

As dori sa il felicit pe domnul Dragos Cozmaciuc si pe cei care se ocupa de organizarea cupei municipiului Bucuresti men si cupei Romaniei la juniori, in special il felicit pt premiile acordate care inseamna un drum dus intors plus 2-3 zile de cazare..pt unii jucatori din tara care ar spera sa castige . Macar prin asta se va face diferenta , fata de eventurile de etapa din liga unde costurile pt a te prezenta aproape lunar sunt cam de 3-4 mil de event. Meritocratia este mai importanta decat norocul de a locui in Bucuresti. Macar speranta si multumirea sufleteasca ca cel mai bun e premiat intr-un fel...oricat de mic.
Sper sa faceti la fel si in liga in viitorul apropiat. Sau poate macar o cheta sau intrarea, la fiecare etapa, de 20-30 lei de fiecare participant..pe langa taxa anuala. Macar pt primele 2 sau 4 locuri. Parerea mea personala este ca ar merita si ar fi un impuls pt multi. Este doar o parere personala si o discutie simpla..si sper sa luati act de ea..si cine stie , pe viitor sa fie cate un premiu la fiecare etapa..daca exista posibilitatea.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
S A N O
More than a fan


Data înscrierii: 25/Apr/2013
Mesaje: 41

MesajTrimis: Joi 10 Iul 2014, 7:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Concluzia: Dl Cozmaciuc a produs 33 de milioane, iar noi stam si ne facem nervi degeaba.. Putea sa aiba 100 de participanti, lejer.. Aceea ar fi fost cu adevarat o competitie demna de Cupa Romaniei.. In formatul de fata este doar Cupa Capitalei, cum am mai spus.. Iar peste o saptamana aceiasi participanti vor concura la Cupa Municipiului Bucuresti...in replay! ACOLO nu se va schimba NIMIC...NICIODATA!...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui S A N O Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Joi 10 Iul 2014, 7:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mai mihai , nu va exista performanta fara bani niciodata, poti sa zici tu ce vrei, cat vrei. Dar culmea eu nu vorbesc despre bani, ci despre motivatie si dorinta de a lupta pt cupa, si dedicatia jucatorilor pentru snooker. Ti-am explicat clar. E normal ca federatia sa vrea sa faca bani, ca sa aiba resurse pt eventurile viitoare etc. Dar nu e normal sa nu vrei sa faci bani. Asta nu e normal. Cand tu poti face un event cu 70-80 de jucatori si sa si mai aduci altii noi, tot cu taxa de 100 ron..dar cu alte date ale eventului....de ce sa nu faci? uitete te rog la cati oameni vechi nu sunt acolo, de ce daca se poate face?..oricum simt ca vb cu peretii , asa ca o sa imi vad de treaba cum a zis si dna Clara, ca are dreptate.

Bine ca au venit si asa si cel mai bun sa castige!


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Iul 2014, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avem plăcerea de a anunța că, începând de azi, această secțiune a forumului va fi moderată de MihaiMese.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
S A N O
More than a fan


Data înscrierii: 25/Apr/2013
Mesaje: 41

MesajTrimis: Vin 11 Iul 2014, 20:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb!..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui S A N O Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 11 Iul 2014, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stai liniștit, lucrurile nu vor fi altfel decât până acum, eu voi încerca doar să dau o mână de ajutor la acest forum. Doar pentru că vedem lucrurile diferit, nu înseamnă că nu putem purta un dialog. Câtă vreme se păstrează bunul simț și nu se ajunge la înjurături sau atacuri gratuite la persoană, totul va fi în regulă. Se acceptă și critici, dar cum am mai spus-o, contează modul în care sunt prezentate acestea.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 12 Iul 2014, 9:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SANO..cine participa de la voi de la Craiova la cupa acum, daca e cineva?


Sus
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 17 Iul 2014, 12:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Observ ca s-a afisat grila de concurs la Cupa Romaniei la juniori: http://www.snooker.ro/2014/grile/grila_cupa_bucuresti_2014.html

Astia mai mici se inghesuie sa prinda un loc pe grila ... dar acum pe bune: doar 8 participanti?!? Shocked in ritmul asta peste 2-3 ani nu o sa mai fie nimic la categoria juniori ..... ce planuri are Federatia Romana de Snooker sa atraga/dezvolte jocul in randul tinerilor?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Joi 17 Iul 2014, 13:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CosminCtin a scris:
Observ ca s-a afisat grila de concurs la Cupa Romaniei la juniori: http://www.snooker.ro/2014/grile/grila_cupa_bucuresti_2014.html

Astia mai mici se inghesuie sa prinda un loc pe grila ... dar acum pe bune: doar 8 participanti?!? Shocked in ritmul asta peste 2-3 ani nu o sa mai fie nimic la categoria juniori ..... ce planuri are Federatia Romana de Snooker sa atraga/dezvolte jocul in randul tinerilor?


nu se accepta critici aici, ai grija, daca tipi sau daca zici ceva de cineva se considera atac la persoana sau citez:

'' forumul nici nu va fi „luat ostatic” de vreun grup „rebel” și nici nu va fi folosit pentru răfuieli personale în Federație sau în jurul acesteia.'' --Clara White
- intr-adevar si eu si altii mai gresim la limbaj, dar criticile sunt constructive oriunde.
-ca si cum pe mine ma intereseaza sa ma rafuiesc cu cineva , nu sa incercam sa rezolvam niste probleme de ordin tehnic , organizatoric sau comercial.
-discutand pe problema, lipsa totala de interes fata de clientela duce la insucces, e logic, e normal si in orice afacere va fi la fel. Uitati-va putin la cupa Romaniei sau la orice concurs in afara ligii, extrem de putini participanti din afara Bucurestiului si a Pitestiului care este foarte aproape, fata de anu trecut sau acum 2 si 3 ani. Si nu ca nu ar fi jucatori doritori, sunt multi si chiar dedicati unii , care ar manca pamantul sa vina sa se poata bate pentru ceva, nu neaparat material, ci si o continuitate sau ceva. Lipseste total motivatia jucatorului, e clar, si numai orbii care nu vor sa vada, nu vad.


Sus
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 17 Iul 2014, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu am nici un fel de rafuiala cu nimeni sentence ( aceasta remarca e insinuata de tine).
Am postat mai sus despre numarul mic de participanti de la juniori, un fapt care duce miscarea snookeristica din Romania in directia opusa, in loc sa duca la progres. Fara generatii noi de juniori, jucatorii actuali se vor plafona (ptr ca nu vine nimeni din urma sa le puna probleme) si implicit va afecta celelalte competitii.

Daca e sa vorbim de ceva constructiv, uite cu ce se ocupa lumea prin afara ptr dezvoltarea snookerului:

http://www.worldsnooker.com/page/CueZoneIntoSchools

http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~3967216,00.html



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Joi 17 Iul 2014, 14:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CosminCtin a scris:
Eu nu am nici un fel de rafuiala cu nimeni sentence ( aceasta remarca e insinuata de tine).
Am postat mai sus despre numarul mic de participanti de la juniori, un fapt care duce miscarea snookeristica din Romania in directia opusa, in loc sa duca la progres. Fara generatii noi de juniori, jucatorii actuali se vor plafona (ptr ca nu vine nimeni din urma sa le puna probleme) si implicit va afecta celelalte competitii.

Daca e sa vorbim de ceva constructiv, uite cu ce se ocupa lumea prin afara ptr dezvoltarea snookerului:

http://www.worldsnooker.com/page/CueZoneIntoSchools

http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~3967216,00.html


cine a zis ca te rafuiesti tu cu cineva? citeste mai atent. Eu am zis de critici constructive . Incearca sa vorbesti la obiect, nu vorbi aiurea te rog.


Sus
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Joi 17 Iul 2014, 18:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sentence a scris:


cine a zis ca te rafuiesti tu cu cineva? citeste mai atent. Eu am zis de critici constructive . Incearca sa vorbesti la obiect, nu vorbi aiurea te rog.


Interesant...
"nu se accepta critici aici, ai grija, daca tipi sau daca zici ceva de cineva se considera atac"

Mitocanie, ipocrizie, aroganta, avem tacamul complet.

Cosmin, ai dreptate, cam prea putini juniori. Nu e cel mai mediatizat joc in Romania si asta se vede. Mult mai multi seniori , juniorii se uita mai mult la fotbal. Si parca tot mai mult de la an la an. Asta este...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 18 Iul 2014, 7:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,

Nu e vorba de Cupa Romaniei la Juniori, a fost o eroare din partea mea, este vorba de Cupa Municipiului Bucuresti la juniori.

Apropo de asta, inainte sa inflamam lucrurile si pe aici si pe Facebook si peste tot, aveti toti adresa de email unde ma puteti contacta (webmaster@snooker.ro) si sa ma anuntati daca vedeti ceva probleme cu site-ul.

Multumesc pentru intelegere.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
S A N O
More than a fan


Data înscrierii: 25/Apr/2013
Mesaje: 41

MesajTrimis: Mar 22 Iul 2014, 8:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam multi admini, pe-aici!.. Usurel, sa nu va calcati in picioare! Sunteti mai multi decat vizitatorii!.. Poate ar fi mai indicat sa faceti ceva concret pentru promovarea acestui sport... De vorbarie nu ducem lipsa! 4 Cupe in 4 saptamani (total 300 lei) eu cred ca e cam exagerat, totusi!.. Rezultatele? 8 inscrisi pe grila!.. Eu strang mai multi la un Pot-Black local, duminica de duminica! Dar cand stai in dosul unui birou, cu ochelarii pe nas si calculezi profitul din taxe de participare, asta e rezultatul!.. Mult succes in continuare! Mergeti intr-o directie "corecta"!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui S A N O Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Sezonul național Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community