Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionatul internațional
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Mark Allen
45%
 45%  [ 5 ]
Mark Williams
36%
 36%  [ 4 ]
Ricky Walden
18%
 18%  [ 2 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 11

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Sep 2014, 22:13    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Premiille revin la cifrele foarte bune de la prima ediție. Dar drumul spre inima Chinei începe cu Runda celor 128, la Barnsley.




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 30 Oct 2014, 16:41, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Sep 2014, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ieri, am ajuns și eu la părerea unui număr important de membri cu vechime ai forumului, care, în repetate rânduri, și-au exprimat dezaprobarea față de comportamentul forumistic al lui Robertson. Nu-mi plac deciziile de excludere și nu le iau cu ușurință nici măcar în cazurile flagrante. Din păcate, aici am avut de-a face tocmai cu unul dintre acestea.

Cred că Snookerclau a sosit prima „la locul faptei”, dar sper că mesajul n-a stat la lumina netului mai mult de câteva minute și că nu l-a citit prea multă lume (în afară de Claudia și de mine). Era un mesaj scris sub imperiul furiei și frustrării produse de pierderea la pariuri, un mesaj vulgar și rasist.

Mesajul a dispărut. La fel și calitatea de forumist a autorului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 23 Sep 2014, 15:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi se pare o decizie inteleapta. N-am mai postat pentru ca, intre timp Clara a facut ordine. Pupici!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 25 Sep 2014, 2:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile

_______________________

Comentariul încă-nedezmeticitului Ollie Lines după victoria asupra campionului mondial (care-l condusese cu 4-0) : „E atât de incredibil încât nu-mi vine a crede !” Laughing

Oliver Lines este campionul U-21 al Europei ( http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=1171 ). În iunie, a împlinit 19 ani.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 25 Sep 2014, 11:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai ales ca am avut ocazia sa-l vedem live la Bucuresti in luna martie, cand a castigat campionatul under-21. Felicitari Oliver!!! Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 25 Sep 2014, 15:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa e, și ce scalp important ! 8)

______________________

Probleme, din nou, pentru Jamie Burnett - de data asta, în legătură cu meciul contra lui John Sutton. Arrow http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~4170961,00.html

______________________

O remarcă tipică pentru Mark Williams (pe Twitter) : „Ding & Selby o să absenteze de la Chengdu, dar nu vă îngrijorați, dragi fani : o să fie prezent Andrew Pagett !” Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 26 Sep 2014, 1:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă am face abstracție de runda wildcardurilor (încă nu știm nici cine sunt profesioniștii care vor avea de jucat cu cei patru wildcardiști, nici cine sunt aceștia din urmă), prima rundă de la Chengdu ar arăta cam așa :

Wang Zepeng – Mitchell Mann
Aditya Mehta – Michael White
Dom Dale – Ian Burns
Craig Steadman – Graeme Dott
Stuart Bingham – Robbie Williams
Mark Joyce – Ryan Day
Martin Gould – Joel Walker
Nigel Bond – Mark Allen
Barry Hawkins – Jimmy White
Oliver Brown – Mark Williams
Sam Baird – Kyren Wilson
Dechawat Poomjaeng – Mark Davis
John Higgins – Li Hang
Jamie Jones – Kurt Maflin
Alan McManus – Anthony McGill
Ben Woollaston – Ronnie O'Sullivan
Neil Robertson – Matthew Selt
Joe Swail – Andrew Higginson
Zhou Yuelong – Chris Melling
David Morris – Ricky Walden
Joe Perry – Mike Dunn
Andrew Pagett – Peter Ebdon
Matthew Stevens – Jamie Burnett
Jimmy Robertson – Judd Trump
Shaun Murphy – Yu Delu
Barry Pinches – Robert Milkins
Xiao Guodong – Eden Sharav
Noppon Saengkham – Stephen Maguire
Marco Fu – Liam Highfield
David Gilbert – Zak Surety
Fergal O'Brien – Thepchaiya Un-Nooh
Rod Lawler – Oliver Lines
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 26 Sep 2014, 10:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am vazut niciun meci de calificare, ma uitam pe lista breakurilor lui Ronnie: cam slabut, un 79, un 60 si cam atat Confused Mai bun a fost James Cahill cu un 93. Oricum, bine ca a castigat, am emotii cu aceste runde de calificare de cand cu Mastersul German. Laughing Si ma bucur ca a castigat si Jimmy, avea mare nevoie de o victorie. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 26 Sep 2014, 10:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sevvilla, mai bine.Eu ma vazut de la 4-2 si numai naivitatea lui Cahill l-a ajuta pe Ronnie.Jocul ii scartaie rau.Plus niste lovituri de siguranta asa ca sa fie.In momentul in care s-a concentrat putin,parca a mai mers ceva,dar in rest emotiiemotii.Bine, nici atmosfera din sala nu te indemna la un joc extraordinar.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 28 Sep 2014, 0:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok, cu siguranta ceva dubios s-a intamplat de cand am intrat ultima oara aici. Selby si Ding rateaza calificarea, ultimul chiar in fata unui chinez, dar surpriza mare vine de la Ebdon, reuseste dupa ceva vreme sa se califice la un turneu, de fapt sa bata si el pe cnv in calificari. Nu ca asta ar insemna ca trece de primele 2 tururi, il bate Andrew sau Perry Crying or Very sad

A doua chestie, Robert a disparut de pe forum, eu il credeam disparut de ceva timp pt ca n-a mai postat, dar probabil ca a revenit si acum a disparut definitiv.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Oct 2014, 11:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pregătiri :

. . . . . .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
elaela
Fan


Data înscrierii: 28/Sep/2014
Mesaje: 15

MesajTrimis: Mie 22 Oct 2014, 21:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ca sa va dati seama cat e de greu, o placa din aia pe care o cara baietii, cantareste in jur de 250 kg, si ai nevoie de 10 minute sa iti revii dupa ce o duci de la masina si urci unu sau doua etaje. La a cincea placa esti rupt si asta totul in patru insi:)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui elaela Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 25 Oct 2014, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa e, tocmai de aceea am și ales poza cu cărătorii de plăci : prea puțin ne gândim la munca „din culisele” unei competiții.

________________________


. . . . . . . . Masa 1 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Masa 2. . . . . . . . . . . . . . . . Mesele 3 & 4 . . . . . . . . . . . . . . Mesele 5 & 6

. . . . . .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 26 Oct 2014, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doua intrebari, meciurile de la 3:30 sunt pe stream pe undeva? Si ce meciuri credeti ca o sa fie transmise? Am impresia ca Maguire si Murphy, maine am cursuri de la 2 si m-as risca sa stau pe stream daca ar aparea Ebdon, nu de alta, dar chiar daca pierde ... este o ocazie aproape unica sa-l mai vezi pe Ebdon jucand snooker.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Oct 2014, 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din prima sesiune sunt transmise via streaming meciul lui Shaun Murphy cu Yu Delu & meciul lui Wang Zepeng cu Mitchell Mann.
Dacă nu mai intervine vreo schimbare, în sesiunea a doua Eurosportul preia meciul lui Neil Robertson cu Matthew Selt, iar via streaming poate fi urmărit meciul lui Marco Fu cu Liam Highfield. La fel, în sesiunea a treia, pe Eurosport, va putea fi văzut meciul lui Judd Trump cu Jimmy Robertson, în timp ce meciul lui Xiao Guodong cu Eden Sharav intră pe streaming.

Meciul lui Peter e la masa a 4-a...

_______________________

Album Arrow http://tinyurl.com/p358gmb



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionatul internațional Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community