Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionul campionilor
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va câstiga turneul ?
Ronnie OSullivan
55%
 55%  [ 11 ]
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
10%
 10%  [ 2 ]
Judd Trump
35%
 35%  [ 7 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
bogdan78
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Apr/2009
Mesaje: 120

MesajTrimis: Mie 5 Noi 2014, 23:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am fost prezent luni (la ambele sesiuni) la Ricoh Arena, in Coventry. A fost o experienta minunata si pe alocuri ireala, am stat la cativa pasi de Ding, Hawkins, Dom Dale, Higgins si Selby (chiar daca nu a jucat, a facut o mica demonstratie la masa din afara arenei). Pe unii jucatori ii urmaresc, cred de 15 ani si sa ii vad atat de aproape a fost ceva de vis.

Am reusit sa ii iau un autograf lui Ding, chiar daca era asaltat de fanii chinezi din toate directiile:



Intrarea in arena:



Masa din afara arenei, cine vroia putea sa exerseze cateva lovituri:




O imagine de ansamblu a arenei:




Hawkins si Higgins in drum spre arena:




Selby la o mica demonstratie, tot timpul glumind si cu zambetul pe buze:




Ding inconjurat de fanii chinezi, foarte abordabil, a stat la poze, a acordat autografe:





Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bogdan78 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 6 Noi 2014, 0:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe, multe mulțumiri pentru impresii și poze ! Mă bucur din toată inima pentru bucuria ta care trebuie să fi fost, într-adevăr, foarte mare. Very Happy Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 6 Noi 2014, 3:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Bogdan! Very Happy Foarte frumoase pozele Applause Sunt convins ca este intr-adevar o experienta extraordinara. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 7 Noi 2014, 15:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Streaming : Arrow http://www.filmon.com/tv/itv4

__________________

Albume Arrow ziua 1, a 2-a, a 3-a, a 4-a


Azi, Ali a fost ovaționat la intrarea în arenă. (Nu fiindcă ar fi slăbit arată așa, ci fiindcă și-a uitat vesta acasă și a împrumutat-o pe a lui Ricky Walden. Laughing )




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2014, 0:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clive Everton a remarcat că învingătorul din întâlnirile neilo-rickyene de până acum a devenit și câștigătorul turneului. Evident că nici măcar pe Cleverton nu-l cred cu ochii-nchiși ( Laughing ), așa că am verificat : Shanghai Masters 2008 (optimi), CLS 5 2010 (RR), Openul mondial 2010 (sferturi), PTC 6 2011 (finală).

Oare și de data asta ?... Ladies & Gents, poftim la un pollișor ! Very Happy

_____________________

După joc, ceva joacă :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2014, 18:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Extraordinar ultimul joc castigat de Ronnie in fata lui Ding. In rest meciul a fost foarte echilibrat si cine a gresit mai putin a avut castig in cele din urma.
Foarte sigur pe el Ronnie chiar in momente mai grele .Meci frumos!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2014, 18:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Ronnie! Applause Superb meci...imi pare rau doar ca nu a fost finala. Smile Macar atata poate ar fi meritat si Ding la cate turnee a castigat sezonul trecut. Rolling Eyes

Au fost si ceva suisuri si coborasuri in jocul lui Ronnie ca nu putea fi totul perfect...dupa o prima repriza buna, vreo 30 de minute fara niciun punct marcat, apoi un break de peste 100, ratare incredibila la bila maro in jocul 4, si finalul cu un break de 91 si inca un 100+. Very Happy

Ultimul joc a fost incredibil, nu stiu daca am mai vazut atatea lovituri dificile reusite intr-un singur break. Shocked Superb! Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2014, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos , am tremurat ceva, mai ales ca Ding a reusit sa intre in meci, dar.......draga Clara incerc sa-i contrazic statistica lui Clive si zic ca Champion of Champions e turneul de casa al lui Ronnie(cel putin asa imi place sa cred). Bravo si lui Ding ca ne-a oferit un meci de zile mari. Applause Acusi trec la poll, si-mi dau si eu votul Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2014, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oh, sunt convinsă că Mr Cleverton n-ar ține morțiș să i se dea dreptate, Claudia : a avut întotdeauna inteligența & caracterul de acea calitate care să-i permită să nu se ia în serios atât de tare încât să nu suporte critici sau contraziceri. Pe lângă prezența nederanjantă & competența legendară, acesta ar fi un alt motiv pentru care the old boy constituie un model atât de greu de urmat. Laughing

Plus că am, așa, o oarecare bănuială că și Judd ar cam vota contra unei atare statistici... Laughing

____________________

Album Arrow ziua semifinalelor



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2014, 15:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ia să vedem cât de repede se dezmeticește Judd. Laughing OK, s-a dezmeticit & cred că ne putem freca mâinile a anticipare de spectacol bun. Sper că și în sesiunea a doua.

_____________________

Album Arrow Finala

_____________________

S-a rupt sau nu s-a rupt finala ?...

Relativ la RO'S, Clive Everton tocmai a spus că și-a epuizat stocul de superlative. (E drept că stocul cu pricina nici nu era prea mare...) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2014, 17:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un super spectacol dar facut de Ronnie Notworthy Applause, comentariul lui Clive( el era nu ?) a facut toti banii( fabulos, mirific, incantator, dansul bilelor, zbor......) asta voiam sa savurez in dupa amiaza asta si apropo Clara e cel mai bun stream Notworthy Sper ca Judd sa revina in meci dar nu atat de tare incat sa nu pot sa vad finalul de emotie. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2014, 17:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2014, 18:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Statistica primei sesiuni spune totul !A fost ca sa folosesc si eu un termen de comentator un joc "consistent"",foarte solid" al lui Ronnie. Dincolo de gluma,pentru mine e incantator,dar din ce am vazut pana acum,parca ultimul joc cu Ding merita un premiu special in sezonul asta.
Nu stiu cum a reusit sa-i faca "cadou " ultimul joc cu Mark Williams din China.
Uitandu-ma la Ronnie cum sta in scaun atunci cand nu e la masa si "munceste "concentrat la varful tacului ,nu inteleg cum devine asa relaxat cand incepe sa joace.Se vede ca face asta cu placere. Poate ca daca nu i-ar merge jocul s-ar plictisi si ar renunta ?!Inainte facea asta des,dar acum ?
E motivat de ce ?Premii,dobararea recordurilor?Orice ar fi eu unul mi-asi dori sa vad cat mai des un astfel de Ronnie!Mi-asi dori sa vorbesc la fel despre multi altii,dar parca nu nu joaca constant bine ,asa cum o face Ronnie cand e in forma.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2014, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eurosport ar trebui sa noteze si sa puna in aplicare aceasta tranmisie.Unghiurile,primplanurile,imaginile de pe buzunare mi se par mult mai reusite la ITV.
Jocul lui Ronnie e consistent si si-a regasit constructia break-urilor.E drept ca il ajuta si deschiderile lui Jud.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2014, 22:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Off topic : acum, în Berlin - marcarea luminoasă a liniei fostului Zid.



Rememorarea unui act istoric esențial. La TVR, același Dan Puric, cu aceleași metehne narcisistice și care, ca de obicei, face dovada că citează mai mult decât citește. (Ora 22.15 : „panaceu universal”. Ditamai pleonasmul, dumnule Puric, rușinică ! Sutor, ne ultra crepidam. Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionul campionilor Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community