Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionatul Regatului Unit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Ronnie OSullivan
72%
 72%  [ 16 ]
Judd Trump
27%
 27%  [ 6 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 4:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Roonie! Applause Din pacate nu am putut sa ma uit decat pana la 9-4. Nu ma asteptam ca Judd sa aiba o asemenea revenire. Shocked Felicitari si lui! Sunt bucuros si ca Ronnie a avut puterea sa se impuna in decisiv dupa 5 jocuri consecutive pierdute. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 7:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am uitat si pe esp sa fiu sigur ca s-a terminat si trofeul e la Ronnie. Razz Razz
Total neinspirati cei de la esp dar sincer cine se gandea la decisiv la 9-4?Cam atunci a inceput transmisia la ei.Cred ca Sandi si Marius au realizat situatia neplacuta,pentru ca,comentariul lor mi s-a parut fara nerv,ca sa zic asa.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 8:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu una m-am dus sa dorm inainte de decisiv, ca n-am mai rezistat, din multiple motive. Very Happy N-am crezut ca mai castiga Ronnie, n-am crezut, dupa fabuloasa revenire a lui Judd! (Am tot zis chestia cu "n-am crezut" in ultima vreme, asa...si tot nu cred pe de-a-ntregul.)

Domnilor, jos palaria! Superba finala! Meci adevarat!

Ronnie, sa mai joci in tenesii aia jumuliti, ca poarta noroc. Dar fara glezne dodoloate. Majoreta Party Notworthy Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 8:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur pentru Ronnie. Era sa piarda pe mana lui. Dupa jocul 14, pe care Jud l-a castigat cu putin noroc, s-a tot grabit la inceputul fiecarui joc. Am impresia ca joaca putin mai ingrijit atunci cand e sub presiune, pentru ca in cele 4 jocuri de la 15 la 18 a avut cate o greseala : o deschidere gresita, un atac nechibziut etc, iar Jud a jucat parca fara presiune. Oricum si asta a contribuit la frumusetea finalei!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 9:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îmi pusesem și eu în gând să urmăresc live sesiunea de seară, dar când am văzut că iar își bat joc cei de la Eurosport de noi, m-am resemnat și m-am pus la somn. Numai bine, a venit un nou cutremur (slăbuț totuși, față de cel din 22 noiembrie, când îmi cădeau lucruri din bibliotecă pe ritmul muzicii hip-hop ce o aveam în căști...) care m-a făcut să verific cum stă treaba. Surprins am fost să văd că Judd a trimis meciul în decisiv. (L-o fi lăsat special Ronnie pentru spectacol ? Very Happy ) Anyway, îmi imaginez că a fost o finală interesantă. M-oi uita eu pe înregistrări astăzi. Una peste alta, cel mai mult mă bucur pentru max-ul oferit de Ronnie în optimi.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 14:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scriu si eu cateva cuvinte dupa cele atat de elogioase la adresa acestei finale.Nu mai am de adaugat decat ca ii felicit pe ambii finalisti si mi-asi dori sa vad mai mereu astfel de meciuri.
A fost un turneu excelent cu multe meciuri bune si foarte bune ,dar dintre cele pe care le-am vazut de departe finala a avut de toate, calitate,dramatism si suferinta.
Ca fan Ronnie m-am bucurat si am suferit mai mult decat in alte turnee,dar snookerul oferit de cei pe care i-am vazut a meritat din plin.
Desi s-a mai spus aici ,subscriu ca ne putem considera privilegiati de faptul ca suntem contemporani cu jucatori ca Ronnie ,Trump, Higgins,Selby, Murphy etc.etc.Dar un jucator ca Ronnie sincer nu stiu daca va mai apare atat de curand. Eu sigur nu am sa-l apuc !!Sau mai stii ??



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 18:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma uit si eu acum pe Eurosport la reluarea finalei pentru a recupera jocurile pierdute. Laughing Decisivul l-am vazut deja la munca pentru ca nu m-am putut abtine dar sper ca nu a observat nimeni acest lucru. Twisted Evil Laughing Apropo, genial snookerul reusit in spatele bilei verzi Very Happy Applause




Revenind la Eurosport, poate sunt eu de vina pentru ca m-am obisnuit zilele astea cu cei de la BBC dar este un pic deranjant ca am auzit si in finala repetata o greseala care s-a tot perpetuat pe parcursul turneului. Rolling Eyes Si anume, ca Ronnie a castigat primul turneu "in 1992, la nici 17 ani impliniti". Shocked Confused Bineinteles ca oricine stie ca acest lucru s-a intamplat in 1993 iar Ronnie avea la acel moment 17 ani si 358 de zile. Rolling Eyes Twisted Evil Si macar daca ar fi fost singura greseala... O minima documentare nu ar strica, nu de alta dar e deranjant sa auzim tot timpul expresiide genul "daca nu ma insel" sau "daca imi amintesc eu bine"...

In alta ordine de idei,vreau sa mai subliniez inca o data ca mi se pare aproape ireal sa mai poti castiga un turneu atat de prestigios la 21 de ani de la primul succes.Applause Yeah Bravo Ronnie! Very Happy



Asadar, 5-5-5 pentru Ronnie in ceea ce priveste victoriile in turneele mari. Oare vom avea vreodata 6-6-6? Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 9 Dec 2014, 1:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu as fi fericit sa vad macar al 6-lea titlu mondial Laughing.
Dar pentru ca inainte de 2008 mi-am dorit sa vad macar un titlu mondial castigat sub ochii mei (prea mic pentru a vedea primele sale 2 titluri mondiale si o dorinta manifestata din senzatia ca e posibil sa ii fi ratat geniul datorita labilitatii sale psihice) si ceea ce a urmat mi-a depasit asteptarile, n-am cum sa ma plang domne! Very Happy

A fost inca o infruntare senzationala intre cei doi, inca un turneu special facut de Ronnie si inca un break maxim tratat ca o banalitate de mister Laughing (si pentru prima data vazut live cap-coada si asteptat cu sufletul de la gura de la prima rosie).

Superb Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 9 Dec 2014, 11:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din motive de ora cam tarzie pentru mine,nu am vazut in direct sfarsitul finalei si cum era deja 8-4 pentru Ronnie .....tv closed.
Am aflat abia a doua zi ca s-a terminat cu decisiv si abia atunci mi-am pus mainile-n cap !Ce-am pierduuuuuut?!Noroc cu reluarile,ca am putut sa, realmente savurez totul de la cap la coada inclusiv interviurile de la sfarsit si zambetele de ambele parti.Minunata atmosfera!
Eu,fan declarat al ambilor,nu am putut sa fiu decat foarte incantata de prestatiile incriminatilor!Si,in ciuda lui Ronnie,eu sper sa se mai intalneasca cu Judd in cat mai multe finale si de ce nu,sa-si imparta victoriile,nu frateste ci in lupta dreapta,ca-i mai buna!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 9 Dec 2014, 20:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-a bătut un gând pe umăr. Că și-n 2007 a început Ronnie cu Mastersul și a terminat cu UK-ul. Iară în primăvara târzie sheffildiană a leatului următor petrecutu-s-a ceva frumos, boieri dumneavoastră. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 9 Dec 2014, 21:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu ma gandeam la 2007. Very Happy Dar daca ar reusi sezonul acesta tripla coroana cum ar fi? Wink Este cam singura mare realizare care ii mai lipseste din palmares. Smile Primul pas l-a facut deja, i-au mai ramas "doar" doua. Laughing




_______________________________________________________________


Se pare ca finala s-a bucurat de mare succes: Arrow http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~4357847,00.html


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionatul Regatului Unit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Pagina 11 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community