Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Mastersul german
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Liang Wenbo
5%
 5%  [ 1 ]
Shaun Murphy
23%
 23%  [ 4 ]
Ronnie OSullivan
17%
 17%  [ 3 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Judd Trump
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
52%
 52%  [ 9 ]
Voturi totale : 17

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 17:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Finală încă echilibrată între (ca să traduc ironiile telespectatorilor briți, care dau numele „întregi” ale jucătorilor) Bunulsăuprieten Shaun Murphy și Bunulsăuprieten Mark Selby ?... Laughing Laughing Laughing

La început, credeam că prima sesiune a finalei se va încheia 4-4. Acum, parcă nu prea-mi mai vine a crede...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 8 Feb 2015, 17:45, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MarkSelby
More than a fan


Data înscrierii: 02/Dec/2012
Mesaje: 28

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 17:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La 6-2 finala e terminata,la 5-3 Selby mai are o sansa dar nu prea ai ce sa ii faci lui Murphy ,oriunde ii lasi alba el trimite bila in buzunar


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MarkSelby Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 17:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam da.

Să nu uităm că dacă „Bunulsăuprieten Mark Selby” nu câștigă finala, pe primul loc în clasament urcă „Destuldebunulsăuprieten Ronnie O'Sullivan”, care n-a mai fost Numărul 1 din mai 2010. Wink


____________________


Albumul finalei



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 9 Feb 2015, 0:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eiiii da Very Happy !!! Am asistat la o nouă și superbă revenire a unui mare campion mondial și acum din nou, numar 1 mondial, Mark Selby Applause

Așa cum spuneau comentatorii British Eurosport la sfârșitul primei sesiuni : "..if there is one thing we all know about Mark Selby is that you can never say it's over, until it really is over"



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Feb 2015, 0:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări lui Mark ! Applause Ne-am tot învârtit noi, pe aici, în jurul întrebării „Cine l-ar mai putea bate pe Shaun ?” Poftim cine ! (Doar că în prima sesiune, n-aș mai fi zis asta. Laughing )

Da, Skorpyo are dreptate : să nu uităm că Selbs este „maestrul revenirilor”. Incontestabil.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Feb 2015, 0:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent spus : ”Snooker warrior” Arrow http://www.inside-snooker.com/snooker/2015/2/8/selby-returns-to-winners-circle-in-berlin (Păcat că sintagma respectivă a fost rezervată pentru Twitter și nu pentru titlul articolului. Rolling Eyes Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 9 Feb 2015, 1:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din nou castiga Selby un turneu fara ca in finala sa faca macar un break de peste 100 , dupa CM .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 9 Feb 2015, 7:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se putea să nu revină Selby... Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Feb 2015, 18:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finală

Mark Selby : „Când am sosit aici, venind din China, nu mă așteptam să obțin rezultate prea grozave. Întotdeauna am convingerea că sunt în stare să câștig, dar simțeam că mă ajunge oboseala și mai era și efortul de adaptare la schimbarea fusului orar așa că știam că trebuie să dau tot ce pot. Poate că tocmai asta m-a scăpat de o parte din presiunea turneului fiindcă dacă aș fi pierdut, era clar că ar fi fost numai din vina mea. Iar acum mi se pare de necrezut că am câștigat ! Tot sezonul m-am luptat să-mi reintru în formă și n-am reușit – de asta și sunt așa de bucuros de fantastica victorie de azi, cu atât mai mult cu cât am câștigat-o învingându-l pe Shaun, care e unul dintre jucătorii aflați în formă.

Până acum, în acest sezon am acumulat dezamăgiri : am devenit campion mondial, dar n-am mai jucat la nivelul la care ar trebui să joace un campion mondial. E drept că, în majoritatea cazurilor, am fost învins de jucători de top, dar înfrângerea tot înfrângere este. Acesta e primul turneu de clasament pe care-l adaug la palmares după cel de la Crucible, iar felul în care am jucat aici, la Berlin, a fost mulțumitor.

Un moment extrem de important al finalei a fost cel în care am reușit să mă apropii de Shaun la 5-3. Dacă el s-ar fi detașat la 6-2, aș fi fost ca mort și-ngropat. A avut și Shaun câteva ocazii să ia acel frame, dar mi-am păstrat concentarea și am izbutit să i-l smulg. Că el, dacă ia avans, devine din ce în ce mai agresiv și mai periculos. Cel mai bine am jucat până am dus scorul la 7-5. Pe urmă, doar am căutat să rezist pe poziții, până la capăt.”


Shaun Murphy : „Am știut din capul locului că o să fie un meci strâns. Dacă-mi pare rău de ratarea la bila roșie, când scorul încă era 5-2 ? Poate că da – un pic : să nu exagerăm și să nu uităm că mai rămăseseră de jucat alte opt frame-uri ! S-a văzut că, în sesiunea a doua, Mark a intrat în arenă și a jucat foarte bine, așa cum trebuie să joace un campion mondial. Și eu m-am simțit bine și în bună dispoziție de joc, dar cele două kick-uri apărute în primele două frame-uri ale aceleiași sesiuni m-au cam scos din sărite. Poate că, fără ele, scorul ar fi fost altul. Apoi, Mark a preluat controlul finalei. Un moment important a fost cel de la 7-7. Pe urmă, șansele mele de a câștiga s-au risipit. În orice caz, meciul a avut un nivel tehnic foarte ridicat.

Deja mi-am început pregătirea pentru Campionatul mondial : sper să ating vârful de formă exact când trebuie, dar și până atunci o să depun tot efortul pentru că vreau să mă prezint cât mai bine, la toate turneele. În această perioadă a anului, toți jucătorii se gândesc la ce vor face la Sheffield. Îmi dau seama că, la vremea asta, jocul meu este mult mai bun decât era în urmă cu zece ani, când am devenit campion mondial. Pe atunci, habar n-aveam de nimic și trăgeam la țintă cu fiecare bilă pe care-mi cădea privirea. Tot mai trag la țintă și acum, dar nu mai sunt așa de neștiutor și, între timp, am adunat și câteva cicatrice, că rănile din unele bătălii lasă urme adânci și te învață lucruri importante.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Feb 2015, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Judd tocmai a postat pe Twitter o înregistrare (de la 41 de puncte încolo) a breakului său maxim de la Berlin.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Mastersul german Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community