Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Openul Chinei
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga farfuria aurie ?
Ding Junhui
11%
 11%  [ 2 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 3 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Gary Wilson
5%
 5%  [ 1 ]
Kurt Maflin
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
5%
 5%  [ 1 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
61%
 61%  [ 11 ]
Voturi totale : 18

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 4 Apr 2015, 20:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Semifinala Mark Selby v Kurt Maflin

________________________


Semifinala Ding Junhui v Gary Wilson
Fluke Gary Wilson (minutul 4 și) în primul frame al semifinalei
Un absolut "must-watch" : Decisivul Ding v Wilson

Îmi aduc aminte că după ce l-a învins pe Ricky Walden și s-a calificat în optimi, Gary spunea că trebuie să se ducă să mănânce și el ceva fiindcă știe că ar trebui să-i fie foame, dar că nu mai simte nimic în afară de faptul că se mișcă și pășește ca în cel mai frumos vis. Cine ar fi spus, chiar și o zi sau două mai târziu, că jucătorul care acum doi ani era amator, avea să joace finala de la Beijing contra campionului & numărului 1 mondial ?!...

________________________


Album Selby v Maflin
Album Ding v Wilson
________________________


Finala va fi arbitrată de Brendan Moore.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2015, 12:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exact asta spuneam, mai devreme, despre acei „încurcă-lume”, dragii de ei... Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2015, 12:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine spus dna. Clara.. uff ce scor Smile Eu nu am putut urmării prima sesiune dar sincer mă așteptam la un astfel de scor. Din păcate e tensiune mare și pentru Wilson și mi se pare f greu sa nu-ți tremure tacul, mai ales atunci când joci în fața unui Mark Selby. Indiferent cum se va termina, săptămâna asta rămâne o performanță senzațională pt. el, în 2 ani de profesionist sa să ajungi într-o finală de mare turneu.. e wow, dar acum în aceeași măsură îmi pare rău că nu a ajuns Ding în finală, ar fi fost un clasic frumos..

Anyway, Gooo Mark Very Happy !!!



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Apr 2015, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Albumul finalei
Albumul ceremoniei de premiere

O concluzie ar putea fi că, în calitate de finalist debutant, nu e suficient ca numele tău de familie să înceapă cu W ca al lui Ben Woollaston pentru a câștiga finala, ca Michael White. Laughing Bietul Gary... Mă rog, biet e un fel de a spune : a urcat de pe 61 pe 37. Wink

Văd că, printre cunoscătorii de snooker din Regat, se impune ideea că punctul cel mai interesant al turneului îl reprezintă decisivul Ding v Wilson (linkul e ceva mai sus).

Curioasă brusca popularitate de care se bucură Gary, acum, în China ?... Ieri, mă miram că publicul aplaudase breakul lui de 72 din decisiv și insinuam că oamenii aceia ori sunt foarte fairplay, ori habar n-au de aritmetică fiindcă eroul lor Ding era ca și eliminat (cum chiar avea să și fie). Ulterior, am șters remarca respectivă că prea era răutăcioasă Laughing dar adevărul este că, întrebând în dreapta și-n stânga, am aflat că popularitatea englezului e reală. Place modestia lui ieșită din comun. El, deocamdată, nu prea știe ce să facă și mai degrabă fuge de fani decât să stea să le dea autografe ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danny62
Fan


Data înscrierii: 26/Apr/2014
Mesaje: 22

MesajTrimis: Lun 6 Apr 2015, 20:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Skorpyo, Gary Wilson este profesionist din2004 ! Rezultatele, alaturi de modestie, l-au tinut departe de luminile rampei ! Cine poate stii de unde se declanseaza ...


8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danny62 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 7 Apr 2015, 11:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E adevărat că Gary a devenit profesionist în 2004, după ce a câștigat titlul mondial Under-21 (cu victorii asupra lui Pankaj Advani & Liang Wenbo, între alții și cu breakuri de 142 & 135 în finală), dar în 2006 a „retrogradat” la amatori și amator a rămas până în 2013, când și-a recucerit statutul de profesionist grație clasării în topul 8 PTC.

Aș zice însă că, de acum încolo, nu mai avem a ne face griji că ar retrograda. Cred că declicul s-a produs – rămâne ca și omul să asimileze noutatea și accepte să meargă unde îl îndrumă noua injecție cu încredere.

Asta e de pe vremea PIOS-urilor, când Gary bătea drumul Prestatyn-ului :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danny62
Fan


Data înscrierii: 26/Apr/2014
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mie 8 Apr 2015, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sarut mana, pentru informatiile exacte ! Nu am stiut ca a existat si o a doua perioada amatoare in biografia lai Gary Wilson.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danny62 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Openul Chinei Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community