Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » CAMPIONATUL MONDIAL 2015
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va fi campionul mondial 2015 ?
Shaun Murphy
14%
 14%  [ 7 ]
Anthony McGill
6%
 6%  [ 3 ]
Judd Trump
24%
 24%  [ 12 ]
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Barry Hawkins
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
18%
 18%  [ 9 ]
Ronnie OSullivan
30%
 30%  [ 15 ]
Stuart Bingham
4%
 4%  [ 2 ]
Voturi totale : 49

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Mai 2015, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Aha... Să-nțeleg că XLNC e de-al casei, Clara. Laughing Am observat că postează numai romane, care mai de care mai răzvrătite... Aseara însă, m-a amuzat, sincer să fiu, postarea sa. Inclusiv faza cu Punctulețul... Și că tot veni vorba de asta, mă cam disperă și pe mine, numai când aud : "Let's SNOOKERING". E un grup de "snookeriști" pe facebook... Ce pretenții să ai... Am făcut eu greșeala de a mă înscrie într-un grup dedicat săriturilor cu schiurile, și tot asa... Numai diminutive, numai declarații de dragoste din partea fetelor pentru sportivi, numai postări tâmpite, din 5 în 5 minute. Plus că dacă scriam un mesaj, chiar și de 2 silabe, primeam instant 5 like-uri... Urăsc facebook-ul din tot sufletul. Deci, no thanks. Nu mă alătur comunității pe care o tot salută domnul Ancuța... Prefer Let's SnookerForuming. Twisted Evil

Mda. Cam off-topic până aici... Așa că îl felicit și eu pe Stuart (...că doar ne citește mesajele). A reușit sa-mi devină simpatic, mai ales atunci când, la anunțarea premiului de 300 000 lire sterline, i-a pus mâinile la urechi nevestei... Smile)


8) Laughing 8) Laughing

Bine a zis cine a zis că se adună cine se aseamănă. Wink Laughing

Da, momentul acela a fost de tot hazul. Mi-a plăcut și că în arenă au intrat ambii copii, nu numai Shae, băiețelul lui Stuart și al lui Michelle, ci și Tiegan, care e fetița lui Michelle cu precedentul ei soț.

XLNC a scris:
Am crezut că și tu mă consideri de-al casei chiar dacă mai „risipitor” Smile


De-al casei, la aproape o sută de mesaje, de-al casei... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Mai 2015, 4:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Teribilă, formidabilă „tabletă” publicată pe un site brit :


It breaks my heart that a man of genuine character and determination is now our World Champion.

It disgusts me that a man who wandered for fifteen years had the courage to keep fighting, and never gave up on his dream, while 'better' players caved in or squandered their talent.

It sickens me that he's not as good as some guy who lost six finals over twenty years ago. He should be ashamed to accept the trophy.

It angers me that the best player of the tournament duly won the tournament.

It hurts me to see the keyboard warriors in a state of disrepair. These brave knights, who heroically fail to even pot a black off its spot, are the true guardians of snooker justice and their opinions should prevent this man from becoming World Champion.

It breaks my heart.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Mai 2015, 13:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Conform tradiției, diseară, la Londra, în sălile fastuosului Hotel Dorchester, va avea loc ceremonia „Oscarurilor snookerrului” – premiile pentru cel mai bun jucător, cel mai vrednic debutant etc.

Să dăm și noi calificativele noastre (poate ne gândim și la un nume de premiu al nostru, al forumului Wink ) pentru care jucător credeți că a fost sau a reușit, în acest sezon abia încheiat :

1 Cel mai bun jucător al sezonului
2 Cel mai slab jucător de top
3 Revelația sezonului
4 Performanța sezonului
5 Eșecul sezonului
6 Momentul cel mai frumos al sezonului
7 Cel mai dezamăgitor moment
8 Cel mai nostim moment
.


Dear Ladies & Gents, poftim la premierea cui merită premiat ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 7 Mai 2015, 14:56, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 7 Mai 2015, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 Cel mai bun jucător al sezonului
- Aș spune Shaun Murphy, prezent foarte des în fazele finale ale turneelor
2 Cel mai slab jucător de top
- Ding Junhui, multe ieșiri grăbite din turnee, puține participări în total
3 Debutantul cel mai bun
- Nu prea cunosc cine sunt debutanții Very Happy
4 Performanța sezonului
- Nu cred că poate să fie altceva decât titlul mondial luat de Bingham
5 Eșecul sezonului
- Înfrângerea lui Robertson în fața lui Hawkins în sferturile de finală ale CM. În opinia mea, după felul în care jucase primele runde și forma pe care o arăta, pe Robertson stătea scris cu litere de tipar "al doilea titlu mondial"
6 Momentul cel mai frumos al sezonului
- Partida dintre Ken Doherty și Reanne Evans din calificările pentru CM
7 Cel mai dezamăgitor moment
- "Dosarul Creta" Smile , autor Ronnie O'Sullivan. Un vot pentru gest, un vot pentru lipsa de reacție a arbitrului.
8 Cel mai nostim moment
- Ronnie O'Sullivan în teniși la UK Championship



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Mai 2015, 14:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihai, ai dreptate : în primul rând, debuturile în MT nu sunt, de regulă, „săritoare în ochi”, iar în al doilea rând, acum, când sunt invitați la turneele pro și amatorii afirmați în clasamentul Q School, e încă și mai greu să știi care, ce & pe unde este. Mulțumesc pentru remarcă.

O să modific întrebarea ca să se refere la jucătorul care a avut cea mai vizibilă „lansare”: revelația sezonului, adică.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 7 Mai 2015, 15:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

O să modific întrebarea ca să se refere la jucătorul care a avut cea mai vizibilă „lansare”: revelația sezonului, adică.


Atunci voi "trișa" puțin și voi nominaliza două persoane:
- varianta mai evidentă: Anthony McGill
- varianta mai "pe sub radar": Stuart Carrington - de pe locul 93 pe 63, cu niște rezultate interesante de-a lungul sezonului.
Dacă voi fi nevoit să aleg doar o opțiune, voi merge pe Carrington, să fiu puțin diferit de mainstream Very Happy


---


Montaj CM 2015



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 7 Mai 2015, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 Cel mai bun jucător al sezonului
Shaun Murphy
2 Cel mai slab jucător de top
Deși mă frig tastele ... Ding Junhui
3 Revelația sezonului
Anthony McGill
4 Performanța sezonului
Nu atât pentru că a câștigat CM ci pentru că în aceiași competiție a trecut de cei mai talentați și de cel mai bun jucător al sezonului ... S. Bingham
5 Eșecul sezonului
Mie mi s-a părut mai dramatică înfrângerea lui Allen decât a lui Robertson în fața aceluiași Hawkins
6 Momentul cel mai frumos al sezonului
Aici cred că „văd” 2 momente (trișez și eu oleacă Smile
Aplauzele lui Bingham pentru Trump
K. Dougherty - R. Evans
7 Cel mai dezamăgitor moment
Mie mi s-a părut mai degrabă „Dosarul pantofii” pentru că dacă la „Dosarul creta” arbitrul ar fi putut gândi că și Steve Davis pune acel device pe sprijin,
poate și creta e oarecum permisă ... la pantofi sau la lipsa lor nu are nicio scuză.
Putea proceda zic eu ca în cazul refacerii vârfului de tac(15 minute) sau ceva asemănător, nu să-l lase să vină la masă în ciorapi.
Dacă avea ciorapii rupți și i se vedeau „cartofiorii” era câștigător și la categoria: Smile
8 Cel mai nostim moment
Converșii lu rachetă.



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi 7 Mai 2015, 18:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 Cel mai bun jucător al sezonului
Judd Trump
2 Cel mai slab jucător de top
Ding Junhui, de la înfrângerea de anul trecut în meciul cu M.Wasley a decăzut foarte mult, psihic.
3 Revelația sezonului
Clar Stuar Bingham, a câștigat Mastersul de la Shanghai (dacă nu mă înșel) plus un campionat mondial, care din punctul meu de vedere, a avut un traseu greu. Să-i învingi în ordine pe: O'Sullivan, Trump și Murphy spune multe.
4 Performanța sezonului
Bingham campion mondial
5 Eșecul sezonului
Ratarea 147-le lui Ding
6 Momentul cel mai frumos al sezonului
Reacția lui Robertson când a câstigat Wuxi Classic în fața lui Perry.
7 Cel mai dezamăgitor moment
Pierderea finalei de la Australian Open al lui Robertson.
8 Cel mai nostim moment
Reacția lui Dott când a ratat pachetul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 7 Mai 2015, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 Cel mai bun jucător al sezonului
Stuart Bingham
2 Cel mai slab jucător de top
Ca sa nu zic tot Ding, Mark Allen mai ales in 2015 pentru ca in prima parte a jucat totusi doua finale...
3 Revelația sezonului
Anthony McGill
4 Performanța sezonului
Fara discutie, victoria lui Stuart Bingham
5 Eșecul sezonului
Cred ca eliminarea prematura a lui Selby
6 Momentul cel mai frumos al sezonului
Si eu zic tot reactia lui Neil din finala cu Joe Perry. Smile
7 Cel mai dezamăgitor moment
Mi-e cam greu sa dau un raspuns, am vazut putine meciuri in ultimele luni. As zice abandonul lui Ronnie de la China Open dupa ce il eliminase pe Luca Brecel in calificari. Rolling Eyes
8 Cel mai nostim moment
Aici zic si eu tot tenisii lui Ronnie la UK. Laughing

_____________________________________________________________

Din pacate nu prea am vazut foarte mult din acest campionat mondial. Sad Ma bucur insa pentru Stuart, desi niciodata nu m-as fi gandit ca ar putea fi castigator la Crucible. Smile Cred ca victoria lui este la fel de surprinzatoare ca cele reusite de Murphy si Dott in 2005 si 2006. Si cand te gandesti ca acum 4 ani nu avea nici macar o semifinala in palmares... Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 8 Mai 2015, 0:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mr.GloSs a scris:

5 Eșecul sezonului
Ratarea 147-le lui Ding
6 Momentul cel mai frumos al sezonului
Reacția lui Robertson când a câstigat Wuxi Classic în fața lui Perry.
8 Cel mai nostim moment
Reacția lui Dott când a ratat pachetul.


Da, bune opțiuni Smile Chiar uitasem de Robertson - Perry.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Mai 2015, 22:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim pentru amețitor de simpaticul montaj :

MihaiMese a scris:
Montaj CM 2015


Oare chiar a trecut totul mult prea repede sau am intrat eu într-o pasă nostalgică ?... Confused Laughing

__________________________________


1 Cel mai bun jucător al sezonului
Eram ferm hotărâtă să-l votez și eu tot pe Shaun. Pe urmă, am alergat să-i cer ajutor lui Vallentin [ Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=1180 ] și m-am pus pe comparat :

. . . . Principalii pretendenți la titlul de Jucător al sezonului
. . . . Selby – Openul Chinei, Mastersul german + ET1
. . . . Ronnie – UK Championship, Champion of Champions – în afară ce câteva meciuri din rundele inferioare, victorii muncite
. . . . Neil – Wuxi Classic + ET6
. . . . Bingo – Mastersul de la Shanghai, Campionatul mondial, CLS + AT2
. . . . Judd – Openul Australiei, World Grand Prix – o victorie de început + una spre finalul sezonului + alte două finale mari
. . . . Shaun – Mastersul + ET3, ET4 – dar ultima impresie (cea de la Crucible) a fost formidabilă
.


Se vede că, la urma urmei, Selbs & Bingo au câștigat câte două turnee majore de clasament, iar Ronnie & Judd, câte un turneu major de clasament + un invitațional. În acest caz, s-a pus problema de a alege între Selbs & Bingo, iar ponderea mai mare a CM a înclinat balanța, cum altfel ?! Deci sunt de acord cu WPBSA : Stuart Bingham.

2 Cel mai slab jucător de top
N-am mai alergat la Vallentin, dar sunt de acord cu impresia generală că „marele vinovat” e Ding. Cu toate astea, am constatat ceva foarte îmbucurător : de la o vreme încoace, campionul chinez zâmbește aproape tot timpul.

3 Revelația sezonului
Chestia cu ”breakthrough”-ul. Stau într-o foarte incomodă îndoială : Michael White sau Anthony McGill ? Galezul a câștigat două titluri pro (mă rog, unul și), dar, din nou, impresia de la urmă e covârșitoare și-i dau și eu titlul tot scoțianului zâmbăreț, deci Anthony McGill.

4 Performanța sezonului
La punctul ăsta, nu că dezaprob alegerea WPBSA (și zău că m-a durut inima pentru Gentleman Joe, în finala de la Wuxi), dar mi se pare că nimic nu se compară cu evoluția lui Stuart Bingham la Sheffield – o evoluție constantă & solidă, un joc deschis, fluent, cu breakuri substanțiale și clară capacitate de construcție tactică.

5 Eșecul sezonului
Da, și eu cred că e cel al lui Ding Junhui : ratarea din zăpăceală a breakului maxim. (Dar las' că revine el, Ding, la forma obișnuită, cât de repede.)

6 Momentul cel mai frumos al sezonului
De acord cu toți cei care au votat pentru reacția lui Neil Robertson, în finala de la Wuxi Classic.

7 Cel mai dezamăgitor moment
Vorba lui Mihai, „Dosarul Creta” – dezamăgirea e mai mult din partea lui Terry Camilleri fiindcă de la Ronnie nu mă aștept să fie altfel decât e

8 Cel mai nostim moment
Dotty încercând să sperie pachetul de bile roșii. Râd și acum, când tastez, aici, răspunsul. Laughing



Alte păreri, Ladies & Gents ?... Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Sâm 9 Mai 2015, 0:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 Cel mai bun jucător al sezonului - Stuart Bingham, cred ca eu mi-am dorit cel mai mult de pe forum sa castige CM..


2 Cel mai slab jucător de top - Ding Junhui, desi nici John Higgins nu m-a impresionat dar si-a mai revenit pe parcurs.

3 Revelația sezonului - Michael White Very Happy


4 Performanța sezonului - Stuart Bingham campion mondial

5 Eșecul sezonului - Mark Selby, a jucat pe alocuri apatic, chiar daca e inca nr. 1 mondial, nu prea am vazut asta, mai ales la CM

6 Momentul cel mai frumos al sezonului - Masters, Marco Fu 147

7 Cel mai dezamăgitor moment - Creta, Papucii, Fitele

8 Cel mai nostim moment - Greame Dott's "Boom" Razz



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
pjanooo
A super fan


Data înscrierii: 07/Mai/2013
Mesaje: 57
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 9 Mai 2015, 16:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil (sper ca nu confund, dar sezonul 2014-2015 a inceput undeva in august-septembrie 2014? Iar pe parcursul anului 2014, Neil a reusit cele 100+ breakuri de peste 100 puncte, nu? Daca da, inseamna ca o parte din acele o suta si de breakuri au fost realizate si pe parcursul recentului incheiat sezon.

2 Cel mai slab jucător de top:
Cum John Higgins este unul dintre favoritii mei, si cum nu a avut nici o realizare de marca, am sa-l aleg pe el. Sper sa isi revina, si, pana nu isi incheie cariera, sa mai castige un CM.

3 Revelația sezonului
Anthony McGill sau Kurt Muflin. Nu ma pot decide cui sa ii acord "premiul". Amandoi au fost senzationali la CM. Sper ca ne-am ales cu inca doi jucatori de top!!

4 Performanța sezonului
Castigarea CM de catre Stuart Bingham, clar! Si faptul ca s-a depasit recordul numarului de breakuri de peste 100 realizate, la o editie de CM.

5 Eșecul sezonului
Finala CM pierduta de Shaun Murphy. Mai toata lumea il credita pe el ca avand cele mai mari sanse la a castiga CM (evident, pronosticuri date de la momentul in care s-a stiut numele finalistilor).

6 Momentul cel mai frumos al sezonului
Probabil faptul ca in calificarile pentru CM, a fost prezenta si o femeie: Reanne Evans. Nu stiu daca a mai fost vreodata vreo femeie participanta, fie si in calificari, la CM.

7 Cel mai dezamăgitor moment
Ar fi mai multe, dar toate sunt legate de acelasi nume: Ronnie O'Sullivan! Toata lumea stie diferitele "boacane" ale marelui campion. Si tocmai pentru ca e un mare campion, nu ar trebui sa se comporte astfel.

8 Cel mai nostim moment
Probabil acesta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pjanooo Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 10 Mai 2015, 18:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu prea mă pricep când e vorba de ales dintre cei mai cei... Dar să zicem...

1 Cel mai bun jucător al sezonului - Judd Trump
2 Cel mai slab jucător de top - Ding Junhui
3 Revelația sezonului - Anthony McGill
4 Performanța sezonului - Stuart Bingham
5 Eșecul sezonului - Mark Selby (prestația de la CM)
6 Momentul cel mai frumos al sezonului - Câștigarea CM-ului de către Bingham
7 Cel mai dezamăgitor moment - Ratarea lui Ding a break-ului maxim
8 Cel mai nostim moment - Nu zic că e cel mai nostim, dar dacă tot l-am precizat într-o postare anterioară : ăsta



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Lun 11 Mai 2015, 6:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 Cel mai bun jucător al sezonului:
-Shaun Murphy.
2 Cel mai slab jucător de top:
-Egalitate intre Ding si Allen, amandoi s-au chinuit in acest sezon.
3 Revelația sezonului:
-Daca ar fi vorba doar de ultima parte a sezonului, ar fi McGill. Dar , vorbind de un intreg sezon, revelatia consider ca a fost Michael White.
(Dintre debutanti, Oliver Lines mi-a facut o impresie buna, dar nu e chiar o revelatie)
4 Performanța sezonului:
-Stuart Bingham
5 Eșecul sezonului:
-Am sa consider ca si "failure to take appropriate measures" intra in categoria asta. Deci organizatorii si arbitrii Campionatului Mondial, care au permis incalcari flagrante de regulament si eticheta in acest an.
6 Momentul cel mai frumos al sezonului :
-Joe Perry castigand finala Players Championship
7 Cel mai dezamăgitor moment:
-Nu neaparat un moment anume, ci intreaga prestatie a lui Gary Wilson in finala China Open.
8 Cel mai nostim moment:
-Ding si al sau break "aproape maxim".


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » CAMPIONATUL MONDIAL 2015 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
Pagina 24 din 24

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community