Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Mastersul de la Shanghai 2015
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va câstiga turneul ?
Judd Trump
62%
 62%  [ 5 ]
Stuart Bingham
37%
 37%  [ 3 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Kyren Wilson
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 8

Autor Mesaj
shake13
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Apr/2012
Mesaje: 302
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Dum 20 Sep 2015, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fantastic meci facut de Kyren Wilson ...mi-a fost frica ca va avea aceeasi soarta precum Ben Woollaston sau Gary Wilson dar tipul are nervi de otel...la fel de adevarat este ca l-a prins pe Judd intr-o zi modesta dar victoria este una meritata



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Haikou World Open 2014, Masters 2015, Campionatul Mondial 2015, World Grand Prix 2016, Campionatul Mondial 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui shake13 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Sep 2015, 17:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate că Judd n-o fi fost în formă maximă, dar în niciun caz nu se poate spune că junele Kyren a avut, până la finală, un parcurs ușor : Wang Yuchen (5-1), Joe Perry (5-2), Michael Holt (5-1), Ding Junhui (5-4) & Mark Allen (6-1).

Very Happy Optzeci și cinci de miișoare & țuști, pe locul 22 !

În primele momente de după meci, nici nu-i venea să creadă că l-a câștigat :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 20 Sep 2015, 19:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot RESPECTUL meu pentru Wilson,dar si pentru febletea mea JUDD TRUMP.NU e chiar simplu sa revii in finala,dupa 3 sesiuni nu tocmai confortabile,asa ca pentru cei ce ma vor injura,si vor dori sa ma atace ca a pierdut JUDD,transmit discret ca nu ma intereseaza.Ce ma intereseaza cu adevarat nu e sa castige JUDD,RONNIE sau ROBERTSON sau SELBY,ci sa castige,CEL MAI BUN.
Si astazi,fara exagerare,CEL MAI BUN a fost WILSON.
Asadar,respect pentru CAMPION si de asemenea RESPECT pentru dragul meu JUDD,pentru cum a luptat sa revina in FINALA.

Restul e ...good bye !!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Sep 2015, 21:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îl „așteptam” pe junele Kyren fiindcă l-am remarcat de multă vreme și nu cred să fi uitat vreodată de el atunci când s-a pus problema să avansez nume de viitori campioni. Acuma, Zenart, să știi că el și Judd se cunosc de peste zece ani, au jucat împreună de zeci de ori și știu perfect la ce să se aștepte unul de la celălalt. Dacă, uneori, Judd încă mai cedează impulsului adolescentin de a se „cocoși” & a-și subestima adversarul, aici, nu cred că a făcut greșeala asta, tocmai pentru că-l cunoaște pe Kyren. Așa că a venit pregătit să lupte și a luptat, într-adevăr, vorba lui Jimmy, ”blood on the table, sweat on the floor”. E drept că junele Kyren nu prea e ”cool” așa cum tinde să fie anturajul preferat al lui Judd – nu e ahtiat după superbolizi superscumpi, e cuminte, liniștit, devreme însurat, devreme tătic și, în general, devreme acasă. Pe de altă parte, meciurile nici nu prea se câștigă cu discutabila calitate de a fi ”cool”. Laughing

Să mai adaug că noul campion de la Shanghai e și foarte muncitor, iar dacă vine vorba de partenerii lui de antrenament, iese la iveală și cum și-a educat răbdarea, calmul & perseverența : Peter Ebdon și, în ultima vreme, Joe Perry (mai tot timpul) și Neil Robertson (din când în când). În timpul antrenamentelor, Peter trece de la o extremă la alta : ori turuie despre câte un subiect predilect, ori e la fel de tăcut ca masa. În schimb, Joe Perry bombăne aproape încontinuu și nu numai atunci când nu-i merge jocul. Neil, bineînțeles, e așa cum se vede : mereu vesel, dar niciodată zgomotos. Kyren a învățat de la fiecare și și-a câștigat aprecierea & afecțiunea tuturor. Laughing

Noul campion de la Shanghai s-a calificat automat atât la Campionul campionilor cât și la Marele premiu mondial de la Llandudno.

_______________________


Vicecampionul :

.

_______________________


FINALA prima sesiune
FINALA sesiunea a doua
Ceremonia de premiere



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 21 Sep 2015, 7:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow, Kyren Wilson. Ce surpriză...

N-am urmărit deloc, întrucât sunt la țară la cules via & stuff. Acum scriu de lângă niște butoaie. Eram curios de rezultate. Neașteptat câștigătorul turneului, și mai ales, să-l bată pe Trump în finală... Neutral

Gata, că mă pregătesc de o nouă rundă la cules. Sper că va fi și soarele ăsta mai blând cu mine azi... Sad



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 7 Oct 2015, 8:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lauda de sine nu miroase-a bine,dar nu ma pot abtine . Very Happy
Ca tot n-a fost oscue la mastarsul asta m-am reorientat la predictii unde
spre surprinderea mea ,chiar nu ma asteptam ,am iesit pe primul loc.Si cum nicio bucurie nu e prea mare daca nu o impartasesti cu prietenii.......
http://event-prediction.com/ranking.asp?comp=2502



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Mastersul de la Shanghai 2015 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community