Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Masters 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga Mastersul 2016 ?
Barry Hawkins
4%
 4%  [ 1 ]
Judd Trump
22%
 22%  [ 5 ]
Ronnie OSullivan
68%
 68%  [ 15 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
4%
 4%  [ 1 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
P.Hunter
More than a fan


Data înscrierii: 18/Apr/2015
Mesaje: 31

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 14:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca nu era Paul Hunter,sigur Ronnie avea cel putin inca 3 titluri la Masters,dar de aceea este frumos snookerul,orice se poate intampla intr-un turneu de asa anvergura.
Imi doresc sa castige Ronnie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui P.Hunter Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 15:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STREAMING

Redboy a scris:


Mulțumiri pentru linkuri : Dr.Killjoy, Gi0nel, Skorpyo și, ca de obicei, Ocnenodis hg! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danny62
Fan


Data înscrierii: 26/Apr/2014
Mesaje: 22

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 16:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

3 la 1. Pauza. Ronnie, obisnuit, Barry usor debusolat. Opinia mea.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danny62 Trimite mesaj privat
danny62
Fan


Data înscrierii: 26/Apr/2014
Mesaje: 22

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 17:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam aspru 7-1. Barry nu revine.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danny62 Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 17:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

7-1 Shocked Shocked Barry mai debusolat ca oricand, cred ca Judd ii ridica osanale. Laughing Nimic din jucatorul de ieri, n-a lasat Barry sa se vada azi la masa, de aceea Ronnie fara sa aiba sclipiri(astazi) va castiga Masters-ul fara probleme. Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 19:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat ca s-a rupt finala. Fara un joc consistent din partea lui Barry, doar o umbra a jucatorului de ieri... Sad

In alta ordine de idei, vrea sa va intreb: cine este enervat de comentariul lui Marius Ancuta? Inteleg ca il simpatizeaza pe Ronnie, dar prea ridica in slavi pe englez. Twisted Evil Orice lovitura a lui este perfecta, iar cand adversarul reuseste o lovitura foarte buna nu e asa de "perfecta". Prea mult subiectivism si asta strica. Daniel Bontea este comentatorul pe care il doresc mereu. Macar daca ar fi comentat impreuna, dar nu se intampla asta... Rolling Eyes



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 20:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ovidiu, despre subiectivismul cu pricina (precum și despre alte probleme de pe o listă relativ lungă) s-a mai discutat și se va mai discuta... Treci pe comentariul British Eurosport și scapi și de subiectivisme, și de consoane hipersalivate etc. Wink Laughing

Păcat că nu avem un meci mai bun. Barry Hawkins și-a cam „îndeplinit planul” de a debuta în sferturi, semifinale & finală și pare să se fi mulțumit cu atât, iar Ronnie (care nu joacă deloc „perfect”), ce să facă și el, se va sacrifica să mai zăbovească în arenă până la sfârșit ca să mai ridice o dată deasupra capului cristalul ăla de 9 kilograme. Wink Laughing

Dar poate Barry își va mai aduna ceva energie & pricepere snookericească pentru a mai reduce din diferența asta jenantă de scor. Nu prea mult, totuși, fiindcă meciul nu e foarte interesant și, în afară de asta, am o poză frumoasă de-a lui Ronnie pe care abia aștept s-o pun alături, la Meciuri & rezultate. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 30 Ian 2016, 1:25, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danny62
Fan


Data înscrierii: 26/Apr/2014
Mesaje: 22

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 22:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie ! Inteleg, citind aici , ca multi nu au simpatii vis-a-vis de O'Sullivan. Ba chiar dimpotriva. Asa se intampla in orice sport , cand unul dintre competitori este URIAS. Felicitari! Barry mai are timp sa confirme. Cred ca oricine s-ar fi aflat cu el la masa, s-ar fi inclinat !
Numai bine va doresc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danny62 Trimite mesaj privat
laurentiu147
Fan


Data înscrierii: 14/Ian/2015
Mesaje: 12

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 22:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am avut dreptate. Ronnie a fost singur in scena, nu a avut nici macar un figurant pe scaunul celalalt, nici macar un sparring partner. Pacat, sunt fan Ronnie dar nu imi doresc sa castige in felu acesta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui laurentiu147 Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 22:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie! Notworthy Notworthy Applause Foarte frumoasa poza Clara! Superba seara mi-a facut mie tipul asta!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nostimă remarca lui David Hendon că la prima victorie a lui Ronnie la Masters încă mai era prim-ministru John Major și că. deh, timpul se scurge repede, iar Ronnie a trecut de la cel mai tânăr la al doilea cel mai în vârstă campion al Mastersului. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe mine incepe sa ma enerveze. Parca prezenta lui strica unele turnee prin prisma asteptarilor..

Dar ce-i al lui e-al lui, o sa ramana cel mai mare jucator de snooker din toate timpurile vreme buna, iar cand mai incanta lumea cu cate-un break din pozitii imposibile, uiti de toate si parca revii la sentimente mai bune pentru dansul, pana face iar vre-o boacana colorata Rolling Eyes



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 23:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ovidiu a scris:

In alta ordine de idei, vrea sa va intreb: cine este enervat de comentariul lui Marius Ancuta? Inteleg ca il simpatizeaza pe Ronnie, dar prea ridica in slavi pe englez. Twisted Evil

Probabil cel mai bun comentariu pentru a te bucura în liniște de snooker este cel de pe British Europsort, în compania lui David Hendon.
Dacă vrei să mai auzi și câteva „picanterii”, de multe ori bine punctate, pe lângă partea tehnică, atunci comentariul BBC este cel mai potrivit. De menționat aici un aspect important - la evenimentele mari comentariul este auzit și de spectatori așadar existe unele deviații de la standard datorate acestui lucru.
Reîntorcându-ne pe meleagurile noastre, eu unul mă mai uit la meciuri doar când comentează Daniel Bontea... singur. Smile De când s-a trecut în era Facebook mi se pare că Marius Ancuța a cam pus meciul în sine pe planul al doilea.

Revenind la finală - cu siguranță s-a simțit bine, bine de tot. Și cred că este prima oară când îl simt pe Ronnie în această stare. Nu știu ce i-o fi spus „Doctorul” (cu „D” mare) de dimineață, dar i-a spus bine.
Au fost câteva momente săptămâna aceasta și mai ales azi când fiecare bilă jucată era opțiunea corectă, iar controlul pe bila albă - imaculat.
Barry doar a avut o zi proastă, dar trebuie să treacă peste asta. Nu cred că a ajuns în finală de Masters și Campionat Mondial degeaba...
Ce poate să facă Ronnie de acum încolo, depinde doar de el. Nu sunt de acord cu Barry (Hearn) când spune că Ronnie are un talent pe care nu-l prețuiește îndeajuns deoarece ar putea să „entertain” pe toată lumea în continuare. Dacă el nu simte/vrea asta atunci să nu o facă.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 18 Ian 2016, 9:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am urmarit masters-ul doar in comentariul celor de la BBC, care este unul excelent si in plus ai parte de imagini din culise, interviuri, etc in loc de reclame.
Desi vad din ce in ce mai multi oameni anti-Ronnie in ultima vreme, eu pot spune ca acest Ronnie din ziua de azi imi place mai mult decat oricand. A jucat concentral la maxim, a atacat doar cand a fost nevoie, in meciul cu Mark Selby lovitura de distanta a fost mortala, in finala jocul defensiv a contat mai mult. Asadar a demonstrat ca inca este in top la toate capitolele si merita fara discutie acest trofeu.
Am observat si o bucurie pe fata lui care nu a mai fost vazuta de ceva timp. Totusi am ramas surprins ca nu au mai fost prezenti langa masa de joc la final copii lui.

A mai egalat un record a lui S. Hendry: 6 titluri de Masters. Avand in vedere ca tot el detine recordul pt nr de break-uri de peste 100 si nr de break-uri maxime, recordul ramas ar fi doar Numarul turneelor castigate. Cam dificil de egalat la cum joaca acum (cu pauze de 8-9 luni), si prin faptul ca sunt multi jucatori de top care pot oricand sa castige.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Masters 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pagina 6 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community