Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20153 Locație: Snookerland
|
Trimis: Lun 8 Feb 2016, 16:06 Titlul subiectului: Campionatele europene 2016 : Men, Under-21, Under-18 |
|
|
Campionatele europene 2016 : Men, Under-21, Under-18 – partea întâi
8-20 februarie, Wrocław
UNDER-21
PAGINA PRINCIPALĂ http://ebsa.pl/turnieje/2016/me21/en/me21_2016.php
GRUPELE http://ebsa.pl/turnieje/2016/me21/en/show_groups.php?id_t=88&ile_gwr=2
______________________________
UNDER-18
PAGINA PRINCIPALĂ http://ebsa.pl/turnieje/2016/me18/en/me18_2016.php
GRUPELE http://ebsa.pl/turnieje/2016/me18/en/show_groups.php?id_t=89&ile_gwr=2
______________________________
LIVE SCORING http://ebsa.pl/live/en/tsnew.php
______________________________
MEN
PAGINA PRINCIPALĂ http://esnooker.pl/turnieje/2016/me/en/mem_2016.php
GRUPELE http://ebsa.pl/turnieje/2016/me/en/show_groups.php?id_t=90&ile_gwr=2
______________________________
JUCĂTORII NOȘTRI
(în ordinea secțiunilor și grupelor)
Men : Ștefan Ilinca
Under-21 : Mihai Vladu (Grupa E), Andrei Orzan (Grupa J), Matei Roșca (Grupa K) și Tudor Popescu (Grupa R)
Under-18 : Matei Roșca (Grupa C), Mihai Vladu (Grupa K), Tudor Chițu (Grupa M), Eduard Riți (Grupa P), Maxim Ene (Grupa Q) și Tudor Popescu (Grupa R)
Dragilor, noroc, curaj și cap limpede !
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 2 Mar 2017, 14:07, modificat de 3 ori în total |
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20153 Locație: Snookerland
|
Trimis: Sâm 13 Feb 2016, 2:33 Titlul subiectului: |
|
|
Under-21
Runda 1
Niel Vincent (Franța) 4–0 Brian Ochoiski (Franța)
Simon Lichtenberg (Germania) 4–0 Aaron Graham (Scoția)
Rhys Thomas (Țara Galilor) 4–1 Alexis Callewaert (Franța)
Jackson Page (Țara Galilor) 3–4 Yannick Tarillon (Franța)
Arpad Pulat (Suedia) 4–2 Mihail Terekhov (Rusia)
Brandon Sargeant (Anglia) 4–0 Mihai Vladu (România)
Conor Morgan (Irlanda de Nord) 4–0 Benjamin McCabe (Suedia)
Tudor Popescu (România) 0–4 Adam Fitzgerald (Irlanda)
Tim De Ruyter (Olanda) 3–4 Paweł Rogoza (Polonia)
Kacper Filipiak (Polonia) 4–0 Daniel Nixon (Irlanda de Nord)
Andrei Orzan (România) 2–4 Chris Totten (Scoția)
Maor Shalom (Israel) 4–1 Spasian Spasov (Bulgaria)
Patryk Masłowski (Polonia) 4–0 Isaac Borg (Malta)
Louis Heathcote (Anglia ) 4–0 Belan Sharif (Suedia)
Patrik Sedlak (Slovacia) 1–4 Amir Nardeia (Israel)
Markus Pfistermüller (Austria) 2–4 Andres Petrov (Estonia)
.
Șaisprezecimi
Ashley Carty (Anglia) 4–0 Niel Vincent (Franța)
Simon Lichtenberg (Germania) 3–4 Callum Lloyd (Țara Galilor)
Rhys Thomas (Țara Galilor) 3–4 Charlie Sweeney (Irlanda)
Ivan Kakovsky (Rusia) 1–4 Yannick Tarillon (Franța)
Arpad Pulat (Suedia) 2–4 William Lemons (Anglia)
Brandon Sargeant (Anglia) 4–2 Jeff Jacobs (Belgia)
Conor Morgan (Irlanda de Nord) 0–4 Tyler Reese (Țara Galilor)
Dylan Craig (Scoția) 4–2 Adam Fitzgerald (Irlanda)
Joseph O'Connor (Anglia) 4–2 Paweł Rogoza (Polonia)
Kacper Filipiak (Polonia) 4–2 Mateusz Baranowski (Polonia)
Rodion Judin (Letonia) 4–2 Chris Totten (Scoția)
Maor Shalom (Israel) 1–4 Lukas Kleckers (Germania)
Patryk Masłowski (Polonia) 1–4 Josh Boileau (Irlanda)
Louis Heathcote (Anglia) 2–4 Alexander Ursenbacher (Elveția)
Chris Peplow (Malta) 4–1 Amir Nardeia (Israel)
Andres Petrov (Estonia) 4–2 Brian Cini (Malta)
.
Optimi
Ashley Carty 4–2 Callum Lloyd
Charlie Sweeney 1–4 Yannick Tarillon
William Lemons 3–4 Brandon Sargeant
Tyler Reese 4–3 Dylan Craig
Joseph O'Connor 4–1 Kacper Filipiak
Rodion Judin 0–4 Lukas Kleckers
Josh Boileau 4–3 Alexander Ursenbacher
Chris Peplow 1–4 Andres Petrov
.
Sferturi
Ashley Carty 5–1 Yannick Tarillon
Brandon Sargeant 5–4 Tyler Reese
Joseph O'Connor 5–4 Lukas Kleckers
Josh Boileau 5–2 Andres Petrov
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20153 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20153 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20153 Locație: Snookerland
|
Trimis: Dum 14 Feb 2016, 0:10 Titlul subiectului: |
|
|
Ai noștri :
Matei Roșca, Mihai Vladu, Andrei Orzan, Tudor Popescu, Tudor Chițu, Eduard Riți - dar fără Maxim Ene.
Felicitări și la mai mare !
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20153 Locație: Snookerland
|
Trimis: Vin 19 Feb 2016, 1:09 Titlul subiectului: |
|
|
MEN
Runda 1
Sascha Breuer (Germania) 4–1 Paweł Koch (Polonia)
Dominik Scherübl (Austria) 4–2 Ariel Trêbocha (Polonia)
Maris Volajs (Letonia) 2–4 Lee Mein (Scoția)
Shachar Ruberg (Israel) 4–1 Karol Lelek (Polonia)
Paul Schopf (Austria) 3–4 Sigurdur Kristjansson (Islanda)
Roey Fernandez (Israel) 3–4 Brian Ochoiski (Franța)
Ales Herout (Cehia) 4–3 Aaron Busuttil (Malta)
David Vaitzman (Israel) 4–0 Ivan Kakovsky (Rusia)
Simon Zammit (Malta) 4–3 Dermot McGlinchey (Irlanda de Nord)
John Kennish (Insula Man) 4–0 Barry Wraith (Scoția)
Erik Dullerud (Norvegia) 0–4 Simon Lindblom (Suedia)
Chris Totten (Scoția) 4–0 Gianmarco Tonini (Italia)
Maor Shalom (Israel) 1–4 Lukas Krenek (Cehia)
Robin Otto (Germania) 1–4 Niel Vincent (Franța)
Kenan Terziæ (Bosnia-Herțegovina) 1–4 Andreas Ploner (Austria)
Paweł Rogoza (Polonia) 4–1 Belan Sharif (Suedia)
Conor McCormack (Irlanda de Nord) 1–4 Suleman Salam (Suedia)
Laurens De Staelen (Belgia) 4–2 Tin Venos (Croația)
Arpat Pulat (Suedia) 4–2 Shay Arama (Israel)
Antonis Poullos (Cipru) 4–0 Danny Eriksen (Danemarca)
Hans Nirnberger (Austria) 1–4 Philip Ciantar (Malta)
Daniel Mily (Cehia) 4–0 Eklent KaÇi (Albania)
Maurice Le Duc (Olanda) 4–1 Chris Peplow (Malta)
Mika Hummelin (Finlanda) 4–1 Tom Zimmermann (Elveția)
Jarosław Kowalski (Polonia) 4–3 Simonas Dragunas (Lituania)
Felix Frede (Germania) 4–1 Pedro France (Portugalia)
Vilius Schulte (Lituania) 2–4 Mateusz Baranowski (Polonia)
Rune Kampe (Germania) 4–2 Rodion Judin (Letonia)
Patryk Masłowski (Polonia) 4–2 Zsolt Fenyvesi (Ungaria)
Jack Bradford (Țara Galilor) 4–2 Sasa Stojanovic (Serbia)
David Gauthier (Franța) 0–4 Jak Jones (Țara Galilor)
Marek Zubrzycki (Polonia) 3–4 Maciej Kusak (Polonia)
.
Runda a 2-a
Jamie Clarke (Țara Galior) 4–0 Sascha Breuer (Germania)
Marcin Nitschke (Polonia) 4–2 Dominik Scherübl (Austria)
Jason Devaney (Irlanda) 4–0 Lee Mein (Scoția)
Alex Borg (Malta) 4–1 Shachar Ruberg (Israel)
Adam Stefanów (Polonia) 4–0 Sigurdur Kristjansson (Islanda)
Krzysztof Wróbel (Polonia) 4–0 Brian Ochoiski (Franța)
Ales Herout (Cehia) 4–1 Reind Duut (Olanda)
David Vaitzman (Israel) 3–4 David John (Țara Galilor)
Simon Zammit (Malta) 2–4 Michael Rhodes (Anglia)
John Kennish (Insula Man) 1–4 Callum Downing (Anglia)
Tomasz Skalski (Belgia) 4–1 Simon Lindblom (Suedia)
Chris Totten (Scoția) 4–3 Kevin Van Hove (Belgia)
Kristján Helgason (Islanda) 4–3 Lukas Krenek (Cehia)
Rhydian Richards (Țara Galilor) 4–1 Niel Vincent (Franța)
Alex Taubman (Țara Galilor) 1–4 Andreas Ploner (Austria)
Paweł Rogoza (Polonia) 1–4 Michael Judge (Irlanda)
Billy Castle (Anglia) 4–3 Suleman Salam (Suedia)
Laurens De Staelen (Belgia) 0–4 Andres Petrov (Estonia)
Arpat Pulat (Suedia) 3–4 Robert Carlisle (Scoția)
Antonis Poullos (Cipru) 4–3 Patrick Einsle (Germania)
Darryn Walker (Anglia) 4–0 Philip Ciantar (Malta)
Daniel Mily (Cehia) 2–4 Jeff Jacobs (Belgia)
Jurian Heusdens (Belgia) 3–4 Chris Peplow (Malta)
Mika Hummelin (Finlanda) 2–4 Michael Collumb (Scoția)
Jarosław Kowalski (Polonia) 0–4 Ryan Cronin (Irlanda)
Felix Frede (Germania) 2–4 Alexander Ursenbacher (Elveția)
Adam Edge (Anglia) 1–4 Mateusz Baranowski (Polonia)
Rune Kampe (Germania) 3–4 Kacper Filipiak (Polonia)
Patryk Masłowski (Polonia) 0–4 Josh Boileau (Irlanda)
Jack Bradford (Țara Galilor) 1–4 Brendan O'Donoghue (Irlanda)
Lukas Kleckers (Germania) 2–4 Jak Jones (Țara Galilor)
Brian Cini (Malta) 4–0 Maciej Kusak (Polonia)
.
Șaisprezecimi
Jamie Clarke (Țara Galior) 4–1 Marcin Nitschke (Polonia)
Jason Devaney (Irlanda) 3–4 Alex Borg (Malta)
Adam Stefanów (Polonia) 4–1 Krzysztof Wróbel (Polonia)
Ales Herout (Cehia) 3–4 David John (Țara Galilor)
Michael Rhodes (Anglia) 4–1 Callum Downing (Anglia)
Tomasz Skalski (Belgia) 4–1 Chris Totten (Scoția)
Kristján Helgason (Islanda) 2–4 Rhydian Richards (Țara Galilor)
Andreas Ploner (Austria) 1–4 Michael Judge (Irlanda)
Billy Castle (Anglia) 0–4 Andres Petrov (Estonia)
Robert Carlisle (Scoția) 4–0 Antonis Poullos (Cipru)
Darryn Walker (Anglia) 0–4 Jeff Jacobs (Belgia)
Chris Peplow (Malta) 1–4 Michael Collumb (Scoția)
Ryan Cronin (Irlanda) 0–4 Alexander Ursenbacher (Elveția)
Mateusz Baranowski (Polonia) 3–4 Kacper Filipiak (Polonia)
Josh Boileau (Irlanda) 1–4 Brendan O'Donoghue (Irlanda)
Jak Jones (Țara Galilor) 4–0 Brian Cini (Malta)
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20153 Locație: Snookerland
|
Trimis: Vin 19 Feb 2016, 13:43 Titlul subiectului: |
|
|
MEN
Optimi
Jamie Clarke (Țara Galilor) 5–3 Alex Borg (Malta)
Adam Stefanów (Polonia) 5–3 David John (Țara Galilor)
Michael Rhodes (Anglia) 3–5 Tomasz Skalski (Belgia)
Rhydian Richards (Țara Galilor) 5–4 Michael Judge (Irlanda)
Andres Petrov (Estonia) 5–2 Robert Carlisle (Scoția)
Jeff Jacobs (Belgia) 3–5 Michael Collumb (Scoția)
Alexander Ursenbacher (Elveția) 2–5 Kacper Filipiak (Polonia)
Brendan O'Donoghue (Irlanda) 3–5 Jak Jones (Țara Galilor)
Sferturi
Jamie Clarke 5–4 Adam Stefanów
Tomasz Skalski 2–5 Rhydian Richards
Andres Petrov 5–1 Michael Collumb
Kacper Filipiak 4–5 Jak Jones
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20153 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
|