Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Openul galez 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga bucata aceea de ardezie galeză ?
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
24%
 24%  [ 6 ]
Mark Selby
4%
 4%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
72%
 72%  [ 18 ]
Michael White
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Ben Woollaston
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 20 Feb 2016, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

P.Hunter a scris:
Mr.GloSs a scris:
Bleic a scris:
Mr.GloSs a scris:
îmi place foarte mult cum joacă Ronnie, dar din păcate doar atât...


Pai e suficient.


Uneori trebuie să îți placă și caracterul unui sportiv


Am mai spus ca,pe mine nu ma intereseaza caracterul unui sportiv,ci ce imi arata in sportul in care exceleaza indiferent ca e snooker,fotbal,tenis,inot,handbal box sau karate.Nu ma intereseaza intrucat nu imi impart viata cu marile staruri din sport,dar ca spectator si telespectator ma intereseaza sa imi ofere calitate si spectacol,de aceea aloc timp si bani sa urmaresc,nu ?
Caracterul sotiei,da,m-a interesat,dar cu ea traiesc zi de zi,nu o urmaresc la televizor. Laughing


Asta e ideea că prin caracterul său, a stricat spectacolul... De-asta trebuie să-mi placă caracterul unui jucător, că involuntar acesta se reflectă în prestația sa


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 20 Feb 2016, 15:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Citat:
PE PAGINA PRINCIPALĂ, SUS, ÎN DREAPTA (NOASTRĂ), este un BUTON pe care, dacă se dă click, se ajunge la linkurile de live scoring.

Butonul e valabil pentru toate turneele, deși link-urile pot fi altele.


Mulțumiri lui Ocnenodis hg, lui Tinergetic și lui Skorpyo pentru linkuri ! 8) Very Happy


În ce browser, fiți amabilă?
De exemplu în edge nu apare, nici în firefox.
P.S. Ba da este ... era la Chioreni lângă Orbeni Laughing



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Sâm 20 Feb 2016, 16:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[quote="Mr.GloSs"][quote="P.Hunter"][quote="Mr.GloSs"]
Bleic a scris:
Mr.GloSs a scris:
îmi place foarte mult cum joacă Ronnie, dar din păcate doar atât...




Asta e ideea că prin caracterul său, a stricat spectacolul... De-asta trebuie să-mi placă caracterul unui jucător, că involuntar acesta se reflectă în prestația sa

De ce a stricat spectacolul? Nu e ca si cum break-uri de 146 se vad in fiecare meci. A facut un break frumos, s jucat toate bilele de pe masa. Si-a stricat doar palmaresul lui!
Eu nu consider ca stiu caracterul unui sportiv dupa felul cum joaca sau dupa comentariile din presa si, atunci, ma multumesc doar cu ce vad la masa de joc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Feb 2016, 16:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Indicația putea fi încă și mai clară, așa că am vrut s-o reformulez, dar problema s-a rezolvat și trebuie să-i mulțumim pentru asta lui Redboy, care a relocat imaginea (tot de el creată) pe un alt host, deci :


STREAMING

Redboy a scris:


Mulțumiri lui Ocnenodis hg, lui Tinergetic și lui Skorpyo pentru link-uri ! 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Feb 2016, 17:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Semnalez o statistică foarte interesantă, realizată de Mircea și referitoare la breakurile maxime și de 146 marcate în același turneu sau în turnee diferite, în finale etc. Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=1296

Cu totul altceva decât să stai și să te uiți la istoricul competiției ca să numeri, băbește, de câte ori s-a înregistrat scorul de, să zicem, 6-4, cum se întâmplă, uneori, la Eurosport. Ce-o fi dovedind chestia asta cu scorurile, nu pricep. E prea adânc filozofică. Rolling Eyes Laughing
_________________________

Semnalez în egală măsură și sistematizarea rezultatelor sezonului, realizată de Vallentin Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=1263

THANKS, GENTS ! 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 20 Feb 2016, 20:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Breakul de 146 Arrow https://www.youtube.com/watch?v=2YGFkzJ7Ooo


Pentru mine, acest 146 al lui Ronnie înseamnă mai mult decât un break maxim. Mereu am simpatizat aroganța omului de geniu. Cum spunea cineva în paginile precedente, el o "cocea" de la bun început. Chiar nu consider că e de condamnat Ronnie pentru forma sa de protest în privința faptului că se dau "doar" 10.000 lire pentru 147... (plus că parcă prea des se reușeste break-ul maxim, și nu mai e ceva atât de special, față de acum câțiva ani) Dar, bine că le-a luat Ding. Bravo lui. Măcar la maxime să se specializeze, dacă nu la câștigat meciuri. Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Feb 2016, 23:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Încântat John Parris că toți cei patru semifinaliști de azi lucră cu tacuri de-ale lui.



* Aș spune că Dechawat Poomjaeng este autorul tweet-ului săptămânii (scris, evident, joi) : ”Appreciate Mr Trump making the match go a decider so Mr Poomjaeng has more Snooker to watch while ironing Mr Wattana's pants." Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 21 Feb 2016, 1:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

* Aș spune că Dechawat Poomjaeng este autorul tweet-ului săptămânii (scris, evident, joi) : ”Appreciate Mr Judd Trump making the match go a decider so Mr Poomjaeng has more Snooker to watch while ironing Mr Wattana's pants." Laughing

Nu urmăresc ce scriu pe Twitter jucătorii, dar o să pun un bookmark pentru Poomjaeng pentru că are simțul umorului. Smile
Iată două monstre:
1. După break-ul de 146 al lui Ronnie:
Poomjaeng a scris:

If Poomjaeng doesn't beat @RobertMilkins in the next round, its on purpose...just seen its 'only' £60k for winning the tournament #TooCheap

2. No comment pentru următorul:
Poomjaeng a scris:

After handsome victory, Poomjaeng has many free hours to spend hiding in Proletina Velichkova's dressing room. No restraining orders yet Very Happy


Revenind la turneu - cred că abia așteptăm cu toții finala de mâine.
Și ca să încheiem (just kidding) subiectul despre cum s-a simțit Ronnie, iată 2 interviuri în care ne explică el însuși:
Ronnie O'Sullivan after Round 2 Welsh Open 2016
Ronnie O'Sullivan after Quarter Final Welsh Open 2016
Ideile de bază ar fi următoarele:
1. Enjoy the game, be relaxed, have a laugh, feel no pressure.
2. Play like it's an exhibition match, if you lose then move on. (Și asta îmi aduce cumva aminte de ce spunea Steve Davis...)

P.S. Tot de pe Twitter (poate a mai postat cineva asta, dar mi-a scăpat mie):
Ronnie a scris:

Coming to Romania with Adrian Theiss on 2/3 April

Cine este Adrian Thiess? Cel care i-a adus pe Bingham și O'Sullivan la București, cel care va aduce Campionatul European în România. Viața sa „extrasportivă” nu cred că ne interesează aici prea mult.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Feb 2016, 1:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, acela este și sunt de acord că e mai sănătos să nu intrăm în activitățile extra-sport. Wink Laughing
_____________________

Grozave twitter-elile thailandezului ! Applause Poate că face el (o primă & superficială) impresie de jester pus pe clovnerii, dar este un tip inteligent și deja foarte simpatizat printre jucători și (tele)spectatori.

Strașnic material, multe mulțumiri, Mircea. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Feb 2016, 11:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelenta vestea, thanks, Mircea! Very Happy


* Foarte frumos tot turneul, desi a fost atat de alert incat am ratat multe faze. Laughing Cum ar fi breakul maxim al lui Ding sau victoria categorica a lui Ronnie cu Selby. Very Happy Bine ca am prins macar meciul de aseara cu Joe Perry.Apropo, asta a fost dupa parerea mea lovitura turneului:Arrow https://www.youtube.com/watch?v=5cwEUJZr-Uo

Sincer asteptam de mult o finala intre Ronnie si Neil, ma bucur ca vom avea ocazia asta. Smile Pana acum s-a intamplat o singura data dar formatul a fost un best of 6 deci parca nici nu o pot numi finala. Laughing E vorba de World Open 2010, adica exact turneul cand Ronnie nu mai voia sa joace bila neagra la breakul de 147. Laughing Rolling Eyes Asta ca tot s-a vorbit atata despre breakul de 146...

Si ca tot vine vorba despre intalnirile directe dintre cei doi, mi-am adus aminte ca prima data l-am vazut pe Neil chiar intr-un meci cu Ronnie la Welsh Open 2005. Smile A fost foarte aproape australianul atunci sa produca o mare surpriza... Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 21 Feb 2016, 11:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adrian Theiss i-a mai adus in Romania pe vicontele Davignon,pe ultrainfluentul Richard Haas dar si pe Mihail Gorbaciov.Asta asa,extrasportiv...

Pe langa faptul ca a adus Barcelona si Argentina pe Arena Nationala,sper sa reuseasca sa aduca cum a zis,si pe Real Madrid la inaugurarea noului Oblemenco la Craiova.

Pe langa demonstrativul de snooker de la Bucuresti avem confirmat asadar si Europeanul de snooker de la Polivalenta Cluj.
Propun asadar sa ne intalnim toti de pe forum sub dealul Feleacului intre 3-9 octombrie,asa ca aveti grija cu zilele de concediu pana atunci...

Bravo lui Adrian Thiess pentru ce realizeaza,va oferi si drapelul lui Avram Iancu nationalei de fotbal la vara la Euro,jos palaria.

De viata extrasportiva a sa nu comentez,ca avem legea Big Brother in vigoare...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
P.Hunter
More than a fan


Data înscrierii: 18/Apr/2015
Mesaje: 31

MesajTrimis: Dum 21 Feb 2016, 11:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@seviila 86:
"Bine ca am prins macar meciul de aseara cu Joe Perry.Apropo, asta a fost dupa parerea mea lovitura turneului:Arrow https://www.youtube.com/watch?v=5cwEUJZr-Uo"

Pana acum,eu o consider lovitura sezonului,nu doar a turneului.Absolut "brilliant",fara cuvinte...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui P.Hunter Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 21 Feb 2016, 15:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Știți ce televiziune britanică transmite meciul?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Feb 2016, 15:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ITV4, Răzvan.

(Pentru stream, vezi un pic mai sus.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 21 Feb 2016, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu vad de pe tableta din pacate...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Openul galez 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 5 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community