Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Openul galez 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga bucata aceea de ardezie galeză ?
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
24%
 24%  [ 6 ]
Mark Selby
4%
 4%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
72%
 72%  [ 18 ]
Michael White
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Ben Woollaston
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 23 Feb 2016, 1:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:

M-as bucura sa fie in aceeasi forma si la Campionatul Mondial, desi pentru el de obicei e greu sa ramana zen atat de mult timp si totul se poate schimba de la o zi la alta. Laughing Oricum, de cativa ani m-am invatat sa urmaresc cu mult mai multa detasare meciurile lui. Pana la urma este un jucator la final de cariera care a demonstrat tot ce era de demonstrat, de acum orice noua victorie este doar un bonus. Very Happy


De 8 ani (de la al treilea sau titlu mondial si primul pentru mine vazut si trait pe de-a intregul live) imi tot zic asta, orice de acum incolo e un bonus. Si au trecut 8 ani in care am vazut mai mult decat am sperat si mi-am imaginat. Si chiar daca standardul evolutiilor sale este mult peste cel de acum 10 ani, in continuare orice victorie este un bonus.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
P.Hunter
More than a fan


Data înscrierii: 18/Apr/2015
Mesaje: 31

MesajTrimis: Mar 23 Feb 2016, 10:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:
YES! A câștigat Ronnie.
La 5-2 deja mă îngrijorasem pentru că Neil avea șansă de 6-2 și nu vroiam să intre talibaROnnie în roșu,
să confiște Eurosportul iar comentatorul în depresie să ne spună că l-au strâns ciorapii și din această cauză a pierdut.
Până la urmă binele a triumfat și toți sunt bine merci.
Ronnie a fost singurul ce a avut un joc constant la înălțime (excepție prima sesiune a finalei) în rest... care mai de care s-au înecat la mal.
7 (șapte) jocuri la rând! Grozav jucător, pardon meseriaș de snooker 
Neil părea că își consumase și rezerva de snooker.
Vedeam parcă celebrul meci Robertson – Gould de acum câțiva ani de la CM.
Acum Neil era Gould! Se uita cum trec jocurile pe lângă el.
Nestemata turneului rămâne dificilul maxim al lui Ding.
Mai ales după jignirea lui Ronnie. De ce e jignire?
- Jocul era câștigat
- Sutarul era deja realizat
- Zâmbetul după bila roz
S-au dat aici exemple de premiile pentru fotbaliști.
Vrei premiile de la fotbal, simplu, fă-te fotbaliator!
Dacă ai ales snooker, respectă jocul, un joc de lorzi pentru lorzi (așa am înțeles) respectă fanii și (tele)spectatorii!
Faza turneului mie unuia mi se pare fair play-ul de care a dat dovadă Robertson când l-a atenționat pe arbitru că Ronnie „vede” bila neagră.
Când are chef jocul lui Ronnie e încântător, așa talent mai rar, dar ceea ce mă exclude din fanii săi sunt caracterul acestuia,
libidinoșenia comentatorului și nu în ultimul rând ultrașii care mie unuia îmi zgârie urechea cu urletele lor când adversarul său greșește,
se aude aproape ca pe stadion. Nu știu ce simțiți voi când îl vedeți scobindu-se în nas și apoi băgându-și mâna-n gură până la cot.
Apropos de carcter, vedeam mai deunăzi pe cineva spunând că nu-l interesează caracterul celui pe care-l vede doar la TV.
Hai să extrapolăm puțin stimați coforumiști, doar puțin.
Pe președinte îl vedem doar la TV. Corect?
Să zicem că în ... America în ciuda unui caracter infect al unui candidat, acesta fiind bețiv, răzbunător, coleric și imoral este ales Președinte.
Vine la un interviu la TV națională cu gagica de gât cu sticla-n mână și declară război Rusiei, Chinei și Orientului Mijlociu,
cheamă aghiotantul cu valiza nucleară, îi dă un cap în gură și le mai dă și câte o „boabă” să nu se spună că nu-i darnic.
Când prezentatoarea evident leșină, îi zice:
„Ce țigancă împuțită, hâc, ai sucombat? Urcă aci pe masă să te resuscitez, hâc. Sunt meseriaș la respirație bușon la bușon.”
Evident, nouă nu ni se poate întâmpla așa ceva.
Noi suntem vigilenți și nu judecăm superficial, doar după aparențe.
Noi nu îi votăm p-ăia care n-au mâncat salam cu soia.
Suntem profunzi și ne interesează chiar și stomacul + colonul candidaților 
Hahaha.
Deși, vă garantez că nu sunt poptămaș sau asemenea, la final vă voi reda cea mai elegantă definiție a democrației:
„Voi lupta până la ultima picătură de sânge pentru ca tu să ai dreptul să nu fii de acord cu mine!”
P.S. All characters appearing in this work are fictitious. Any resemblance to real persons, living or dead, is purely coincidental. Smile


Interesant punct de vedere,ce sa zic ?
Daca pe mine nu ma intereseaza caracterul sportivilor "de la TV" cum spui,intrucat nu imi impart viata cu ei ci doar ma incanta in sporturile ce le presteaza,si tu faci un paralelism cu oamenii politici,tiganci si salam cu soia,pe un forum dedicat exclusiv sportului,atunci nu imi ramane decat sa iti accept politicos punctul de vedere,dar atat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui P.Hunter Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 25 Feb 2016, 1:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt de acord cu mai multe lucruri din cele scrise de XLNC :

* că există unii comentatori de snooker care se cațără pe & agață din greu de popularitatea lui Ronnie ca să capete sau să-și facă iluzia că ar căpăta ceva din ea și pentru ei – atât la BBC (Dennis Taylor devine, uneori, de-a dreptul emetogen), cât și la Eurosport (unde, se știe, pretențiile sunt mai puține decât de la ștaiful brit). Cu alte cuvinte, interesul și/sau servilismul natural îi determină să le cânte-n strună fanilor și să se așeze, cuminți, sub papucul acestora. Wink

* că atitudinea lui Ronnie nu e de aprobat & salutat, dar în cazul lui, lucrurile se judecă întotdeauna cu două măsuri : una pentru ceilalți jucători și alta pentru Ronnie. Dacă ar fi fost un altul în aceeași situație și cu același comportament, vai & amar ce s-ar mai fi adunat „înfierările” pe la microfoanele comentacilor ! Numai că mi-e greu să-mi imaginez că vreun alt jucător ar fi avut atât de puțin respect dacă nu pentru altceva, măcar pentru propriul său talent & propriul său profesionalism. „Mișcarea” a fost premeditată, dar nu cred că Ronnie e în stare să exploreze sau să analizeze corect consecințele unora dintre gesturile sale. (Precum îi spunea Hercule Poirot amicului său, inspectorul Japp : „Iar ai stat să te gândești ! Nu care cumva să mai faci chestia asta !”) Dar oricâte observații critice ar primi, Ronnie nu se va schimba niciodată. Asta e o parte din șarmul lui. Wink

* că jocul lui Ronnie poate fi încântător iar la Cardiff, a și fost, măcar în unele frame-uri. 8)

* că, în ceea ce mă privește, dacă e să acord afecțiune & admirație unui om, numai performanța sa sportivă nu-mi este suficientă – altfel aș reduce omul la destul de puțin din minunăția care este el – cel puțin din punctele de vedere teologic & filozofic. Rolling Eyes

Altminteri, excursul politic fănușneaguistic mi s-a părut pe cât de percutant pe atât de amuzant. Laughing

________________________

Apropo de Ronnie : a confirmat că va juca în Marele premiu mondial, competiție care a debutat anul trecut, cu statut de eveniment invitațional, dar a devenit, în acest an, turneu de clasament. Turneul nu va avea loc la „Landulo” (?!...), așa cum s-a auzit de vreo câteva ori la Eurosportul în limba română, ci la Llandudno, adică Arrow http://youtu.be/zYsF2AC0CDs Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Openul galez 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pagina 7 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community