Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Care este cel mai celebru film despre snooker?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ronny



Data înscrierii: 04/Apr/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 16:40    Titlul subiectului: Care este cel mai celebru film despre snooker? Răspunde cu citat (quote)

Care este cel mai bun film artistic facut avand snookerul in prim plam..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ronny Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 8 Apr 2011, 14:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am vizionat până acum destul de multe filme și nu prea am văzut snooker în ele, cu atât mai puțin ca subiect central. Am auzit însă de ceva film din Hong Kong în care apare și Jimmy White: Legend of the Dragon. Cel mai celebru film legat de lumea sporturilor cu bile pe mese verzi Smile ar fi The Color of Money, un film cu Paul Newman și Tom Cruise, unde se practică bila 9 parcă - filmul e bunicel, iar pe cel asiatic nu l-am văzut în întregime.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
chitu90
More than a fan


Data înscrierii: 06/Iun/2012
Mesaje: 35

MesajTrimis: Lun 18 Iun 2012, 8:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sa ma uit si eu la aceste filme. Pana acum, am vazut doar filme in care biliardul/snookerul aparea doar maxim 2-3 minute, atunci cand erau baietii la un bar..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui chitu90 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 23 Feb 2016, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu știam unde să postez, dar cred că merge aici. Acum câteva minute, accidental, am aflat de existența acestui film...

http://www.imdb.com/title/tt2464690/

http://www.bbc.co.uk/programmes/p03bv0t5?ns_mchannel=YT&ns_source=bbc_iplayer&ns_linkname=description_link

Am făcut apel la torrente și cred că o să-l vizionez, dar nu știu de ce, am așa o presimțire că nu prea se merită... Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Feb 2016, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
NEWS , pag 219 :

The Rack Pack


.


filmul întreg Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=15&start=600


Mie mi-a plăcut. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 23 Feb 2016, 22:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După ce am postat mi-a trecut prin cap să caut dacă s-a mai scris ceva în legătură cu asta. Na, ce să fac dacă nu prea am mai urmărit forumul în ultima vreme... Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Feb 2016, 22:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Culmea e că în chiar aceste momente, mă uit (pe Cinemax2), la The Rat Pack, de la al cărui titlu se inspiră filmul despre care vorbim.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 24 Feb 2016, 0:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai ce l-am văzut... Da, m-am cam grăbit când am spus că nu cred că se merită să o fac. Am uitat că cei de la BBC sunt niște maeștri... Laughing Foarte bine replicate personajele.

Comedie și dramă... Combinația letală.

Superbă scena finală. (sper că nu o spun doar pentru că sunt sub influența unor substanțe pe care le utiliza Alex...)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Lun 29 Feb 2016, 9:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rack Pack e decent , dar m-a cam dezamagit. Puteau mai mult.

Eu tot caut "Extended Rest". Dar inca nu l-am gasit pe nicaieri.

http://www.imdb.com/title/tt3710580/combined


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 29 Feb 2016, 10:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Radu: Extended Rest

(nu pare prea grozav Smile )



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Lun 29 Feb 2016, 10:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci Mihai.

Si da, ma asteptam la cu totul altceva...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Lun 29 Feb 2016, 13:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe multumiri pentru doamna profesoara care mi-a recomandat odata cel mai frumos film despre acest minunat sport. Pe vremea aceea nu se gasea pe YouTube si tin minte ca am facut impreuna eforturi pentru a intra in posesia lui.

Nu stiu cat este de celebru dar sigur merita mentionat in acest topic.

History of Snooker Part 1
History of Snooker Part 2
History of Snooker Part 3
History of Snooker Part 4

P.S. Am uitat sa va spun ca este de fapt un documentar si inca unul foarte bun.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community