Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Marele premiu mondial
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
22%
 22%  [ 2 ]
Shaun Murphy
55%
 55%  [ 5 ]
Ding Junhui
22%
 22%  [ 2 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 15 Mar 2016, 18:09    Titlul subiectului: Marele Premiu Răspunde cu citat (quote)

Mare premiu, meciuri nu prea.
Exceptând faptul că parcă asistam la o emisiune de la TVR
a d-nei Marin-Bănică-Țiriac-Suleyman -etc Smile pentru că zburau vedetili
care mai de care, nu am văzut mare lucru.
Încă din primul tur colapsau.
Am zărit o sclipire a vechiului Ding, dar s-a stins iute.
Nu știu ce se întâmplă cu el dar pare tot mai mult Junghi - vorba unui coforumist Smile
Perle? Nici aici n-am avut cine știe ce.
Poate o mărgică, să nu jignim perlele Smile
Spune „comentatorul”: „cred că acum Shaun Murphy însuși va ceda”
Păi da, în mod normal trebuie să cedeze arbitrul Smile
Sincer să fiu nici trofeul nu-mi place, parcă e o piesă de lavoar furată de la Romanovi.
Într-un cuvânt, un turneu ce nu m-a inspirat.
Oare să fie turneul care marchează revenirea lui Ding?!?
Încă o ocazie în care vedem cât rău face snooker-ului „valul” ROS și cei care se cațără pe acesta.
Când nu e el în arenă Eurosportul nu mai consideră necesar să transmită.



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Mar 2016, 21:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trofeul este în stil art nouveau – un stil elegant & sofisticat, care, într-adevăr, nu e chiar pe gustul oricui și, în orice caz, nu rimează deloc cu bășcălia. Laughing

Romanovii, bieții martiri, erau oameni cultivați & aveau gusturi fine în mai orice (afară de alegerea unora dintre favoriți). Ar fi posibil ca un asemenea obiect să le fi fost pe plac tot așa cum e probabil ca el să fi fost detestat cu ură de clasă, dar furat cu nesimțire proletară de oricare dintre ciolovecii aduși la suprafața istoriei de zoaiele revoluționare ale bolșevismului. Așa cum am mai spus, trofeul îmi place cel mai mult dintre toate – tot așa cum la polul opus al preferințelor mele se situează (nu, nu ardezia galeză, ci) bucățile acelea geometrice (ca) de plexiglas de pe la turneele mai sărăcuțe... Ce să-i faci, de gustibus. Wink Laughing

Nici eu n-am recoltat perle – nici brite, nici băștinoase – fiindcă n-am avut prea mult timp pentru vizionare, dar nu-i nimic, acușica vin cele 17 (șaptesprezece) zile de snookereală intensă și atunci să vezi ce let's laughing homeric. Wink Laughing

__________________

De dragul acribiei, trebuie totuși să precizez că atare obiecte făceau parte din serviciile de masă, nu din cele de baie. Am găsit, la repezeală, o altă mostră (argint & cristal) – obiect care a fost într-adevăr pe lista celor posedate de familia domnitoare rusă, în ultima perioadă :



Asta, cum ar spune francezii, „comme un clin d'oeil". Wink Laughing

__________________

Tocmai mi-am dat seama, curioasă coincidență, că noi vorovim, pe-aici, mai în șagă, mai în jale, despre Romanovi, tocmai în ziua de 15 martie : pe 15 martie, în urmă cu 99 de ani, Nicolae al II-lea era forțat să abdice și se punea în mișcare tăvălugul bestial care avea să treacă și peste noi, distrugând aproape tot ceea ce reprezenta esența curată & puternică a poporului român (context gramatical, logic & emoțional în care, dacă aud expresia „neamul românesc”, îmi vine 1) să cer lămâie & 2) să-i dau palme pomposului idiot care o proferează). Tristă zi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Marele premiu mondial Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community