Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Mastersul european 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Sep 2016, 12:00    Titlul subiectului: Discutii Răspunde cu citat (quote)

Locația probabilă a rundelor finale este Circul Globus.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Sep 2016, 11:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



S-au pus în vânzare biletele ! Arrow http://www.eventim.ro/ro/bilete/european-masters-bucuresti-circ-variete-globus-441387/event.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 7 Sep 2016, 11:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca imi iau bilet pt semifinale. Acum vad ca se poate alege si locul ceea ce este foarte bine. Ar fi frumos daca am putea sa discutam cu toti cei de pe forum care merg sa ne gasim acolo.
Stie cineva primul la cat vor fi semifinalele? Si cat va fi pauza dintre ele?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Sep 2016, 12:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred că a fost anunțată oficial programarea meciurilor din rundele finale, Cristi, dar la casa de bilete ea ar trebui deja să fie cunoscută. Acolo, ar trebui să se știe ziua & ora exactă de începere a tuturor meciurilor din aceste ultime runde.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 7 Sep 2016, 14:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana una alta eu mi-am luat bilet pt semifinale. Pe bilet scrie ora 12:00 dar am citit pe facebook ca ar incepe meciul la ora 13:00. Insa nu stiu daca va fi pauza intre cele 2 semifinale. Poate daca afla cineva ne lamureste.

LE: Vad ca de data asta nu a mai fost atata agitatie la achizitionarea biletelor. Anul trecut pe vremea asta (fix pe 7 sept 2015) m-am chinuit sa prind 2 bilete la primul meci demonstrativ dintre Ronnie O'Sullivan si Stuart Bingham. Acum sunt la discretie si poti sa iti alegi si locul Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 7 Sep 2016, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am rezervat un abonament (D 1-3), exista vreun impatimit care a experimentat panorama sectorului D cu ocazia evenimentului, Snooker Titans Trophy, desfasurat la inceputul lunii aprilie?
Ar fi primul meu turneu de snooker urmarit din postura de spectator, sunt curios ce unghiuri/posibilitati de percepere a detaliilor ofera locul rezervat.

https://www.youtube.com/watch?v=P_ld1a4CCes

Ce voce schimbata are Marius Ancuta in calitate de MC comparativ cu comentariul, nu-mi dau seama daca sala va fi identica, presupun ca filmarea a fost facuta din sectorul D sau C.

Multumesc anticipat!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 7 Sep 2016, 22:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Filmarea postata de tine pare a fi din sectorul K. Eu mi-am luat loc in sectorul M sa fiu cat mai aproape de zona unde se va juca cel mai mult (zona bilei negre). Oricum data trecuta aveam loc printre ultimele randuri si tot se vedea ok. Dupa mine locatia aleasa e una propice unor meciuri de snooker.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Brecel
More than a fan


Data înscrierii: 11/Apr/2016
Mesaje: 30

MesajTrimis: Sâm 10 Sep 2016, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ar fi culmea ca ronnie,neil,trump..etc.sa piarda din calificari..sunt curios daca ii intereseaza turneul asta din romania..



_________________
Cosmin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Brecel Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mar 20 Sep 2016, 13:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am analizat tururile de calificare si certitudinile pentru fazele finala ce se vor desfasura la Bucuresti ar fi: Walden, Higgins, Maguire, Fu, Woollastone, Trump, Murphy, Mark Davis, Kyren Wilson, O'Sullivan, Allen, Neil Robertson, Joe Perry, Selt, McGill, Bingham, se contureaza intalniri interesante in 16-imi si poate dezavantajul formatului redus, primul la 4 frameuri fara pauza, va fi compensat de onoarea ca intalnirile sa se desfasoare urmand o "one table setup" ori ma insel? Desi pare cam greu de realizat, 16 meciuri in primele 3 zile, optimi joi, sferturi vineri, semifinale sambata, finala duminica ori sa avem parte de 2 optimi si miercuri? singura solutie pluazibila pentru folosirea unei singure mese fiind aceea de cate 6 intalnire in primele 4 zile ale turneului (10, 13, 16, 19, 21:30?!)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 21 Sep 2016, 19:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Programul oficial (sursa facebook):

"- meciurile se vor desfasura incepand cu ora 10:00, meciul zilei fiind programat de la ora 19:30
- se asteapta ca in fiecare zi fanii snookerului sa vada un jucator din Top 16 la masa, in actiune
- meciul zilei se va tine in arena principala a circului, iar celelalte intr-o sala secundara, aflata tot in incinta Circului Globus (accesul doritorilor va fi facilitat prin intermediul unui culoar)
- numele arbitrilor responsabili nu au fost inca decise, dar avem siguranta ca il vom vedea pe Alex Crisan la datorie
- pana in faza semifinalelor se va juca "cel mai bun joc din 9", semifinalele vor fi disputate pe modelul "cel mai bun joc din 11", iar finala "cel mai bun joc din 17"
- semifinalele se vor desfasura sambata 8 octombrie (orele 13:00 si 19:00) pentru ca finala sa aiba loc a doua zi, pe 9 octombrie, in doua sesiuni (orele ramanand neschimbate)"



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Sep 2016, 11:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Conform unei bune & sănătoase tradiții, ar trebui invitați și niscaiva wildcardiști, că avem de unde alege (situație în care se cer stabilite criterii clare & incontestabile de selecție). Încă niciun anunț în privința asta.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Vin 23 Sep 2016, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, nu cred asa ceva, ar fi fost plauzibila varianta cu wildcarduri daca jucatorii de top 16 intrau direct in rundele finala, in timp ce jucatorii calificati ar fi putut fi nevoiti sa treaca si o runda a wildcardurilor, insa aceste wildcarduri de unde sa vina? In Romania nu cred ca am avea jucatori care sa emita pretentii la a castiga 1-2 frameuri pe meci, nici in restul europei nu vad jucatori cu sanse consistente de a produce surprize.
Cristi, nu stiu exact de unde ai copiat informatia, poate e devreme sa aduc in discutie lipsa de profesionalism a oamenilor implicati, pentru spectatori turneul nefiind insuficient de conturat de catre organizatori , pe langa faptul ca vor a imbraca/promova turneul in haine regesti.
Stiu ca acum 2 zile a fost o conferinta de presa, initial doream sa merg in speranta ca vor fi oferite informatii noi, insa in final am decis sa raman cenectat la transmisiile de la Shanghai.

Dupa cum a afirmat si dnul Ancuta, pana in semifinale cel mai bun din 7 cadre, 2 mese, cea televizata din arena centrala si una in foaier secundar.

Speram sa avem apele limpezite pana la sfarsitul saptamanii viitoare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm 24 Sep 2016, 12:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stirea a fost copiata dupa declaratia organizatorilor la conferinta de presa.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Sep 2016, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Sep 2016, 23:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Două meciuri din a doua rundă a calificărilor au fost amânate pentru București : meciul lui Mark Selby cu Fergal O'Brien și cel al lui Ronnie O'Sullivan cu Daniel Wells.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Mastersul european 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community