Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Q School 2017
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 26 Apr 2017, 14:20    Titlul subiectului: Discutii Răspunde cu citat (quote)

Încă nu m-am uitat pe listele jucătorilor înscriși, dar sunt convinsă că ne „întâlnim” cu multe cunoștințe mai vechi și mai noi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Roumain Rolland
Fan


Data înscrierii: 17/Apr/2017
Mesaje: 14

MesajTrimis: Mie 26 Apr 2017, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Au participat vreodată români ? Dacă da, cine a fost cel mai aproape de calificare ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Roumain Rolland Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 26 Apr 2017, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da draga Clara sunt acolo tinereii Barry Pinches,Paul Davison si Joe Swail.
Nu lipseste Reanne Evans insa de data asta insotita de Ng On Yee
Avem si noi acolo pe Andrei Orzan insa desi eu as vrea nu prea il vad in stare a castige la rand cinci sau sase intalniri pentru a ajunge in circuitul mondial profesionist.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2017, 8:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Clara oare in acest an prin Q School nu mai capata dreptul de a intra in circuitul mondial profesionist inca patru jucatori prin asa zisul clasament Order of Merit intocmit pe baza rzultatelor obtinute in ambele turnee?
Am pus aceasta intrebare caci nu ai amintit de acesta posibilitate in preambulul paginii Meciuri si reultate.




Ultima modificare efectuată de către Ocnenodis hg la Mar 9 Mai 2017, 19:13, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2017, 22:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ba da, dar au existat și încă mai există unele discuții la șefie și am preferat să mai aștept, să văd ce se decide. Cele zece turnee din European Challenge Tour intră în scenă în sezonul 2018-19 și acolo acest clasament va avea o mare importanță. Ceea ce vreau eu să văd este dacă relația QSchool-European Challenge nu va obtura/anula relația QSchool-Main Tour. În acest an însă, cred că totul va merge ca și până acum.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2017, 7:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sunt convins ca si acum primii patru clasati in clasamenttul Order of Merit vor intra in circuitul mondial profesionist penru simplul motiv ca fara ei nu am avea in sezonul viitor macar 128 jucatori eu luand in calcul si pe viitorul campion al Africii pe care il vom cunoaste cel mai tarziu pe 22 mai si un eventual reprezentant al continentelor americane.
Ce va fi in sezoanele care urmeaza vom vedea...Panta rei!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2017, 18:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si iata ca prin "Sfanta Nimereala" Moshu dadu peste o pagina in docs.google.com numita Q School Snooker in care va avea pe tava evolutia clasamentului Order of Merit de la aceasta editie.
Sunt acolo in ordinea alfabetica insirati toti cei 206 jucatori inscrisi...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 8 Mai 2017, 11:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Andrei Orzan e plasat direct în Runda a 2-a, unde se va întâlni fie cu experimentatul Andy Hicks, fie cu Lewis Roberts, fost și el profesionist în sezonul 2008-2009, căsătorit din 2011 cu irlandeza Patricia Murphy, care a activat, la rândul ei, ca arbitru în circuitul profesionist. Despre Hicksy se știe că s-a menținut în contact cu snookerul competițional, dar nu mă prea așteptam la revenirea lui Lewis. Pumnii strânși pentru Andrei.

_____________________________





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 11 Mai 2017, 19:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Andrei Orzan a pierdut intalnirea cu Lewis Roberts si isi mai poate incerca norocul odata la inceputul saptamanii viitoare.
Deh!Mergem la razboi dar nu putem sa castigam...macar o batalie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 11 Mai 2017, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă putem și numai după ce am luat parte la suficiente bătălii ca să-nvățăm cum se luptă.

N-am vrut să scriu înainte de meci ca nu cumva să ajungă la Andrei și să-l descurajeze, dar m-am temut de Lewis Roberts mult mai mult decât de un jucător ca Andy Hicks, cu tot talentul, experiența și numărul de breakuri mari ale acestuia. Mult mai tânărul Lewis trebuie să fie foarte flămând de succes. El și tatăl lui au o firmă foarte bine cotată – fac & vând tacuri (și accesorii). Mark Selby (din 2006) & Ding Junhui (din 2004) se numără printre clienții lor. Mai sunt și alții, inclusiv Stuart Bingham & Peter Ebdon. Între Lewis și soția lui, Patricia, pe de o parte, și familia Selby, pe de altă parte, există relații de amiciție. Sunt de cam aceeași vârstă, stau la nici 45 de kilometri distanță și comunică des, nu numai pe motive de tac. Anul trecut, după ce a câștigat titlul mondial, Mark s-a dus, cu trofeu cu tot, la firma din Stamford a familiei Roberts. Cu alte cuvinte, a vrut să împărtășească bucuria cu niște oameni apropiați. Au făcut poze cu pruncii gazdelor lângă trofeu etc etc.

Acuma, dacă Lewis are un client & amic recent redevenit campion mondial, iar el are de gând să reintre în circuitul pro, pe calea asta cumplită a Q School, păi nu-i spune și amicului ? Nu-i cere tocmai lui un sfat ? Un ajutor ? Un antrenament ? Nu am confirmarea acestui fapt, dar el pare perfect posibil – chiar probabil, aș zice. Lui Mark Selby îi place să-și ajute amicii, iar acum, când încă e în „starea Crucible”, cred că ar ajuta pe oricine. Iar dacă Mark a fost cam ocupat, în vremea din urmă, o fi avut mai mult timp disponibil Peter sau Stuart ? M-am gândit imediat că asta se poate întâmpla, dar când am văzut că Lewis l-a bătut pe Andy Hicks (vechiul Lewis din 2009 n-ar fi fost capabil de o asemenea performanță), bănuielile mele au căpătat și mai clar contur.

Cam cum ar putea Andrei să lupte cu așa ceva ? Cu ce partener de antrenament ar trebui el să se verifice, măcar așa, din când în când ?... Nici urmă de campion mondial prin vecinătate...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 13 Mai 2017, 8:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata ca Joe Swail care parea ca ar avea partie deschisa pana la ultima intalnire din cadrul Q School 1 unde ar fi putut intalni pe Martin O'Donnell,un alt corijent al sezonului,a reusit ca dintr-un singur foc sa piarda doua sanse de a reveni in circuitul mondial inca doua sezoane.
Prima este ca nu a ajuns in semifinala Q School 1 iar a doua este ca nu se va putea clasa in clasamentul final Order of Merit pe unul dintre primele patru locuri.
Singura lui sansa ramasa este de ajunge in semifinala in Q School 2 dar in calea sa in faza saisprezecimilor ar putea intalni tot pe Ng On Yee.
Ng On Yee merita tot respectul pentru abnegatia cu care a luptat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 13 Mai 2017, 11:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma uitam acum pe lista meciurilor si l-am remarcat pe Jamie Cope... Nu stiam ca Jamie a iesit din MT, imi pare foarte rau pentru el. Sad Imi doresc sa revina dar nu cred ca va avea un meci usor cu Oliver Brown. Rolling Eyes Imi amintesc de Oliver de cand i-a administrat un white-wash lui Ding acum vreo 2-3 ani...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 14 Mai 2017, 13:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am sfirmat cu cativa ani buni in urma in acest forum ca Jamie Cope nu este si nici nu va ajunge vreodata un mare jucator insa si-a gasit atunci destui aparatori care sa...imi sara in cap!!!
Iata si acum o dovada ca a fost invins de Paul Davison un jucator caruie i se potriveste perfect calificativul,utilizat de Clara cu alt prilej.anume...taraie tac.
Edit
Iata ca dupa cativa ani buni vom avea si un urmas conational al lui Patrick Einsle in circuitul mondial profesionist anume pa Lukas Kleckers.
Noroc cu carul pentru jucatorul estonian Andres Petrov care va soma in primele doua tururi ale Q School 2 caci adversarii haraziti lui,Lukas Klekers si Ashley Hugill,su promovat in circuitul mondial prin Q School 1.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Mai 2017, 17:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-au calificat în circuitul profesionist (cu prezență garantată timp de două sezoane, adică 2017-2018 și 2018-2019) următorii jucători :

Lukas Kleckers, Allan Taylor, Billy Joe Castle, Ashley Hugill (Q1)
Duane Jones, Sanderson Lam, Paul Davison, Chen Zifan (Q2)
Zhang Yong, Sean O'Sullivan, Joe Swail, Martin O'Donnell (Clasamentul Q1 + Q2)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 20 Mai 2017, 18:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Moshu facand bilantul acestei editii Q School a ajuns la concluzia ca de fapt denumirea Q School este nepotrivita caci in mica parte ea pregateste jucatorii amatori pentru a deveni profesionisti iar in principal este doar o unitate de reciclare a corijentilor din circuitul mondial profesionist.
Au promovat patru jucatori amatori iar opt trecutara un examen sau chiar doua de corijenta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Q School 2017 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community