Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Luca Brecel

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2012, 15:18    Titlul subiectului: Luca Brecel Răspunde cu citat (quote)

Mie mi-a plăcut teribil stilul lui, din ce am văzut în meciurile de calificare ale campionatului Mondial, și din meciul din primul tur contra lui Stephen Maguire. După plecarea lui Stephen Hendry, devin "fanul" lui Luca, fiind în căutarea unui jucător ofensiv.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2012, 15:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si mie imi place Luca, ma bucur ca a primit wild card pentru sezonul viitor. Very Happy Imi amintesc ca l-am vazut prima data cand avea 14 ani si i-a invins pe Jimmy si Kendo in World Snooker Series. Smile Fara indoiala, reprezinta viitorul acestui sport.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2012, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Simpatic, ambidextru, ofensiv (cum bine a observat si Mihai), 17 ani de-abia impliniti. E clar ca e de urmarit acest tanar talent. Si eu ma declar fan in devenire. Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2012, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Simpatic, ambidextru, ofensiv (cum bine a observat si Mihai), 17 ani de-abia impliniti. E clar ca e de urmarit acest tanar talent. Si eu ma declar fan in devenire. Very Happy

e de urmarit !!! insa nu cred ca o sa ajunga mare jucator o sa fie un fel de Marco FU in cel mai bun caz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2012, 21:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
...nu cred ca o sa ajunga mare jucator o sa fie un fel de Marco FU in cel mai bun caz


Fără "trolling" te rog, e secțiunea jucătorul preferat, nu cel mai fantastic dintre toți sau garanția succesului. Am spus doar că îmi place, nu că va câștiga toate meciurile de-acum încolo.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2012, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sa-l citez pe Graeme Dott:“Dacă se ține departe de fete și de bere, o să ajungă un mare jucător !”

Fostul campion mondial spunea asta dupa ce il invingea greu, in joc decisiv, pe Luca.Rolling Eyes Si repet, belgianul avea doar 14 ani. Smile Tind sa ii dau dreptate lui Graeme. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 5 Dec 2012, 23:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si uite-l in sferturile UK Championship 2012, varful carierei Pro. Va trece si de Murphy ? E ceva mai greu, decat cum a fost cu Walden sau King, dar... Vom vedea.

Go Belgian Bullet ! Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Mie 19 Dec 2012, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ma declar fan al acestui tanar belgian, care m-a impresionat cu talentul sau incredibil, dar si cu tactica deosebita, modul in care analizeaza situatia la masa...pe langa tinta grozava pe care o are, modul in care isi construieste breakurile, viteza de joc, tupeul, stapanirea de sine , pe mine ma incanta maturitatea de care da dovada la cei doar 17 ani...si cred ca asta s-a vazut in meciul cu murphy, chiar daca a pierdut pana la urma, au fost vreo 2 jocuri tactice in care Brecel a fost impecabil in gasirea celor mai bune solutii.
Singurul lucru care nu imi place este porecla sa"belgian bullet", cred ca merita mai mult d atat Smile ..."micul print" suna mult mai bine...si mai cred ca are ceva din Paul Hunter, atat fizic dar si din atitudine...are mult bun simt 8).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Sâm 8 Feb 2014, 17:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiti cumva ce se intampla cu Luca? De ce nu reuseste sa confirme, cat de cat?? Stiu ca multi vor da vina pe tinerete, e clar ca nu poti fi constant la varsta asta, dar macar din cand in cand sa insiri cateva victorii...la asa un talent...
Eu il urmaresc cu mare interes pe Brecel, de cand am aflat de el l-am `luat` de favorit...am impresia ca ii lipseste ceva(innafara experientei), poate ca e prea agitat in joc, prea smucit...poate ca nu are antrenorul potrivit Sad ...ar fi pacat sa nu confirme asteptarile tuturor!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 1 Mar 2016, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Luca despre preferintele muzicale si nu numai: Arrow http://www.worldsnooker.com/snookers-hip-hop-kid/

Recunoaste ca dupa ce a ajuns in MT si a devenit cel mai tanar participant la Campionatul Mondial a lasat-o mai moale cu antrenamentele. Intre timp insa s-a pus pe treaba si rezultatele se vad sezonul acesta. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 22 Aug 2017, 11:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

5 ani mai târziu... Mi-a trecut, nu mai sunt deloc "fan", mai ales după gesturile recente:
Brecel "descătușat"



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mar 22 Aug 2017, 14:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am sperat prima data! Bila neagra si spor in cariera, nu mi-e cel mai simpatic dar e cel mai bun din "mainland". Insa il vad pe Hossein mai sus ca el in 3-4 ani Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 13 Mai 2023, 13:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community