Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Seria națiunilor britanice 2017-2018
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 25 Noi 2017, 1:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sorin Niculescu – într-adevăr, un tur de forță demn de tot respectul. I se cuvin mulțumiri recunoscătoare din partea șefiei. Cred că este un record. Ar trebui să primească cel puțin o săptămână liberă ca bonus, după atâta oboseală oculară & vocală. 8)

________________________________

Cine credeți că va lua trofeul „Alex Higgins” în acest an ? Poftim la poll ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 25 Noi 2017, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se știe că, în general, semifinalele nu sunt chiar cele mai frumoase meciuri fiindcă apasă, în clasament & psihic, perspectiva imediată, dorită dar stresantă, a unei finale. Nici de data asta nu ne-am ales cu o partidă demnă de ținut minte. Elliot Slessor a jucat mai degrabă cu palmaresul lui Mark Williams decât cu dublul campion mondial însuși, iar dublul campion mondial a părut gata de a-și da cam des cu stângu-n dreptul (cum se zice în stricatul sport îndrăgit de atâta lume). Nu din astfel de prestații sunt făcute finalele bune, dar hai să tragem speranță, că tot e gratis. Razz

Dar în ciuda calității modestuțe a jocului din după-amiaza asta, tot pe galez l-aș da favorit pentru mâine. Că mă tot bântuie amintirile de la Daqing, unde Yan Bingtao a făcut podelele cu alde Ronnie O'Sullivan (6-1) & John Higgins (6-2), după care a fost zvântat în bătaie de Mark Allen (9-2).

Apropo : finala va fi arbitrată de Marcel Eckardt.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 25 Noi 2017, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A doua semifinală – mda, am mai văzut meciuri între jucători chinezi (mai ales cei care nu-s printre primii 16). În majoritatea cazurilor, meciuri scrâșnite, cu breakuri mici, erori multe & ritm lent, jucate cu încăpățânare (o încăpățânare nu rareori de-a dreptul prostească, până la un număr neverosimil de snookere), pentru că, după anumite momente de (semi)cedare ale lui Ding, în urmă cu câțiva ani, a sosit directiva „superioară” conform căreia trebuie să se vadă că jucătorii chinezi luptă.

Suntem în cel de-al doilea frame și lucrurile cam tot așa se conturează.

Cam la fel și după al treilea frame.

Primul break 50(+), abia în cel de-al 4-lea frame.

Finalul meciului a fost mai bun decât prima sa parte. Am văzut chiar și un break 100(+).

În altă ordine de idei, sper din toată inima că sănătatea lui Joanne Williams n-o să ajungă atât de îngrijorătoare încât Mark să decidă că trebuie să plece acasă, iar dacă decide să rămână la Belfast, sper să se poată concentra. Cel mai important e însă ca Joanne să se simtă bine. Azi după-amiază, a fost transportată cu o ambulanță înapoi la spital. Dacă starea ei se agravează și Mark pleacă acasă, dacă finala nu se mai dispută, Yan Bingtao va fi declarat campion.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Noi 2017, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark a anunțat că va juca în finală. Sunt convinsă că se va bucura de susținerea masivă a publicului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 26 Noi 2017, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E o veste foarte buna, pe care am asteptat-o cu mari emotii...
Sunt foarte bucuros ca Mark va juca finala, sunt convins ca este mare favorit sa o castige...si chiar va avea o "extra motivatie" sa iasa invingator!

E momentul lui, trebuie sa fie asa...daca acum nu, atunci cand? Asta nu inseamna ca nu ii acordam adversarului sau respectul pe care il merita, chiar daca personal nu il simpatizez.

Parca s-a vazut de la inceput faptul ca Mark a luat foarte in serios turneul acesta(spre deosebire majoritatea favoritilor Very Happy ), a controlat toate meciurile pana acum, are un calm si o siguranta in jocul sau care imi dau multa incredere pentru meciul de azi😊.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 26 Noi 2017, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana acum, lovitura de distanta a lui Williams NU EXISTA!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Noi 2017, 19:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Așa e. Dar scorul de 5-3 este, cred eu, echitabil. Din motivele cunoscute, Williams joacă mult sub valoarea lui (mă refer chiar la valoarea lui actuală), iar Yan conduce pe merit, dar fără să corespundă dezlănțuirii de superlative fără măsură cu care plouă de la Eurosportul în limba română, unde lumea pare luată, din nou, de valul subiectivismului neprofesionist. M-am amuzat copios, la începutul celui de-al 3-lea frame, când am auzit, pe rând, următoarele aprecieri la adresa chinezului : „perfect”, „superb”, „absolut fantastic”, „impresionant chiar”, „impecabil” plus de vreo două ori, „pe centrul buzunarului”. În dreptul lui Yan, ce să vezi, doar 19 puncte cu care a și pierdut frame-ul (19-67)... Wink Laughing O fi vreo directivă de-a șefiei Eurosportului să se muncească la ridicarea vreunei statui a lui Yan Bingtao ? O fi cumpărat vreun oligarh chinez niscaiva acțiuni d-ale multinaționalei și s-a decis să se facă propagandă, tovarăși ? Statuie să fie, atunci, ca s-o vedem și noi (că, deocamdată, doar o auzim, sculptată din cuvinte). Laughing

Să fim bine înțeleși, totuși : băiatul n-are nicio vină în chestia asta, după cum n-are vreo vină nici că i-a dat Dumnezeu o fețișoară nițeluș cam antipatică... În mod categoric, este material bun – cât de bun însă, abia timpul o va arăta. (În treacăt fie zis, la Eurosportul mioritic, s-a spus despre mai fiecare tânăr chinez că este sau că va deveni mai bun & mai mare decât Ding. De regulă, afirmația a căzut în baltă, cu o ploaie de stropi. Dacă s-a afirmat și despre Yan Bingtao așa ceva, a fost tot în virtutea respectivei rutine și faptul nu mai are nicio semnificație.)

În orice caz, a fost cât se poate de biiiinevenită liniștea de pe timpul sutarului marcat de Williams. Presupun că nicio lovitură de-a galezului n-o fi fost superbă, fantastică, perfectă etc. Wink Laughing

* Dacă tot ne apucăm să vorbim despre Alex Higgins, ar merita s-o facem ca lumea : lamentabile bâjbâielile – și acelea cu întreruperi inutile – din așa-zisa prezentare a marelui nord-irlandez, din cuprinsul comentariului. Evil or Very Mad

* Și, nu, o pictură făcută pe un zid, n-ai ce-i face, nu poate fi altceva decât o pictură murală. Laughing

* Cei doi s-au întâlnit în Runda a 2-a a Mastersului european, care rundă nu era a șaisprezecimilor, ci a „celor 64”.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 26 Noi 2017, 21:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Într-adevăr am observat și eu entuziasmul pentru Bingtao, poate că, este și datorat performanței coroborate cu vârsta (deși, să fim serioși, au mai fost cazuri de campioni așa tineri chiar dacă aceia nu au avut atâtea oportunități de a câștiga ca astăzi, cu câte un turneu pe săptămână). Sincer, chinezul îmi seamănă mult cu Bingham, același tip de jucător deloc carismatic chiar aș putea spune, puțin antipatic. Deși, am spus anterior că-mi doresc câștigător în premieră (nu la Belfast, pentru că asta se va întâmpla) m-am răzgândit și asta pentru a avea din nou un final emoționant. Până la rezultatul cu pricina, eu o să-i țin pumnii lui Mark.

Hai, MARK Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Noi 2017, 22:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da ! Exact ! Laughing Deh, dacă așa i-a făcut Domnul... Laughing

Nici galezul nu e mulțumit de cum arată, de aceea s-a acoperit cu atâtea tatuaje, spre nemulțumirea Joannei. Apropo de Joanne, cred că am și eu nevoie, aici, de vreun minut-două ca să inventez o povestioară înduioșătoare – evident, „pe surse.” La publicul CNN încă mai merge cu fake news, dar în Snookerland lumea e deșteaptă. Rolling Eyes Laughing

Revenind la chestiuni serioase : cred că s-au bătut câmpiile arhidestul cu așa-zisa (posibilă) depășire a recordului de vârstă al lui Ronnie O'Sullivan (cel mai tânăr campion într-un turneu de clasament, adică). Da, aritmetic, o fi, dar putem, oare, compara Campionatul Regatului Unit (în formatul de acum 24 de ani !) cu acest, în fond, modest PTC, unde, până la sferturi, s-a jucat în format scurt ? Păi, cam nu. Și-atunci ? Iar vorbim cuvinte, ca să ne aflăm în treabă. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 26 Noi 2017, 23:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și să nu mai vorbim de adversarii lui Ronnie de atunci. Printre ei se aflau McManus, Doherty, Steve Davis și Hendry în finală.

P.S. Cam riscantă atitudinea lui Bingtao de a se înfoia ca un cocoș la sfârșitul jocului 15. Părea prea agitat și mi-e teamă pentru el că asta nu-l va ajuta prea mult. Trebuie să se păstreze tradiția și să avem joc decisiv.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
danypop
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Oct/2016
Mesaje: 181
Locație: marghita

MesajTrimis: Dum 26 Noi 2017, 23:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Să-l oprească cineva pe domnul Ancuța sa nu cumva sa îi plesnească vreo vena de atâta pupat in partea dorsala a micuțului chinez Taz



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players Championship 2021, Campionatul Mondial 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danypop Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 26 Noi 2017, 23:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Anul trecut nu a condus cap-coadă Barry ci doar în prima sesiune, apoi în jocul 16 era 8-7 pentru M.King și aici a fost spectaculoasa revenire cu faultul la bila neagră.

Iată-ne-n jocul decisiv. Hai, MARK!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
danypop
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Oct/2016
Mesaje: 181
Locație: marghita

MesajTrimis: Lun 27 Noi 2017, 0:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark,bravo Bingtao Applause
Frumoasă finală,excepție făcând comentariul. Zid



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players Championship 2021, Campionatul Mondial 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danypop Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 27 Noi 2017, 1:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mr.GloSs a scris:
Anul trecut nu a condus cap-coadă Barry ci doar în prima sesiune, apoi în jocul 16 era 8-7 pentru M.King și aici a fost spectaculoasa revenire cu faultul la bila neagră.


Bineînțeles că Barry Hawkins n-a condus „de la cap la coadă” :

Mark King (3–5) 9–8 Barry Hawkins
1-85(85), 6-118(113), 126(110)-11, 49-80, 1-60, 14-64, 66-18, 90-1;
95(62)-5, 101(100)-13, 83-1, 76(54)-6, 0-73(73), 40-82(76), 65-28, 65-72, 84-33
.



danypop a scris:
Bravo Mark, bravo Bingtao Applause
Frumoasă finală, excepție făcând comentariul. Zid


Da, așa e, finala a fost bună, dar, din păcate, comentariul nu a fost de calitate. Și nu noi avem a ne da cu căpceanul de zid. Laughing

Altminteri, mare păcat că Joanne (care, opinez eu, n-a auzit în viața ei de Bolintineanu) n-are să afle niciodată cum a vorbit ea, în taina iatacului, cu soțioru-i preaiubit și l-a trimis ea pre el la luptă precum, altcândva, muma lui Ștefan cel Mare pre fiu-său. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Lun 27 Noi 2017, 3:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce boala are are sotia lui Mark?



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Seria națiunilor britanice 2017-2018 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 6 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community