Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Seria națiunilor britanice 2017-2018
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 27 Noi 2017, 4:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meningită. Starea ei e destul de gravă, mai ales că durează de câteva săptămâni. S-ar putea ca situația să fie încă și mai complicată decât pare acum.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 27 Noi 2017, 10:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am prins si eu finala pe sfarsit. Un meci dramatic, nu foarte bun din punct de vedere tactic, dar frumos. Nici eu nu am suportat comentariul si am selectat din meniul tv-ului comentariul in engleza (bine ca exista aceasta functie la eurosport). Mai ales ca urma si interviul, unde as fi avut parte de tot felul de traduceri si nu intelegeam mai nimic.
Si eu am tinut cu Mark la inceput, insa pe final parca m-as fi bucurat si pt Bingtao. A jucat curajos si s-a a tinut piept cu brio.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 27 Noi 2017, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cât despre traduceri, ce să mai vorbim, cuprind 60% „da”-uri, iar printre „da”-uri, se vorbește tare & cu tupeu, ca să nu se audă ce spune omul intervievat, iar cuvintele date ca fiind ale campionului nu sunt mai niciodată cu adevărat ale lui – și iată cum avem de-a face nu numai cu probleme de profesionalism, ci și cu probleme de onestitate. Wink

______________________________

Ce-a zis campionul, după meci ? Încerc un colaj din declarațiile publicate în diverse ziare locale & naționale.

Mark Williams : „Mi se pare incredibil și victoria înseamnă enorm. Am stat atât de mulți ani blocat la 18 titluri de clasament ! În urmă cu ceva timp, îmi ziceam că m-aș simți în al nouălea cer dacă aș ajunge la 20 – deci ar mai fi de luat încă unul ! – numai că, până acum vreo șapte-opt luni, nici nu credeam că mai pot câștiga vreun titlu. Am încercat tot ce mi-a venit în minte, că nu se știe niciodată. De două ori, am schimbat cam totul în jocul meu. Mi-am schimbat și antrenorul : lucrez, acum, cu Steve Feeney, care m-a ajutat foarte mult. Din fericire, am avut alături oameni care au continuat să creadă în mine și uite că avem de ce să ne bucurăm împreună.

Înainte de finală, am fost foarte îngrijorat în legătură cu Jo și m-am gândit la ea tot timpul. Știam că mă aflu la un apel telefonic distanță de întoarcerea acasă. Îi dădusem numărul de telefon al directorului de turneu și le-am spus tuturor că indiferent de scor, indiferent de moment, trebuie să-mi aducă telefonul în arenă și, dacă ar fi fost nevoie, aș fi plecat imediat. Din fericire, n-a fost cazul. Mâine dimineață, mă duc direct la spital să văd care e situația.

Cred că în primele opt frame-uri am jucat cel mai prost snooker din acest sezon și scorul primei sesiuni a fost mai bun decât aș fi meritat. Nu prea reușeam să mă concentrez și, pierzând din concentrare, îmi pierdeam și din încredere. În sesiunea a doua, am simțit că victoria este încă posibilă, dar Bingtao nu se lăsa deloc. În mare, el a avut mai puține ratări, dar eu am avut lovituri de siguranță mai bune. Despre snookerele în care m-a băgat în ultimul frame ce să spun ?! În mod normal, găsești bila în, poate, trei încercări din zece, iar eu am nimerit-o de trei ori la rând. Totuși încordați n-am fost nici eu, nici el. A avut răspuns la orice, a reușit lovituri de distanță așa, ca-n joacă și să nu uităm că n-are decât 17 ani. A fost la un pas de a bate recordul lui Ronnie. Dar și eu am fost la un pas de a pierde meciul în decisiv, când mi s-a părut că, ajuns la 70 de puncte, deja câștigasem – mă și vedeam ținta bătăii de joc a prietenilor !

La începutul sezonului, obiectivul meu fusese doar să mă calific la Masters – acum, vreau să mă calific și la Campionatul mondial. ”



___________________________

Ar trebui, poate, să precizez că Steve Feeney „este” omul-SightRight.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 27 Noi 2017, 22:18, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 27 Noi 2017, 17:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ehei si cum Mark Williams a adus vorba despre Masters pot spune ca australianul Neil Robertson poate rata prezenta la el daca la U.K. Championship nu obtine o victorie in plus fata de Ryan Day ca sa prinda dupa urmatoarea revizuire a clasamentului mondial...locul 17 caci Stuart Bingham este suspendat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 27 Noi 2017, 22:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, cam știm toate aceste lucruri, s-au mai discutat & explicat. Wink

___________________________

Mark are grijă de cei curioși să vadă cum arată trofeul de cristal și din alt unghi, mai puțin fotografiat :


___________________________


După finală, Yan Bingtao n-a spus mare lucru. Și-a declarat dezamăgirea că n-a bătut recordul lui Ronnie și și-a exprimat speranța că o să mai aibă ocazia de a încerca. (Păi, nu mai are decât două ocazii mari & late : la Campionatul Regatului Unit, unde parcă nu prea-mi vine a crede și la Openul scoțian, unde, da, ar fi mai probabil. Wink ) Apoi, a spus că e bucuros de calificarea în finală și că se așteaptă ca de acum încolo să joace în mai multe finale.

Sper sincer ca părtinirea Eurosport de care s-a bucurat, fără să știe (pentru noi, neprofesionistă & agasantă, iar pentru el, complet inutilă) n-o să-l facă nesuferit iubitorilor serioși ai snookerului. Tânărul are talent, resurse psihice & pregătire tehnică – date care promit realizări remarcabile.

S-ar putea să constate că are nevoie și de ceva pregătire fizică. Wink Laughing

___________________________


În fine, Mark Williams are ce-i replicà lui Barry Hearn. Galezul n-a fost prieten cu Supremul chiar de la începutul regimului Hearn (întrucât, cu ani și ani înainte, făcuse parte din tabăra Doyle, de la 110Sport – ca și Stephen Hendry – și încă mai existau multe ranchiune nerezolvate & polițe neachitate). Dar, treptat, s-a legat o amiciție nouă, încurajată – poate chiar mediată – de Steve Davis. Așa a ajuns Mark să intre în cercul strâmt al celor invitați la Hearn acasă, pentru duminicale partide de pescuit și tot așa a intrat și pe lista aleșilor de la anualul Campionat de pescuit, turneu invitațional de binefacere televizat de ITV4.

La sfârșitul lunii iulie, a avut loc ediția 2017 a competiției și campion a ieșit... Mark Williams, care a câștigat titlul atât la individual, cât și la întrecerea pe echipe (alături de snookeriștii Steve Davis, Ian McCulloch și Ian Burns plus dartistul Steve Brown). Când i-a înmânat trofeul, Barry i-a sugerat să savureze momentul, dacă mai ține minte cum e atunci când câștigi un turneu. Mark a râs cam verde, atunci, cu atât mai mult cu cât ăsta e genul de umor crud-coroziv pe care-l practică el însuși. Wink

Dar, de ieri, lucrurile s-au mai schimbat.

. . . . .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 27 Noi 2017, 23:11, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Lun 27 Noi 2017, 23:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesante informatii Smile .
Multumim!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 28 Noi 2017, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere reală. Mulțumesc și eu pentru apreciere. Very Happy

Iată că Mark deja a dat replica, iar momentul de astă-vară a căpătat și o continuare – în același spirit coroziv : azi, cineva care, mai mult ca sigur, s-a aflat la Campionatul de pescuit și a auzit vorbele lui Barry Hearn, le-a trimis, atât lui cât și lui Mark, pe Twitter, o poză a galezului cu trofeul. Mark a răspuns expeditorului că n-ar fi indicat să posteze fotografia, fiindcă Barry ar putea să facă infarct. Și a continuat : „Dar, dacă stau să mă gândesc mai bine, dă-i înainte, posteaz-o!” Laughing

Nu e de presupus ca Barry să răspundă. Azi, a semnat un contract pe trei ani cu ITV, plus că are grijă și de Campionatul Regatului Unit, plus că are și un turneu mare de darts, plus că e pe picior de plecare spre Las Vegas, pentru Cupa Mosconi. Wink

Mai pun aici și o poză de-a Supremului, acasă la el, în aprilie, lângă iazul lui propriu și o alta, de-a lui Steve Davis, la acel Campionatul de pescuit de care am pomenit mai sus – că fotografii ale lui nu prea mai am ocazia de a publica...

.


__________________________


În treacăt fie zis, e bine ca loazele care-și închipuie că-s jurnaliști să vadă că știri „pe surse” NU înseamnă știri nedocumentate & nesusținute de dovezi. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 29 Noi 2017, 20:51, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 29 Noi 2017, 10:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A aparut si draw-ul turneului Scottish Open unde dintre granzi lipsesc numai Mark Selby si suspendatul Stuart Bingham.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 29 Noi 2017, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este pe site-ul oficial. O să ne ocupăm și de turneul acesta atunci când va sosi vremea lui. Wink

________________________


Revenind la ce discutam înainte : Barry Hearn s-a mărginit să trimită urări de sănătate pentru Joanne, care, în acest moment, e deja de trei ore în sala de operație. Iar Mark e la York.

Discuția despre ce se întâmplă cu el și familia lui ar putea continua

fie „acasă” la Mark. Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=55989#55989
fie Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=55997#55997



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Dec 2017, 17:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Glasgow, o să-l revedem pe Jackson Page. De data asta, contra lui Stuart Carrington, în locul lui Luca Brecel.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Dec 2017, 14:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot la Glasgow, azi :


. .

.

________________________

Batalionul chinez în drum spre Glasgow :



________________________

Din păcate, starea de sănătate a Joannei Williams nu e deloc bună. Mark s-a retras din acest turneu.




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 12 Dec 2017, 13:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cao Yupeng a reusit sa faca o mare boroboata la Glasgow:Break maxim 147 la masa servita de...Andrew Higginson!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Mar 12 Dec 2017, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Kyren Wilson 100 breakuri de + 100



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 12 Dec 2017, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc, faptul a fost consemnat la Meciuri & rezultate. Very Happy

Breakul maxim al lui Cao Yupeng Arrow https://www.youtube.com/watch?v=GD9QXpEYtCI



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 12 Dec 2017, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un calaret cu experienta dupa ce a fost azvarlit din sa de un cal de rasa nu trebuie sa se grabeasca a se urca pe altul caci risca a pati rusinea de a fi azvarlit chiar si de o martoaga.
Asemanarea cu un asemenea calaret a lui Shaun Murphy si pataniile din ultimele zile ale sale nu este chiar intamplatoare...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Seria națiunilor britanice 2017-2018 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 7 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community