Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Campionatul Regatului Unit 2017
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 14:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Mark Williams, din nou, la un apel telefonic distanță de retragerea din turneu. (Motivul îl constituie starea de sănătate a soției lui.
Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=1441&start=90 )

Următorul meci al galezului ar fi sâmbătă. Ar avea timp să tragă o fugă acasă, dar, în acest moment, la York încă ninge. E unul dintre orașele care nu prea-s obișnuite cu zăpada...

Fotografia de mai jos a fost publicată în The Yorkshire Post de azi :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 16:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Disperarea asta de a se îmbogăți peste noapte a unor patroni din mass-media e deja o practică generalizată si observ cu tristețe că în ultimii 6,7 ani televiziunile traduc totul in cent/min, iar asta distruge tot ce este (să nu zic, a fost) frumos în snooker si e mare păcat..

Întradevar, e dezamagitor ce a ajuns și BBC-ul, dna. Clara, dar cam asta e lumea de azi..sunt prea mulți neghiobi în funcții de decizie și a devenit imposibil să le mai poți demonta convingerile.
Orice mare finanțator/sponsor se consideră automat doctor docent, expert în toate și bineinteles singurul care are dreptul să decidă, indiferent de restul opiniilor. Credeam că marele pericol ce s-ar putea abate vreodata asupra acestui minunat sport, va veni negreșit din est si că în interiorul Regatul Unit snookerul va fi in siguranță, iubit necondiționat..ohoo, cât m-am înșelat.
Am ajuns în mare viteză să avem câte un turneu în fiecare saptamană, lucru care la prima vedere, pare să fie o adevarată minune pentru acest sport, puțin cunoscut și foarte puțin înțeles de publicul larg.

Ei bine, da, este normal pentru o dezvoltare reală ca noi și noi orașe să ia contact direct cu jucătorii, iar publicul să le admire jocul, să urmărească cu interes meciul, dar acesta nu este fotbal dragilor, nu este nici box, nu este nici atletism și nici raliu, snookerul trebuie înțeles mai inainte de orice, nu trebuie să se termine la ora "x", pentru simplul motiv ca la ora "y" e programat altcineva în aceeași "sală de spectacol" așadar gata transmisia "cut !"Rolling Eyes
Eu unul doresc un gram de caviar servit cu grijă, pe un platou de argint, nu vreau 10 kg de pate de post livrat la bax.
Sper ca lucrurile să nu degenereze și mai mult de atât, ar fi bine ca ei să lase în pace măcar marile turnee și să nu uite de unde a plecat acest sport !



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023


Ultima modificare efectuată de către skorpyo la Joi 30 Noi 2017, 16:10, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 16:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu toate ca maine este zi de pauza la York noi atunci vom rezultatul final din disputa F.O'Brien - A.Songsermsawad evacuati la scorul 4-3 in favoarea thailandezului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim, dar rezultatele, inclusiv cele provizorii, de la meciurile întrerupte, sunt, CA ÎNTOTDEAUNA, alături, la Meciuri și rezultate Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=1442 Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 16:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

skorpyo a scris:
Disperarea asta de a se îmbogăți peste noapte a unor patroni din mass-media e deja o practică generalizată si observ cu tristețe că în ultimii 6,7 ani televiziunile traduc totul in cent/min, iar asta distruge tot ce este (să nu zic, a fost) frumos în snooker si e mare păcat..

Întradevar, e dezamagitor ce a ajuns și BBC-ul, dna. Clara, dar cam asta e lumea de azi..sunt prea mulți neghiobi în funcții de decizie și a devenit imposibil să le mai poți demonta convingerile.
Orice mare finanțator/sponsor se consideră automat doctor docent, expert în toate și bineinteles singurul care are dreptul să decidă, indiferent de restul opiniilor. Credeam că marele pericol ce s-ar putea abate vreodata asupra acestui minunat sport, va veni negreșit din est si că în interiorul Regatul Unit snookerul va fi in siguranță, iubit necondiționat..ohoo, cât m-am înșelat.
Am ajuns în mare viteză să avem câte un turneu în fiecare saptamană, lucru care la prima vedere, pare să fie o adevarată minune pentru acest sport, puțin cunoscut și foarte puțin înțeles de publicul larg.

Ei bine, da, este normal pentru o dezvoltare reală ca noi și noi orașe să ia contact direct cu jucătorii, iar publicul să le admire jocul, să urmărească cu interes meciul, dar acesta nu este fotbal dragilor, nu este nici box, nu este nici atletism și nici raliu, snookerul trebuie înțeles mai inainte de orice, nu trebuie să se termine la ora "x", pentru simplul motiv ca la ora "y" e programat altcineva în aceeași "sală de spectacol" așadar gata transmisia "cut !"Rolling Eyes
Eu unul doresc un gram de caviar servit cu grijă, pe un platou de argint, nu vreau 10 kg de pate de post livrat la bax.
Sper ca lucrurile să nu degenereze și mai mult de atât, ar fi bine ca ei să lase în pace măcar marile turnee și să nu uite de unde a plecat acest sport !


Total de acord. Oful e mare, mari și motivele.

Frecvența turneelor nu e, în sine, ceva rău. Barry Hearn nu la noi s-a gândit, ci la jucători : ei trebuie să aibă ocazia de a câștiga o pâine cât mai bună. Este însă foarte adevărat că, la un moment dat, intervine saturația. Știu că, la urma urmei, nu suntem obligați să ne uităm la meciuri, dar această formulare e stupidă & necinstită (chestia cu „N-ai, dom-le, decât să schimbi canalul !”) pentru că atunci când iubești un sport, nu prea poți sta departe de el și nu e corect să se profite de dragostea asta, ale cărei „neplăceri aferente” să fim obligați să le acceptăm.

Și eu prefer caviarul dar, cu mâna pe inimă, trebuie să recunoaștem că n-avem parte de foarte mult pate de post din cutiile vândute la bax. Din fericire. Laughing

Problemele ridicate aici, de Skorpyo sunt enorme, esențiale și, aș zice, sistemice. Nu se poate răspunde în 2 timpi & 3 mișcări, cu o glumiță/piruetă, dar invit pe toată lumea să ia parte la discuție. Very Happy

Mulțumiri pentru felia de realitate & implicitul îndemn la ceva gândire. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 17:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Clara sa stii ca Moshu pe Opera are deschise in permanenta in afara de forumul nostru site-urile World Snooker,cu toate paginile de la Scores care privesc turneul care se desfasoara,WPBSA,Snooker.Org cu clasamentele care il intereseaza basca pe Facebook doua grupulete a fanilor romani,ale World Snooker,WPBSA,Snooker.Org si cand este cazul are la indemana site-urile mult blamatului acum IBSF,EBSA,ACBS,AfricaBSC si chiar a OBSF plus inca cateva mai lipsite de iportanta dar utile in niste momente.
Desi nu cunoaste decat limba romana se descurca prin hatisul de informatii extragand ce ii este util.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 17:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara îl felicită pe Moshu pentru câte site-uri accesează. Se abține de la a se lăuda și ea cu site-urile, informațiile & relațiile ei și preferă să continue discuțiile, nu să le pună mereu câte un căpăcel prozaic de imediatitate oricum constatabilă cu ochiul liber. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 17:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E o placere sa il urmaresc pe Jimmy, joaca foarte bine; ar fi un vis sa il vad la anul pe tabloul principal de la WC Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 18:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pot urmări meciul lui Jimmy, din păcate – nu sunt convinsă că m-aș uita nici dacă aș avea cum. Laughing De atâtea ori ne-a dat Jimmy speranțe, pentru ca apoi etc etc. Rolling Eyes Laughing E un meci foarte greu pentru el.

În orice caz e interesant, cred eu, de comparat modul în care îmbătrânesc snookeriștii. Jimmy pare s-o fi luat pe calea Steve Davis, nu pe calea Stephen Hendry (și s-ar putea să vedem, în viitor, că și Ronnie va alege aceeași cale mai pragmatică & mai înțeleaptă.)

Calea Davis ar fi cea a adaptării stilului de joc la neajunsurile aduse de vârstă, inclusiv încetinirea ritmului, prioritatea dată tacticizării din cauza crescândei lipse de acuratețe a loviturilor de distanță etc. Hendry n-a vrut niciodată să renunțe la jocul preponderent ofensiv. Între ceea ce lui i s-a părut un compromis (ceea ce numesc eu „calea Davis”) și renunțarea totală la snooker, așa cum știm cu toții, a preferat să lase snookerul. După toate aparențele, fără regrete.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 19:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi se pare ca se bucura la maximum de timpul ramas in sport. Pierde destul de des pozitia bilei albe, are si niste ratari mari dar de asemenea raspunde cu niste lovituri senzationale. Nu mi se pare ca abuzeaza de timpul la masa cum o fac jucatori de genul Hamilton, Lawler, McLeod. Nu mi se pare un jucator neaparat lent. Go Jimmy!

Break de 128 realizat in 5-6 minute. Very Happy Very Happy Very Happy Rolling Eyes




Ultima modificare efectuată de către Seba la Joi 30 Noi 2017, 19:25, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 19:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Nu vreau să fiu rea, dar, în privința vitezei de joc, cred că dragii de Hamilton, Lawler & McLeod nici n-au fost vreodată tineri. Laughing

* Nu-mi vine să cred. NU-MI VINE SĂ CRED ! Jimmy e la un frame de victorie ! 128 ! Applause

* Bate tare Whirlwind-ul ăsta dacă l-a băgat pe pilot în vrie. Laughing Câți ani sunt din 1992 încoace ? Just kidding. Laughing

* Jimmy : „În primele câteva frame-uri, s-a jucat cam fragmentar, dar dacă prind o șansă, știu ce am de făcut ca să câștig. Dacă sunt într-o zi bună, încă mai pot bate pe oricine.”



A luat netul foc, zău așa. Printre primii care l-au felicitat a fost Steve Davis : ”wow! In complete admiration for the amount of dedication and application required to achieve that victory! #legend”

* Jimmy & KenDo - onorarea investiției de încredere care se cheamă ”wildcard”. N-ar fi fost rău și mai devreme, dar încă e timp.

* Pe Twitter, acum zece minute, adică în jurul orei (noastre) 22.45, numele lui Jimmy White și cel al lui Jackson Page erau printre primele zece de maxim interes în Regatul Unit. E ceva să fie doi snookeriști în acest foarte fluid Top 10, mai ales că rundele televizate ale turneului încă nici n-au început. Evident, interesul pentru Jackson Page se justifică prin faptul că i-a luat lui Ronnie O'Sullivan două frame-uri la rând și astfel a egalat la 2, dar indiferent de unde vine acest interes, e foarte bine că el există. Mă bucur cu atât mai mult cu cât îngrijorarea pe care și-o exprima Skorpyo, ceva mai sus, nu e numai a lui.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 23:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O'Sullivan de cand cu declaratia cu Numpties cam are probleme cu ei Very Happy

iar de Jimmy am postat aici cand era condus cu 2-1 Very Happy


Urmeaza Maflin dar eu cred ca are o sansa mare.

in schimb l-am vazut pe Jackson Page jucand si mai bine decat o face acum!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017, 23:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil că Jackson își fixase ca obiectiv să câștige un frame de la Ronnie. A câștigat trei și cred că e mulțumit. Puștiulică mai are mult de învățat – câteodată, parcă mai degrabă îl controlează bila albă pe el decât să controleze el bila albă. Are timp.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 1 Dec 2017, 0:15, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Vin 1 Dec 2017, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

s-a reluat si derby-ul suferintei dintre O'Brien si Songsermsawad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Dec 2017, 0:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Campionatul Regatului Unit 2017 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 2 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community