Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Shoot Out 2018
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 5 Ian 2018, 20:03    Titlul subiectului: Discutii Răspunde cu citat (quote)




Abia aștept turneul ăsta. Mă amuză la culme. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Sâm 6 Ian 2018, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un fel de Mosconi, dar mai linistit e acest turneu. Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Feb 2018, 19:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Colosseum-ul din Watford :

.

Dat fiind ritmul rapid în care se succed meciurile, e nevoie de mai multe mese de antrenament-încălzire.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 6 Feb 2018, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joi este programata intalnirea Barry Hawkins - Shaun Murphy care este mai importanta pentru primul caci in caz de infrangere va beneficia de un sfarsit de sezon mai lejer caci rateaza participarea la World Grand Prix iar Players Championship pentru el este tabu in acest sezon.Sa nu imi spuneti ca...va castiga Welsh Openul!!!




Ultima modificare efectuată de către Ocnenodis hg la Mie 7 Feb 2018, 8:19, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Feb 2018, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poimâine. Laughing

Cine poate spune cui îi va reveni ultimul trofeu al Seriei Națiunilor ? Poate ghici Stephen Hendry, dacă pune deoparte cratițele & tigăile și stă să se gândească o clipă – pentru ca apoi să pronosticheze greșit. Laughing Ăsta e unul dintre lucrurile care-mi plac cel mai mult la Hendo, la vremea asta când se înșeală în atâtea. De ce se înșeală în atâtea ? Pentru că are impresia că acum e mai el însuși ca oricând și de fapt, cred eu, e mai departe de adevăr ca oricând. De asta și bate toate coclaurile intercontinentale. Dar cam așa se întâmplă cu mulți dintre noi : ceea ce ne dăm de ceasul morții căutând la capătul lumii se află, neștiut, chiar sub nasul nostru. Chestie veche de când omenirea, nu c-ar fi descoperit-o vreun scriitor adorat de fătuci romantice de toate vârstele. Dar despre scoțian & coclaurile lui, poate, altădată.

Ziceam de unul dintre lucrurile care-mi plac cel mai mult la Hendo, în anii ăștia : măreția smereniei lui. Smerenia e neintenționată, evident, altfel n-ar mai fi nici smerenie, nici măreție. Ei bine, Hendo nu se teme să facă pronosticuri, la BBC. Sigur că am stat cu ochii pe el să văd cum îi merge mintea. De regulă, îl dă ca învingător într-un meci pe jucătorul mai bine clasat. Nu că n-ar ști în ce formă e cam fiecare sau ce rezultate are fiecare în meciurile ori turneele precedente, ci pentru că are un respect imposibil de contrazis față de scara valorică și față de ceea ce exprimă o ierarhie. Știm însă cât de frecvente au devenit așa-zisele surprize – în mai toate turneele. Ca atare, se constată și că Hendo face deseori pronosticuri eronate. O știe și el, o știm și noi. Și ce dacă ?! Noi l-am consola imediat spunându-i că poate pronostica oricum vrea, tot Hendry rămâne etc etc. Numai că n-am avea pe cine consola : omul nu ține să aibă mereu dreptate, altfel s-ar opri din pronosticat. Și aici intervine acea parte, cred eu, importantă și frumoasă : emiterea pronosticurilor (a oricăror pronosticuri) este o școală a smereniei. Spui ce spui și-ți asumi spusa, asumându-ți totodată și riscul de a arăta tuturor că spus aia a ta a fost greșită. Și ce dacă ?! E frumos să n-ai orgoliul infailibilității. E frumos să n-ai prea mult orgoliu, în general. Laughing

_________________


Reamintesc că turneul este transmis de ITV4.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Feb 2018, 20:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arbitrii de la Shoot out :



De la stânga la dreapta : Marcel Eckardt, Bendan Moore, Maike Kesseler, Desislava Bozhilova, Alex Crișan

Păcat că tricourile astea bărbătești nu au și sutien atașat. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 11 Feb 2018, 22:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă tot întreb de ceva timp ce reprezintă numerele alea de pe mâneci. Poziția în clasament nu e sigur pentru că am văzut jucători din afara lui top 16 care aveau numere până în 10. Clara, mă poți ajuta, te rog ? Very Happy

PS: Postasem la LIVE Stream din neatenție. Shocked



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 12 Feb 2018, 0:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici nu le-am mai remarcat. Laughing Sunt numerele de ordine pe care toți jucătorii le-au căpătat în Runda 1 – numerele de care se folosesc organizatorii la tragerile la sorți :



_____________________________


Desislava Bozhilova – treabă bună, azi, cu arbitrarea ambelor semifinale și a finalei. Cred că e prima ei finală de turneu de clasament.

_____________________________


Grozav îmi place să văd jucătorii care câștigă primul lor titlu pro, indiferent care e titlul, cum se bucură, cum nu știu prea bine ce să facă & spună, cum trebuie îndrumați de câte cineva din arenă. Michael Georgiou s-a ținut destul de bine în privința asta. Tatălui lui, în schimb, îi tremura serios bărbia. Ce bine că noul campion a avut inspirația de a-și aduce părinții la meciurile de azi ! Sunt bucuroasă pentru el, fiindcă, după părerea mea, a fost jucătorul cel mai bun din turneu. Și unde să mai punem că, pe lângă binevenitele treizeci și ceva de mii de lire, și-a câștigat și un loc la Marele premiu mondial și, poate, chiar la Campionul campionilor ?!... 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Lun 12 Feb 2018, 11:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Nici nu le-am mai remarcat. Laughing Sunt numerele de ordine pe care toți jucătorii le-au căpătat în Runda 1 – numerele de care se folosesc organizatorii la tragerile la sorți :


Mulțumesc, Clara! Cât de logic e, trebuie să recunosc că nici prin minte nu mi-a trecut așa ceva. Laughing



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 12 Feb 2018, 19:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Clara a mai fost pana la Michael Georgiou si alt jucator din afara Top 64 care sa castige un turneu de clasament?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 12 Feb 2018, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dave Harold, în 1993, a câștigat Openul Asiei (turneu de clasament) de pe poziția a 93-a.

(Iar dacă Stephen Lee n-ar fi câștigat Grand Prix-ul din 1998, Marco Fu i-ar fi suflat el finala, de pe locul 377. Nu s-a întâmplat, dar cifra ar fi fost frumoasă de tot.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 12 Feb 2018, 23:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multam fain Clara!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Feb 2018, 3:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Shoot Out 2018 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community