Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

147 ratat la bila neagră

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 8 Aug 2011, 20:24    Titlul subiectului: 147 ratat la bila neagră Răspunde cu citat (quote)

1. 1990 Benson & Hedges Championship, James Wattana;
2. 1999 WSC (Qualifying), Robin Hull - prima dată într-un turneu de puncte;
3. 2000 Benson & Hedges Masters Final, Ken Doherty (vs Matthew Stevens) - prima data într-un meci televizat - Video;
4. 2002 British Open (Qualifying), Martin Dziewialtowski;
5. 2007 Snooker.de German Open, Tom Ford;
6. 2011 PTC R1, Barry Pinches (vs David Hogan), Video;
7. 2013 China Open R1, Mark Selby (vs Mark King), Video;
8. 2015 UK Championship R16, Thepchaiya Un-Nooh (vs Neil Robertson), Video, Reactions;
9. 2016 World Championship QR3, Thepchaiya Un-Nooh (vs Anthony McGill), Video;
10. 2018 World Championship QR1, Liang Wenbo (vs Rod Lawler), Video.

În alte turnee:
1. 2007 West Coast International, Neil Robertson - în precedentul frame ratării maximului reușise un 147. Smile
2. 2017 3 Königs Open R3, Alexander Ursenbacher - reușise deja un 147 în acea partidă. Info.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)


Ultima modificare efectuată mircea22 la Mie 9 Mai 2018, 21:23, modificat de 10 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 27 Mar 2013, 15:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca aici e locul potrivit... Laughing

7. 2013 China Open, Mark Selby (vs Mark King) - http://www.youtube.com/watch?v=wT1n-TnsiTg (fara comentariu)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 27 Mar 2013, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am făcut modificările necesare în primul mesaj.
Revenind la Selby, păcat de ieșirea la ultima neagră din secvența de roșii...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2013, 12:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe mulțumiri, Redboy ! Very Happy

Foarte important acest thread deschis de Mircea. Parcă-i cam pierdusem urma (thread-ului, adică Wink ). N-o să se mai întâmple.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2013, 13:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru putin. Imediat dupa zambetul larg al lui Selby, mi-am adus aminte ca a fost creat un topic si pentru asa ceva. Twisted Evil Ce-i drept, era cam in josul paginii, dar acum vad ca a devenit "sticky". Si totusi, sa speram ca n-o sa mai fim nevoiti sa-l reactualizam... Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mar 28 Mai 2013, 13:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertson nu a ratat!!!

Bravo lui Very Happy Very Happy Very Happy

Trebuie sa apara si reluarea ca a fost transmis meciul lui cu Khairy Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 28 Mai 2013, 19:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu prea e locul potrivit aici, dar fie... Iata break-ul maxim reusit de Neil : http://www.youtube.com/watch?v=OJqJrG5huAg . Intr-adevar, la cum a ramas pozitionat pentru ultima bila neagra, am putea spune ca nu i-a lipsit mult sa se inscrie si el pe lista "norocosilor" de mai sus. De admirat iesirea de la ultima bila rosie pentru neagra, plus alte cateva lovituri prin care a tinut in viata break-ul. Bv Neil.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 6 Mai 2014, 0:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

linkul actual catre 147-le ratat de Ken, nu mai merge, materialul a fost scos. Il puteti schimba cu acest link, merge, l-am testat.

https://www.youtube.com/watch?v=P1IqmXrUnM4


Si daca tot vreti sa vedeti ratari de 147, va propun acest link https://www.youtube.com/watch?v=Pvaf4KiKWyI care contine 3 breakuri de 147 ratate la urmatoarele bile: Ronnie O'Sullivan - bila roz ; Ken Doherty - bila neagra; Stuart Bingham - bila roz.

imi cer scuze daca existat thread dedicat pt cele ratate la bila roz, dar si daca exista, merge si aici pentru ca acest videoclip contine si un 147 ratat la bila neagra Mr. Green


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 12 Mai 2014, 21:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim Adi pentru link! Am actualizat și în primul mesaj de aici.

Da, există și un subiect legat de bila roz. Smile
http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=598



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 2 Dec 2015, 0:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

8. 2015 Uk Championship, Thepchaiya Un-Nooh (vs Neil Robertson), Video.

Puțin mai devreme am intrat pe forum și am aflat de această ratare. Nu am urmărit, dar imediat m-am gândit la acest topic.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 2 Dec 2015, 17:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am văzut și eu break-ul, în direct. Nu mi-a venit să cred că a ratat neagra. A fost prima oară când am văzut așa ceva.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 16 Apr 2016, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Două break-uri maxime ratate la bila neagră în același sezon, în interval de 4 luni, la cele mai importante 2 turnee din Circuit. Să sperăm că va putea trece psihic peste acest record.
Vorba comentatorilor: "That is the worst possible deja-vu".



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 18 Apr 2016, 19:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda. Nu că i-aș dori asta, dar aș putea paria că, dacă va exista o a 3-a ocazie de maxim, va rata încă o dată ultima bilă neagră. E clar că s-a blocat emoțional... Acum na, se spune despre chinezi (da da, știu că e din Thailanda, dar pentru mine toți asiaticii sunt chinezi, cu excepția celor puțin mai negricioși... Laughing ) că ar fi niște roboți, și poate că va depăși cu ușurință acest dublu-eșec. Să vedem.

PS - Dacă aveți de gând să-mi editați mesajul pentru rasism, aș prefera să îl ștergeți de tot.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2018, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merită adaugată și încercarea lui Wenbo, mai ales că putea fi al doilea în același meci.

https://www.youtube.com/watch?v=fkOpbRHdvEY



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2018, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mr.GloSs a scris:
Merită adaugată și încercarea lui Wenbo, mai ales că putea fi al doilea în același meci.

Adăugat! Mulțumim, @Mr.GloSs!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community