Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » Campionatul internațional 2018
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 6 Oct 2018, 19:21    Titlul subiectului: Discutii Răspunde cu citat (quote)

O parte din echipa de specialiști este încă la Lommel, dar și la Barnsley se muncește de zor :

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2018, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2018, 17:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

McGill - Xu Si peste 6 ore de joc efectiv 😁 Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2018, 19:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Bieții Barry Hawkins & Sanderson Lam, care stăteau și așteptau să se elibereze masa ! Mie, în locul lui Ants și al lui Si, față de acești colegi de circuit și față de arbitru mi-ar crăpa obrazul de rușine pentru ritmul ăsta semisenil în care au jucat. Evil or Very Mad

* Matthew Selt a reușit, azi, cel de-al 100-lea său break 100(+). Pe Twitter, a comentat : „Sunt bucuros de break. Acum întrebarea care se pune e cine ajunge primul la 1000, eu sau Ronnie ?” Și uite-așa, cu o glumiță bună, Selty își mai face iertate din cele mitocănii. (Mai are mult de glumit. Wink )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2018, 20:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Victorie nesperata a lui Jimmy White, ar fi putut sa castige decisivul cu un sutar!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2018, 21:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nesperata dar pe deplin meritata. A jucat foarte bine si a avut o inchidere de masa senzationala in frame-ul 7 cred.

Nu inteleg cum poate Jimmy evolua atat de bine la varsta asta, in schimb jucatori precum Rhys Clark, Sanderson Lam nu isi justifica statutul de profesionisti. Ai impresia ca sunt "pe blat" in circuitul profesionist. Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 10 Oct 2018, 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici nu-mi mai pun problema unui sutar ! Am rămas aproape fără suflu când am văzut că trece de 70 la breakul din decisiv. FOB este exact genul de adversar cu care lui Jimmy i-a fost întotdeauna greu să joace. Nu-mi făceam speranțe mai ales că nu prea s-a omorât cu antrenamentul, în zilele din urmă, iar chiar ieri, s-a dus la Doncaster să-și ridice noua mașină :




E un Hyundai – bineînțeles, alb.

Rog frumos pe cine e priceput în domeniu și are o clipă liberă să mă lămurească, în două vorbe, cam ce fel de „clasă” are mașinuța asta ? Adică e de nivelul lui Jimmy White sau e așa, mai modestuță ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 11 Oct 2018, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Seba, compari jucatori tineri, neexperimentati, ce poate vor ramane tot restul carierei la coada clasamentului, cu un veteran jucator de top, castigator a atator turnee si finalist de 6 ori la Crucible!!!

Intre noi fie vorba, acum ceva timp cand Luca Brecel a reusit castigarea unui turneu, am considerat ca este resultatul managementului noii conduceri, iata ca si Jimmy Robertson a reusit aceeasi performanta, poate ca gresesc, insa parerea mea este ca programul este mult prea incarcat si mare parte a jucatorilor de top sunt la un asa zis burnout al performantei (physical or mental collapse caused by overwork or stress).

Clara, cel mai probabil masina este noul model de Hyundai Santa Fe, care cu o exhipare de top ar trebui sa aiba un pret de 40-45 de mii de lire sterline, departe de masinile sportive si extravagante achizionate de mai tinerii colegi, Trump fiind unul dintre acestia.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 11 Oct 2018, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow, mulțumesc frumos, Andrei, pentru explicații. Da, cred că asta e mașina. Not bad. De fapt, nu, nu mă gândeam la vreo comparație cu opțiunile hipertestosteronice ale lui Judd. Laughing Mă gândeam că, pe vremuri, Jimmy obișnuia să-și cumpere BMW-uri...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Vin 12 Oct 2018, 19:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Care sa fi fost ultimul turneu pe al carui tablou final sa se fi regasit Jimmy White si James Wattana? Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 12 Oct 2018, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cincisprezece ani de atunci : CM 2003 (șaisprezecimi). White a învins cu 10-6.

Cea mai recentă întâlnire într-o fază superioară (turneu de clasament) : semifinalele Openului Thailandei 1994 (Wattana a învins cu 5-1)
Cea mai recentă întâlnire într-o fază superioară (turneu invitațional) : sferturile Mastersului 1995 (White a învins cu 5-3)
Cea mai recentă întâlnire pur & simplu : prima rundă a calificărilor pentru CM 2015 (White a învins cu 10-3)

Întrebarea fusese retorică, dar mi-a făcut plăcere să scormonesc nițeluș prin trecut. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 13 Oct 2018, 0:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Eroii zilei : Sam Baird & Peter Lines. Probabil, în ambele cazuri, cu involuntarul dar largul concurs al învinșilor, cărora nu le mergea jocul nici de frică.

* Durată aproximativă : 6 ore și 39 de minute.




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 13 Oct 2018, 9:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, mi-ai putea spune unde gasesc desfasurarea scorurilor pe frame? presupun ca astea este disponibila o data ce intalnirea s-a incheiat, nu si in pauza meciului pentru primele 4 frameuri, spre exemplu.
Doar intr-unul din cele 11 frame-uri ale intalnirii Hamilton-Wattana nu a fost facut fault.

Intrebarea mea, partial retorica, vis a vi de cei doi veterani, White si Wattana, era legata de faza finala a unui turneu de clasament in care ambii au fost prezenti, neevoluand neaparat direct. Ma astept sa fi fost acum mai bine de 5-10 ani, te rog, nu mai pierde vremea cu gasirea raspunsului, as putea-o face eu cu ajutorul arhivei site-ului.

Intentionam sa zic ca Murphy a fost amuzant de disperat sa evite infrangerea la 0, chiar si in ultimul frame cand avea nevoie de 5 snookere, cu o rosie pe masa, insa a devenit penibil cand incerca sa obtina cele 20 de puncte doar cu coloratele ramase.
Mentionez ca nu am vazut meciul, am "urmarit" evolutia din finalul intalnirii pe livescore.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 13 Oct 2018, 12:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu prea se găsesc desfășurătoarele astea, Andrei – nu oficial. Habar n-am de ce, nu sunt puse la dispoziția publicului cu toate că nu văd niciun motiv pentru care n-ar fi considerate publice. Presupun că, luându-se după nivelul adulațiilor de oh & ah, lumea de pe acolo e tentată să creadă că fanii sunt, în majoritate, niște imbecili care pupă ecranul TV când apare pe el idolul 'mnealor, iar pe partea tehnică a jocului nu dau o ceapă degerată. Laughing

Sper că, în curând, o să reconstruiască varza aia a lor de site oficial (pe cât de ostil, pe atât de inutil întortochiat și antinavigabil – pe mine una mă apucă furia, de pildă, când văd șleampetele alea de draws, lăbărțate pe câte cinci pagini) și atunci o să deschidă și o secțiune pentru informații tehnice precum cele referitoare la desfășurarea meciurilor, dincolo de simplele scoruri de frame. Până la CM, dacă nu până la Crăciun. Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 13 Oct 2018, 15:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Turnee de clasament care i-au avut pe Jimmy White si James Wattana pe tabloul principal (tururile finale):
- editia de sezonul trecut a Openului Galez , februarie 2018, Jimmy White pierde in primul tur, in timp de Wattana ajunge pana in 16-imi, nu-l iau in considerare tinand cont ca in primul tur au fost 128 de jucatori.
- la inceputul seriei natiunilor britanice, octombrie 2017, openul galez unde de asemenea White pierde in primul tur si Wattana joaca in optimi.
- primul turneu care imi respecta criteriile ar fi Openul Chinei desfasurat in luna aprilie a anului 2014, turneu in care Wattana pierde in 16-imi iar White in optimi.
2013-2014 este urmatorul sezon dupa cel din 2006-2007 in care Wattana sa fi depasit primul tur al turneelor de puncte.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » Campionatul internațional 2018 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community