Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » Mastersul 2019
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Ian 2019, 20:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mac, nu știu pe unde nu e de bine să fii fan Ronnie, dar să-ți spun ceva : nicăieri nu e obligatoriu să fii fan Ronnie. Nu știu cine și-a exprimat plictiseala, dar în principiu, absolut oricine are dreptul s-o facă. Că doar nu e împotriva legii. Ceea ce este împotriva legii și nu este permis nici pe forum ar fi să se facă bullying sau orice altă formă de intimidare cu oamenii care au alte păreri. Mai ales că unii de pe aici au trăit în comunism și știu cum e cu gândirea unică și dictată de sus. Bineînțeles, fanii au modul lor de a gândi și au dreptul să gândească așa cum vor. Cu condiția să nu încerce să impună și altora preferințele proprii ca fiind obligatorii.

Nu, mie nu-mi place gestul. Nu mai povestesc despre deosebirea între a dărui ceva și a scăpa de ceva. În fine, presupun că între a arunca medalia la coș și a i-o da unui fan, e preferabilă varianta a doua.

Lumea spune că Judd e favorit la CM. Cred că vom vedea dacă s-a schimbat cu adevărat chiar și până la Crucible : dacă își va relua stilul de viață de până acum, e clar că, indiferent cât de talentat este, va deveni mai degrabă un Jimmy decât un Ronnie. Ar fi mare păcat.

______________________________

Material bun Arrow https://www.bbc.com/sport/snooker/46941572



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Mar 22 Ian 2019, 10:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara iti marturisesc ca si eu am trait ani buni in communism si stiu ce inseamna sa impui un mod de trai si de a gandi.
Sunt perfect de acord cu ce spui,fiecare e liber sa aiba ce favorit vrea si sa-l sustina cum poate si cum stiei,fara a impune altora proprile optiuni .
Cateodata si eu cad prada subiectivismului exagerat si nu mi-asi dori sa ajung "mutatis mutandi" ca fanii Simonei Halep.
Absolut de acord ca e o diferenta intre a darui si a scapa de ceva.Dar ma gandesc acum ca uneori cei cu dare de mana,bogatii adica ,fac gesturi caritabile si atunci pentru ei conteaza si ce castiga ca imagine.
Ronnie cred ca o dorit pe de-o parte sa scape de medalie si pe de alta parte a actionat instinctiv, facand un gest altruist. Nu stiu daca asta il caracterizeaza ,dar si noi suntem "carcotasi "fiindca disecam acest gest.
Ma bucur ca putem analiza si avea opinii diferite pe acest forum.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Ian 2019, 15:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Căutarea adevărului este o sete omenească înnăscută, care presupune exercitarea autenticei libertăți individuale. De ce nu suntem cârcotași atunci când analizăm un lucru sau altul ? Pentru că, în căutarea adevărului (care căutare nu este numai un drept, ci și o obligație față de noi înșine), niciodată nu trebuie să acceptăm rezultatul găsit pe scurtături. Nu există scurtături bune către adevăr. Scurtăturile duc, invariabil, la eroare. Am spus și am repetat, pe aici, de multe ori, mai ales pentru cei tineri : nu trebuie să acceptăm niciun produs „preambalat”, niciun verdict pregătit & livrat de-a gata, din gândirea altora. Trebuie să ne exercităm gândirea proprie mereu și mereu, verificând, cercetând, cântărind și, mai ales, întrebându-ne conștiința, fiindcă acolo se află un depozit inestimabil de criterii și de principii nenegociabile care constituie esența noastră.

În zilele noastre, este de o importanță capitală să nu luăm drept bun mai nimic din cele ce ni se spun : presa mondială este o afacere concentrată într-un număr foarte mic de mâini și este aproape în totalitate coruptă și în mod programatic manipulatoare – de aceea se și fac atâtea încercări de a se crea platforme noi, independente, ca alternative libere la cenzura (în primul rând, cenzura anticreștină) exercitată de Google, Facebook, Twitter etc.

Na, că am profitat de ocazia plăcutei discuții cu Mac pentru a mai repeta o dată : dragi tineri, dragi tare de tot, informați-vă și gândiți, nu vă fie lene să gândiți și iar să gândiți, mai cu seamă că toată tehnologia asta înrobitoare se străduiește din greu să vă împiedice s-o faceți.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 26 Ian 2019, 19:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cele mai grozave 20 lovituri de la Masters 2019 Arrow https://www.youtube.com/watch?time_continue=680&v=d_etHQl5MSw



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » Mastersul 2019 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community