Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » Marele premiu mondial 2019
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Feb 2019, 18:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dr.Killjoy a scris:
Constat cu regret, ca desi , suntem in a treia zi de competitie, domnului Crisan, ii este (inca) o necunoscuta, pronuntia corecta a numelui orasului unde se desfasoara turneul.


Eu știu că se pronunță aproximativ „celtănăm” (în trei silabe) cu accent pe „e.” Nu e o pronunție dificilă. Am observat, ieri, că Daniel Bontea nu spunea bine numele localității, pe Alex Crișan nu l-am auzit fiindcă mă obosește vorbitul lui continuu, continuu, așa că nu prea pot să-l ascult. (În plus, mă deranjează să aud „șaptisprezece” în loc de „șaptesprezece”. Laughing)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Mie 6 Feb 2019, 18:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Laughing N-am văzut declarația aceea. Vorbe spuse la necaz. Hm, oare începe să ni se facă milă de așa-numita „clasă 1992” (John Higgins, Ronnie O'Sullivan, Mark Williams) ?...


Nu cred ca ne e mila (inca)...dar constat cat de repede se schimba optica... de la Oldies but Goldies in mai au ajuns "saracii" in mai putin de un an.

Poate ar fi cazul sa nu judecam prea repede o situatie (nici in sens pozitiv nici in cel negativ)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Feb 2019, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ei, Rudy, păi doar de asta suntem aici, ca să ne exprimăm liber părerile despre ei. Laughing Nu cred că are nimeni pretenția că ar emite judecăți definitive. Într-adevăr, se schimbă optica, dar nu degeaba. Spune și tu dacă nu s-a schimbat mai întâi nivelul de performanță și mă refer în primul rând la Mark.

______________________

Kyren se cam specializează în aceste închideri de masă cu nervi de oțel : 3-3. De la 0-3.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Mie 6 Feb 2019, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu siguranță s-a schimbat și nu doar la Williams. Eu nu mă refeream neapărat la discuțiile nevinovate de pe acest forum ci mai degrabă la ce s-a scris prin presă.
Un alt exemplu e Trump care din băiatul răsfățat (tip brânză bună în burduf de câine) a ajuns principalul favorit pentru CM. Just, a avut rezultate în ultima perioadă, dar prea brusc s-a trecut dintr-o extremă în alta.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 6 Feb 2019, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut partial intalnirea Wilson-Stevens din momentul in care tabela arata scorul 0-3, greu de inteles cum de galezul a reusit performanta de a pierde ultimele 4 frame-uri alte intalnirii, parca ar fi vrut sa piarda, dupa frame-ul 4 fiind din ce in ce mai aproape de castigarea frame-ului de care mai avea nevoie, realizand puncte din ce in ce mai multe, culminand cu ratarea ultimei bile negre din frame-ul decisiv, bila asemanatoare cu cea introdusa in frame-ul anterior de Kyren care a impins intalnirea in decisiv.


In seara asta am vazut ca in meciul respectiv nu a fost realizat nici macar un break de 50 de puncte, desi nu-mi aduc aminte sa se fi jucat la un nivel mediocru, cu ratari asa de jalnice pe care le vad acum in intalnirea Trump-Ford.

Vis a vis de forma scotianului Higgins, poate ca si este eliminat de jucatori care in ziua meciului prind o forma foarte buna de joc, vezi aici cele 4 breakuri de peste 50 de puncte, printre care un sutar, realizate in meciul de astazi.
Cel mai probabil scotianul va reevalua situatia dupa calificarile pentru mondial, sunt sanse destul de mici sa se califice, avand in vedere ca vor fi 3 tururi de calificare si adversarii deloc de netemut, avantajul lui fiind doar formatul lung al intalnirilor.
In fond, de ce s-ar retrage?
Eu imi aduc aminte de Mark Williams care a avut nenumarate sezoane foarte slabe, dar care a castigat un nou titlu de campion mondial in sezonul trecut tocmai impotriva lui...Higgins!
De ce sa nu isi ia un an "sabatic", sa redescopere concentrarea necesara jocului si sa revina mai puternic castigand un nou titlu la Sheffield?

rudi, nu-l agreez pe Judd, principalul favorit la castigarea campionatului mondial, in ce sezon? Anul acesta este cotat de casele de pariuri cu a 2-a sau a 3-a sansa(la egalitate cu Selby). Eu il vad mai hotarat si cu sanse reale mai mari de a urca cat mai sus in fazele finale ale campionatului mondial pe Kyren Wilson decat pe Judd Trump.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Mie 6 Feb 2019, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John Higgins e numarul 4 mondial si e calificat matematic pentru campionatul mondial.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 7 Feb 2019, 0:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-a luat valul discutiei, eu deja il vedeam in afara top 16-lui, nici macar n-am catadixit sa verific pozitia oficiala.

Ce-i insira si Sijuan! Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Feb 2019, 1:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



____________________

Stephen Hendry despre Yuan Sijun : „La 18 ani, este la fel de bun pe cât erau Higgins, O'Sullivan și Williams, la aceeași vârstă.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Feb 2019, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum cinci ani și ceva, Mark Allen ar fi vrut să-l pocnească pe Ali Carter : The Daily Mail din 2013. Cred că, azi, a fost din nou în respectiva stare de spirit... Mr. Green

Ultimul frame : 2-24. Nord-irlandezul a stricat poziția bilelor de pe masă, implicit, cedând frame-ul, adică meciul. Shocked

David Gilbert încă n-a pierdut niciun frame, în acest turneu.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Joi 7 Feb 2019, 18:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îl paste o amendă și o mustrare pentru asta pe Grumpy Mark, nu? Very Happy

Eu îl înțeleg dar nu aduci cinste sportului cu genul ăsta de comportament..



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Feb 2019, 18:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Total de acord. Probabil că va fi sancționat și nu degeaba. Wink

Profit de moment ca să remarc (fără legătură strictă cu Mark Allen) că, mai nou, pe la noi, lumea califică drept „vulcanic” comportamentul persoanelor neînstare să-și țină în frâu furia, frustrarea, nerăbdarea etc. Auzi colo, „vulcanic” ! În realitate, domesticirea acestor tendințe se cheamă „educație” și cade, în primul rând, în sarcina părinților.

Oricum, e reconfortant să constatăm că limba română s-a îmbogățit cu un al treilea adjectiv – credeam că avea numai două : „tare” și „minunat.” Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Feb 2019, 23:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă s-ar fi nimerit cineva pe traiectoria acestei ultime bile negre din al șaselea frame, s-ar fi ales cu ditamai cucuiul dacă nu chiar cu capul spart. Strașnică lovitură de forță de la Yuan Sijun.

În treacăt fie zis, dosarele poliției brite sunt pline de agresiuni în care arma o constituie una sau mai multe bile de snooker, eventual băgate într-un ciorap.

_________________

Nu-i așa, cum trece timpul – Guodong & Sijun, în 2013 :



_________________




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Feb 2019, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-ar putea ca meciurile din prima sesiune a zilei să înceapă mai târziu din cauză că în arenă plouă și e nevoie de ceva timp ca să se cârpească acoperișul. Angry
Ora probabilă : 15.20.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Feb 2019, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Feb 2019, 17:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și așa, Căpitanul și-a luat zborul spre finală. Nu mă așteptam la un rezultat diferit al semifinalei respective, dar n-aș fi zis că adversarul lui va suferi o asemenea înfrângere usturătoare, exact ca aceea pățită și de ceilalți compatrioți, Yan Bingtao & Ding Junhui – toți eliminați la zero. Bine că nu s-a întâmplat în China, că acolo i-ar fi băgat, grămadă, în ședință UTC de „analiză” & „critică tovărășească.” Rolling Eyes

H2H Hawkins vs Trump : 9–9. Deși parcă mi-aș dori să câștige Haws, o finală Carter v Trump ar putea avea mai mult de oferit.

Alte păreri ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » Marele premiu mondial 2019 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community