Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » Openul indian 2019
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine ati vrea sa castige turneul ?
John Higgins
12%
 12%  [ 1 ]
Matthew Selt
12%
 12%  [ 1 ]
Anthony Hamilton
75%
 75%  [ 6 ]
Lyu Haotian
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 8

Autor Mesaj
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2019, 13:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca nu castiga nici acest acest turneu pe care majoritatea granzilor nu l-au onorat cu prezenta atunci nu va mai castiga altul de acum inainte!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2019, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2019, 15:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

AndreiCS a scris:
Simte cineva ca momentul este de partea scotianului John Higgins? De-a lungul desfasurarii sesiunilor de astazi, imediat ce Bingham a fost eliminat, mi-a fost clar ca primul finalist ar cam trebui as fie Higgins, in timp ce in cealalta jumatate de tablou, Dott a anulat sansele unei finale scotiene, favoritul Brecel va trebui mai intai sa treaga de hopul din frame-ul decisiv, in timp ce Hamilton demonstreaza, prin evolutia din ultimele 4 frameuri ale optimii, ca poate produce un snooker placut spectatorilor.


Ocnenodis hg a scris:
Daca nu castiga nici acest acest turneu pe care majoritatea granzilor nu l-au onorat cu prezenta atunci nu va mai castiga altul de acum inainte!!!


Brecel a ieșit din competiție, după ce el & Donaldson mi-au stricat programul amiezii fiindcă decisivul lor a durat peste 80 (optzeci) de minute.

Parcă n-aș fi atât de categorică în privința lui Higgins : i-a venit și lui rândul la o perioadă proastă, în care mulți îl pot bate, dar nu cred că asta ar însemna sfârșitul carierei. De regulă, declinul e mai lent, jucătorii își revin, mai câștigă, din nou, câte un turneu-două (unii, chiar un campionat mondial), cred că au descoperit secrete, diete & soluții-minune (ca SightRight, de pildă), se amăgesc cu tot felul de speranțe deșarte etc etc. Treabă de oarecare durată. Higgins o fi având orgoliu, dar mai are și o grămadă de responsabilități, ca tată de familie. Indiferent ce declară el, eu nu-l văd retrăgându-se așa de repede, numai fiindcă nu-i merge jocul timp de un sezon sau chiar mai multe. E adevărat că lucrurile nu stau bine, dar să nu uităm că este actualul vicecampion mondial.

Pe de altă parte, nu sunt foarte convinsă nici că viața i-ar fi prea ușoară, la Kochi, în sferturi : cu Li Hang s-a mai întâlnit o dată, la Campionatul internațional din 2014, iar chinezul l-a bătut cu 6-1...

Ca să nu mai spun și că, într-o eventuală finală cu Mark Davis, scoțianul n-ar fi în poziție de forță fiindcă răbojul întâlnirilor directe arată 10-5 în favoarea englezului, iar din ultimele lor zece meciuri, acesta a câștigat nouă.

Eu aș dori să-l văd pe Hamilton cât mai aproape de titlu. Dar jucând bine, cum spunea și Andrei, nu târâind tacul prin jurul mesei.

____________________________


.

____________________________

După ultimul frame (de peste 80 de minute) din meciul contra lui Luca Brecel, în optimi, Scott Donaldson a început, curând după aceea, meciul din sferturi cu un frame de circa 60 de minute. Regele calmului & răbdării.

____________________________

Pentru cei eventual chinuiți de curiozitatea de a afla cine se ascundea sub masca cea verde, iat-o pe Desislava Bozhilova :



Grea viață... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 2 Mar 2019, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poftim la un pollișor, Ladies & Gents ! Am schimbat macazul : nu mai întreb cine credeți că va câștiga, ci, de-a dreptul, cine ați vrea să câștige. Na, așa, să ne asumăm, de data asta, subiectivitatea. Laughing

__________________________





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Dum 3 Mar 2019, 3:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-as dori... Hamilton... dar probabil va castiga Higgins 😁

nu pentru stilul lui de joc dar omul isi savureaza la maxim finalul carierei, tratează fiecare lovitură de parcă ar fi ultima a vieții 😂... de aici si media ridicata time/shot


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 3 Mar 2019, 11:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda!Mai putin dureros este a fi aruncat jos de un cal de rasa decat de un talan gloaba sau martoaga!!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Mar 2019, 14:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ambii finaliști sunt debutanți în această postură.



Trofeul din acest an e... nici n-am cuvinte : Laughing




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Mar 2019, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Recunosc că nu mă topesc de simpatie pentru Matthew Selt, dar, din iunie trecut, m-am mai „înmuiat” – din motivul de mai jos :





Nu toată lumea este însă de acord cu mine și așa, pe Twitter, deja s-au sugerat poll-uri pentru stabilirea celui mai puțin îndrăgit campion din Main Tour. Alții zic c-ar fi cea mai neagră zi din istoria snookerului... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Lun 4 Mar 2019, 10:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este de inteles de ce nu se gaseste o pagina deschisa cu titlul Matthew Selt in sectiunea "Jucatorul preferat" a site-ului, insa de ce ar fi cel mai putin indragit jucator din tur, stiu doar cei care urmaresc "rufele nespalate" din spatele cortinei sportului, desi...nu inteleg cum ar putea fi considerat mai putin agreabili decat toti jucatorii asiatici.

https://www.youtube.com/watch?v=990aEfHLkcs

Inteleg ca Steve Davis este in prezent mentorul sau?
(si Matt a parut mirat de intrebare, minutul 1:50:
-"it always helps when you have a seven time world champion in your corner!"
-"...?! ...Davis Smile " greseala tipului care lua interviul, e doar de 6 ori, nu?! sau mai degraba Matt era mirat pentru ca nu il vede asa de des in jur?! singur recunoscand ca saptamana asta nu au prea vorbit).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 4 Mar 2019, 10:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu Steve Davis, Andrei, ci Stephen Hendry. Da, e adevărat. Hendry a fost acolo, cu el, o parte a săptămânii de turneu. S-au încurcat lucrurile, dar dacă citești presa indiană, vezi că încurcăturile sunt ceva obișnuit și-ți vine să râzi cu hohote : cifre inexacte, date inexacte, nume inexacte, un „carnaval al erorilor”, enunțate, toate, cu cea mai mare seninătate. Laughing

Ai dreptate în legătură cu multele rufe nespălate ale lui Selt. Printre lucrurile mai puțin urâte care i se reproșează e și „perierea” ălor mari de la care speră să obțină ceva. Nu știu cum s-a lăsat Hendry atras...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Lun 4 Mar 2019, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru completari, Clara!

Traiam cu convingerea ca Hendry a castigat de 8 ori trofeul suprem, mai mult, in raspunsul lui Selt se regaseste numele Davis(?!).

PS: Saptamana aceasta ar trebui sa avem alte intensitati ale intalnirilor, cel mai bun din 11 frame-uri dand sperante pentru multe breakuri mari si poate chiar a cel putin unei rasturnari de scor spectaculoase.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 4 Mar 2019, 21:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere, pentru puțin. N-am ascultat toată înregistrarea – am constatat că am o limită de 15 de "ye know" dincolo de care nu-mi mai risc sănătatea, motiv pentru care nu-l ascult nici pe Ronnie O'Sullivan – așa că nu m-am prea lămurit. Am avut impresia că Selt, cu o delicatețe ușor nedumerită (care nu-i prea stă în fire), încearcă să-l corecteze pe reporter & lucrurile se cam îmblederesc. În circuit, lumea îl știe ca "Hendry's pal," iar eticheta nu-i aduce niciun plus de popularitate. Laughing

S-o mai fi dat bine și pe lângă Davis, dar nu cred c-a avut succes, în ciuda unor posibile afinități : Selt e născut la Romford, iar viața lui Steve s-a învârtit multi ani în & în jurul Clubului Lucania din acest oraș, fiindcă acolo a devenit el marele campion care a fost.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » Openul indian 2019 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community