Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » CAMPIONATUL MONDIAL 2019
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca e campionul mondial 2019 ?
John Higgins
24%
 24%  [ 6 ]
Gary Wilson
12%
 12%  [ 3 ]
Judd Trump
52%
 52%  [ 13 ]
Dave Gilbert
12%
 12%  [ 3 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 12:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am editat eu mesajul anterior. Blackzet, te rog să eviți expresiile golănești. Sunt convinsă că ești capabil să-ți exprimi admirația nemărginită față de Ronnie O'Sullivan și să-i explici și comentezi stările de spirit chiar și în condițiile în care folosești un limbaj civilizat.

_________________

Oare de la unchiu-său (prin alianță) o fi învățat James Cahill loviturile cu manta ? Loviturile sau stăpânirea de sine de care ai nevoie ca să le scoți pe masă tocmai într-un asemenea meci... Shocked





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Amatorii de statistici deja cauta in arhive pentru a face topul celor mai mari suprize din istoria snookerului (sau a oricarui sport de fapt). Posibila victorie a amatorului (oare?) Cahill sigur s-ar incadra in top 5.

Dar spun eu altceva, daca Ronnie castiga aici, va fi din nou campion mondial anul acesta. Sa nu ziceti ca nu am spus Razz



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Blackzet
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 129

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 12:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sorry pt exprimare , vroiam doar sa arat starea de spirit in care probabil se afla Ronnie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Blackzet Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 13:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK. Scuze acceptate. Între noi fie vorba, sunt aproape sigură că și el s-ar exprima cam tot așa. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 13:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

And it's over. Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai sa ne uitam si la adversar.
Eu zic ca a fost foarte bun Cahill in meciul asta.
Pe aici cand pierde un favorit comentariile sunt ca “vai slabul vai ca e plin de el” dar niciun cuvant despre adversar Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 13:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred că pe aici. Laughing Pe aici, lumea spune lucruri serioase & cu minte, dar, da, sunt total de acord că tânărul Cahillică, nepoțelul lui Hendry, merită toată admirația pentru talent și pentru tăria de caracter, mai ales având în vedere câți vor fi fost aceia care, după tragerea la sorți, vor fi exclamat „Bietul Cahill !” (Intru și eu în categoria cu pricina. Laughing )








Ronnie : „Bravo lui, și-a păstrat concentrarea, și-a păstrat cumpătul. Eu am avut un sezon bun. Aici, n-a fost să fie...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-ar placea sa avem in continuare la acest CM meciuri atat de interesante prin evolutia scorului. Ca sa fim sinceri,sigur ca tanarul debutant a jucat bine,sigur pe el ,a dovedit ca merita sa castige acest meci.
Bravo lui pentru ce a realizat . Sper sa nu fie singura realizare la acest turneu si sa mai auzim de el,desi am oarece indoieli. Am mai vazut multi tineri care dupa un meci castigat in fata unui jucator de top (fie el chiar Ronnie!),sa nu confirme.
Altfel,Ronnie sigur nu se astepta sa aiba un adversar atat de determinat si motivat de debutul la CM.A jucat din talent, din instinct si parca total dezinteresat daca castiga sau pierde. Ori dupa un sezon asa de bun,fanii lui parca asteptau altceva de la el.Dezamagire mare pentru suporterii lui.
Sper sa fie sincer si sa declare ca a jucat prost ,a fost invins un jucator mai bun si sa nu spuna ca nu-i plac meciurile de la CM ,fiindca sunt lungi ,obositoare,bla,bla,bla ..!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Blackzet
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 129

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu părere de rău pt Ronnie și toți fanii lui nu cred că va mai fi campion mondial vreodată intr-un turneu care durează 17 zile , iar el oricând poate avea căderi din astea pe parcurs.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Blackzet Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 15:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat intr-un fel, dar Ronnie nu merita sa castige.
E mai sarac CM fara el, insa ma bucur ca tanarul Cahill a avut sange rece sa-l execute. A jucat curajos, curat, control bun pe bila alba, rapid in pregatirea/executia loviturilor, cu un psihic excelent.
Asta pentru ca tot spunea cineva imediat dupa tragerea la sorti ca Ronnie prinde intotdeauna cei mai facili adversari in primul tur.. Very Happy
Cahill nu cred ca se va opri aici.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 15:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

il judeca Mugs next round Cool


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 15:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă nu mă înșel, tot Maguire a fost beneficiarul ultimei surprize de la CM (eliminarea lui Trump de McLeod). Și în turul următor l-a executat pe adversar.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 15:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shakespeare in Othello a scris:"Maurul si-a facut datoria acum poate sa moara".Sarcina incredintata de providenta a fost scoaterea lui O'Sullivan din cartile acestui mondial...Dar mai stii pacatul poate mai are si sarcini...suplimentare!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 15:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine-ar fi zis că se va ajunge aici ?! Cahill, omul momentului, a impresionat în primul rând prin curaj și sânge rece. Dincolo de loviturile combinate, cele cu manta și cele cu mâna stângă. Aș vrea totuși să ne aducem aminte că același Cahill l-a eliminat pe Mark Selby, la York, după care a pierdut (e drept, în decisiv) în fața lui Akani. Vom vedea dacă a învățat ceva din lecția aceea.

Acum, să nu clipim cumva că trece frame-ul : urmează Judd Trump v Thepchaiya Un-Nooh ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Mar 23 Apr 2019, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Una peste alta mie cea mai rusinoasa prestatie mi se pare de departe cea a lui Perry pana la momentul actual (7-3). Zeci de ani de experienta la Crucible, zdrobesti toti oponentii in calificari… si dai cu bata in balta in fata unuia dintre cei mai modesti jucatori top 16 din istoria Crucible. Lamentabila evolutia, niste ratari din niste pozitii demne de amatori. Ii doresc sa revina dar pe de alta parte ma bucur pt traseul lui Willo.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2018-2019 » CAMPIONATUL MONDIAL 2019 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 21, 22, 23  Următoare
Pagina 9 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community