Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cine ce a castigat in sezonul 2019/2020

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Vallentin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Noi/2011
Mesaje: 301
Locație: Lugoj

MesajTrimis: Mar 6 Aug 2019, 1:36    Titlul subiectului: Cine ce a castigat in sezonul 2019/2020 Răspunde cu citat (quote)

Cine ce a castigat in sezonul 2019/2020



2019



- 24-30 Iunie: Cupa Mondială - Wuxi, China
= Scoția vs. China B : 4-0


- 26 - 28 Iulie: MASTERSUL DE LA RIGA - Riga, Letonia
= Yan Bingtao vs. Mark Joyce : 5-2


- 4 – 11 August: CAMPIONATUL INTERNAȚIONAL - Daqing, China
= Judd Trump vs. Shaun Murphy : 10-3


- 24 - 25 August: PAUL HUNTER CLASSIC - Stadhale, Fürth, Germania
= Barry Hawkins vs. Kyren Wilson : 4-3


- 31 August - 1 Septembrie: Challenge Tour 1 - Nürnberg, Germania
= Ka Wai Cheung vs. Oliver Brown : 3-1


- 2 - 7 Septembrie: CAMPIONATUL MONDIAL DE 6-BILE ROȘII - Bangkok, Tailanda
= Stephen Maguire vs. John Higgins : 8-6


- 9 – 15 Septembrie: MASTERSUL DE LA SHANGHAI - Shanghai, China
= Ronnie O`Sullivan vs. Shaun Murphy : 11-9


- 21 – 22 Septembrie: Challenge Tour 2 - Newbury, Anglia
= John Nicholson vs. Andrew Pagett : 3-1


- 23 – 29 Septembrie: CAMPIONATUL CHINEI - Guangzhou, China
= Shaun Murphy vs. Mark Williams : 10-9


- 5 - 6 Octombrie: Challenge Tour 3 - Leeds
= Andrew Pagett vs. Robbie McGuigan : 3-0


- 6 - 10 Octombrie: CHAMPIONSHIP LEAGUE SNOOKER
Grupa 1 = Neil Robertson vs. Ryan Day : 3-2
Grupa a 2-a = Stuart Bingham vs. Mark Selby : 3-1


- 14 – 20 Octombrie: OPENUL ENGLEZ - Crawley, Anglia
= Mark Selby vs. David Gilbert : 9-1


- 19 – 20 Octombrie: Challenge Tour 4 - Bruges, Belgia
= Ashley Hugill vs. Aaron Hill : 3-1


- 21 - 24 Octombrie: CHAMPIONSHIP LEAGUE SNOOKER
Grupa a 3-a = Gary Wilson vs. Kiren Wilson : 3-0
Grupa a 4-a = Scott Donaldson vs. Graeme Dott : 3-0


- 28 Octombrie – 3 Noiembrie: OPENUL MONDIAL - Yushan, China
= Judd Trump vs. Thepchaiya Un-Nooh : 10-5


- 2 – 3 Noiembrie: Challenge Tour 5 -
= Jucator vs. Jucator : Rezultat final


- 4 - 11 Noiembrie: CAMPIONUL CAMPIONILOR - Ricoh Arena, Coventry
= Neil Robertson vs. Judd Trump : 10-9


- 11 - 17 Noiembrie: OPENUL NORD-IRLANDEZ - Belfast, Irlanda de Nord
= Judd Trump vs. Ronnie O`Sullivan : 9-7


- 16 – 17 Noiembrie: Challenge Tour 6 - Budapesta, Ungaria
= Oliver Brown vs. Ashley Hugill : Rezultat final


- 26 Noiembrie - 8 Decembrie: CAMPIONATUL REGATULUI UNIT - York, Anglia
= Ding Junhui vs. Stephen Maguire : 10-6


9 - 15 Decembrie: OPENUL SCOȚIAN - Glasgow, Scoția
= Mark Selby vs. Jack Lisowski : 9-6


- 14 – 15 Decembrie: Challenge Tour 7 - Neerpelt, Belgia
= Dean Young vs. Andrew Pagett : 3-1




2020



- 7 - 9 Ianuarie: CHAMPIONSHIP LEAGUE SNOOKER
Grupa a 5-a = Anthony McGill vs. David Gilbert : 3-2
Grupa a 6-a = Judd Trump vs. Graeme Dott : 3-2


- 12 - 19 Ianuarie: MASTERSUL - Londra
= Stuart Bingham vs. Ali Carter : 10-8


- 18 – 19 Ianuarie: Challenge Tour 8 - Tamworth, Anglia
= Tyler Rees vs. Lukas Kleckers : 3-1


- 20 – 26 Ianuarie: MASTERSUL EUROPEAN - Dornbirn, Austria
= Neil Robertson vs. Zhou Yuelong : 9-0


- 29 Ianuarie - 2 Februarie: MASTERSUL GERMAN - Berlin, Germania
= Judd Trump vs. Neil Robertson : 9-6


- 3 - 9 Februarie: MARELE PREMIU MONDIAL - Cheltenham, Anglia
= Neil Robertson vs. Graeme Dott : 10-8


- 10 – 16 Februarie: OPENUL GALEZ - Cardiff, Țara Galilor
= Shaun Murphy vs. Kyren Wilson : 9-1


- 15 – 16 Februarie: Challenge Tour 9 -
= Ashley Hugill vs. Sydney Wilson : 3-1


- 20 - 23 Februarie: SHOOT OUT - Watford, Anglia
= Michael Holt vs. Zhou Yuelong : 64-1


- 24 Februarie – 1 Martie: PLAYERS' CHAMPIONSHIP
= Judd Trump vs. Yan Bingtao : 10-4


- 3 - 9 Martie: CHAMPIONSHIP LEAGUE SNOOKER
Grupa a 7-a = Graeme Dott vs. Mark Williams : 3-1
Grupa Campionilor = Scott Donaldson vs. Graeme Dott : 3-0


- 1– 2 Martie: Challenge Tour 10
= Adam Duffy vs. Kuldesh Johal : 3-1


- 11 - 15 Martie: OPENUL GIBRALTARULUI
= Judd Trump vs. Kyren Wilson : 4-3


- 17 - 22 Martie: CAMPIONATUL CIRCUITULUI - Llandudno, Tara Galilor
= Jucator vs. Jucator : Rezultat final


- 28 – 29 Martie: Challenge Tour Play-off
= Jucator vs. Jucator : Rezultat final


- 30 Martie – 5 Aprilie: OPENUL CHINEI - Beijing, China
= Jucator vs. Jucator : Rezultat final


- 20 Aprilie - 6 Mai: CAMPIONATUL MONDIAL - Teatrul Crucible, Sheffield
= Jucator vs. Jucator : Rezultat final



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2012, Masters 2016, Mastersul european 2016, UK Championship 2017, Masters 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vallentin Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community