Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

STAY IN TOUCH ! WHAT'S NEW IN SNOOKERLAND ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 230, 231, 232 ... 240, 241, 242  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Mar 23 Iul 2019, 20:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O zi deosebita. Ma bucur ca ati revenit si grija mare cu sanatatea.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mie 24 Iul 2019, 7:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ati revenit ! Multa sanatate !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 24 Iul 2019, 8:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai revenit draga Clara!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 27 Iul 2019, 9:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vă mulțumesc. Bine v-am regăsit ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 21 Aug 2019, 8:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Ronnie din nou la Bucuresti pe 5 octombrie". Asta m-au anuntat cei de la eventim.
Este vorba de turneul in memoria lui Marius Ancuta cred. Se stiu si restul de jucatori?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 8 Oct 2019, 14:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . PAUL HUNTER

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . 14 octombrie 1978 – 9 octombrie 2006



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Oct 2019, 13:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Jamie Jones nu a fost nicio clipă suspectat oficial de falsificarea vreunui rezultat. Suspendarea lui (severă, aș adăuga) a fost cauzată de prostia de a fi fost complice fără voie, din cumsecădenie colegială. Sâmbătă, galezul a publicat o declarație, pe FB :

„Astăzi este ziua în care ia sfârșit suspendarea mea din activitatea competițională profesionistă de snooker. Pot, în fine, să las în urmă cel mai greu an din viața mea. Atunci, pentru mine, totul s-a schimbat. Am pierdut douăzeci de ani de muncă serioasă la masa de snooker. La început, mi-era rușine să și ies din casă. Din cauza felului eronat în care numele meu fusese colportat prin presă pentru un presupus amestec într-un scandal de meciuri trucate, mă găseam într-o situație în care mi-era imposibil să mă apăr. Mă simțeam de parcă oriunde m-aș fi dus ar fi trebuit să răspund celor care m-ar fi întrebat câte rezultate de meciuri am falsificat – s-a dovedit, mai târziu, că nu falsificasem niciunul. Niciodată nu mi-aș fi închipuit că aș putea să fiu atât de deprimat.

Calea cea mai bună de a ieși din starea aceasta de abis psihic a fost să-mi iau o slujbă. Sculatul de dimineață și plecatul la muncă mi-au redat, treptat, încrederea și bucuria de a trăi. Am avut noroc de rude și prieteni care să-mi stea alături și să mă ajute să depășesc perioada aceasta grea. Partea cea mai frumoasă este că, acum, mi s-a mărit și familia, prin nașterea băiețelului meu recent venit pe lume, eveniment care m-a făcut încă și mai hotărât să trăiesc pozitiv.

Niciodată n-am avut o asemenea dorință de succes în snooker. Am învățat din greșeala de a nu fi raportat faptele de care aveam cunoștință, dar mă aflasem într-o situație dificilă și, din păcate, atunci n-am luat acele decizii care să corespundă conduitei și bunei mele reputații anterioare. Acum, mă simt atât de motivat de acest an negru din care tocmai am ieșit încât abia aștept să revin la ceea ce știu să fac cel mai bine : să revin, adică, la jocul profesionist de snooker.”


Reamintesc că vinovatul, în incidentul respectiv, fusese David John.





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Oct 2019, 20:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



A fost anunțat primul dintre cele patru turnee de clasament ale așa-numitei serii „BetVictor europene”. Aș fi tentată să-i spun, simplu, „seria europeană,” deși, în afară de faptul că aceste turnee se desfășoară, toate, în Europa, ele nu au nimic care să le confere unitatea aceea necesară noțiunii de serie. Nici măcar (sau mai ales) formatul : Mastersul european e în format BO9 fără pauză (?!), Mastersul german BO9 obișnuit, Openul Gibraltarului BO7, iar Shoot Out-ul e cum îl știm. Prin urmare, chestia care le unește e numai & numai numele sponsorului. Să-i fie de bine ! Acuma, dacă se găsește un sponsor care să vrea să dea bani și pentru Shoot Out, și pentru Campionatul mondial, facem din astea două competiții o „serie” ?!... Ia hai să him serioși, Barryșor, puiule, că altfel le cam exagerăm.

Altminteri, Barry, deh, tot extraordinary. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 29 Oct 2019, 0:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înainte de Openul mondial de la Yushan, s-a desfășurat și în acest an Openul de la Haining. Tot pe ploaie. Turneul a contat pentru clasament cât timp a figurat printre etapele asiatice ale PTC-urilor (a fost, adică, un APTC), dar organizatorii au continuat să-l țină, pentru chinezi, ca etapă în circuitul național, iar pentru ceilalți, ca turneu invitațional – încălzire pentru Yushan. Au luat startul 113 jucători, dintre care 27 de profesioniști – unii, purtătorii de nume foarte cunoscute, de pe ambele continente. Probabil că Mark Selby ar fi vrut să joace și, evident, să câștige o a treia finală la rând, dar n-a reușit. A văzut-o din sală, ca spectator, alături de Jason Ferguson, Barry Hawkins și Michael Holt. Nici Li Hang n-a izbutit să iasă învingător din a treia finală consecutivă. Mark Selby l-a consolat, îmbrățișându-l și ridicându-l ca pe un puști.

Sferturi
Mark Selby 4–0 Barry Hawkins
Thepchaiya Un-Nooh 4–1 Chang Bingyu
Igor Figueiredo 4–3 Luo Honghao
Li Hang 4–0 Ricky Walden
.

Semifinale
Mark Selby 2–4 Thepchaiya Un-Nooh
Igor Figueiredo 2–4 Li Hang
.

FINALA
THEPCHAIYA UN-NOOH 5–3 LI HANG



Premiul campionului era de 100 000 de yuani, acum, a fost de 120 000 – adică echivalentul a vreo 13 200 de lire. (Tabloul competiției)

__________________

O mențiune pentru copilașul-minune Gong Chenzhi (13 ani) și o alta pentru o puștoaică de 16 ani, Bai Yulu. S-ar putea să mai auzim de ei.

Așa-zisul Campionat al Regatului Unit pentru seniori – îi spun „așa-zisul” pentru că parcă mereu există ceva oarecum suspect în legătură cu turneele astea marca Jason Francis și nici nu prea poți să le iei în serios. În fine, asta e, s-a disputat încă o ediție. Nu e prea mare lucru de consemnat...

Sferturi
Jimmy White 3–2 Rory McLeod
John Parrott 2–3 Patrick Wallace
Stephen Hendry 3–2 Rodney Goggins
James Wattana 1–3 Michael Judge
.

Semifinale
Jimmy White 3–0 Patrick Wallace
Stephen Hendry 2–3 Michael Judge
.

FINALA
JIMMY WHITE 2–4 MICHAEL JUDGE



Apropo de atmosferă : premiul lui Stephen Hendry pentru cea mai frumoasă lovitură a turneului a fost încasat de iubițica sa, Lauren. Glumeții au comentat că, probabil, juna a făcut o pauză de la învățat pentru bac ca să se achite de această plăcută obligație. Mă rog, tabloidizare...




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 13 Noi 2019, 14:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Talk With Taylor: Mark SELBY!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Noi 2019, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Challenge Tour 2019-20. Turneul nr 5 va avea loc imediat înainte de Turneul nr 10, de la Leicester, probabil, fără zi de pauză între Turneul 5 și Turneul 10.

Rezultatele meciurilor deja disputate la Brighton nu mai contează. Se va începe de la zero, ca și cum nu s-ar fi jucat niciun meci. Taxa de înscriere urmează să le fie înapoiată jucătorilor, iar ei vor decide dacă se înscriu din nou la acest turneu. Evident, tragerea la sorți inițială (efectuată pentru Turneul 5 suspendat pe motive de ploaie-pe-mese) nu mai este valabilă. Pentru noul Turneu 5 (sau cum va fi el botezat) se va face o alta, cu jucătorii (re)înscriși.

Nu s-a luat nicio hotărâre în ceea ce privește refacerea numărătorii turneelor astfel încât Turneul 6, care urmează să se desfășoare la Budapesta, să fie redenumit „Turneul 5”, iar fostul „5” să devină „9.” Probabil că numărătoarea va rămâne așa cum era.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2019, 17:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Tocmai s-a anunțat că s-a încheiat înțelegerea pentru zece ani de săli goale la Riyadh, în Arabia Saudită : e vorba despre un turneu de clasament, Mastersul Arabiei Saudite, care se va desfășura, în prima sa ediție, între 4 și 10 octombrie 2020. Jucătorii din afara Topului 64 (inclusiv patru wildcardiști) se vor întrece între ei, apoi învingătorii vor disputa meciuri cu ocupanții locurilor 33-64, după care calificații vor fi trași la sorți pentru a juca împotriva celor din Top 32.

Premiul campionului îl egalează pe cel de la Crucible : o jumătate de milion de lire. Asta nu-mi place fiindcă s-ar zice că facem tot ce putem ca să scădem ponderea și prestigiul competițiilor tradiționale. Ce mai pot însemna, în acest context, vechile și frumoasele Openuri grupate, acum, în seria Home Nations, de pildă, ca să nu mai vorbesc de Paul Hunter Classic ? Ce mai reprezintă ele ? Turneuașe sărăcuțe pentru puștime/ expirați ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2019, 20:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
s-ar zice că facem tot ce putem ca să scădem ponderea și prestigiul competițiilor tradiționale.

Înțeleg nevoia (de bani), dar din punctul meu de vedere prestigiul se câștigă în timp, nu stă în valoarea premiilor oferite.

P.S. Va crește cu singuranță și premiul cel mare la Crucible. Parcă spunea mister Hearn cândva că va ajunge la un milion de lire...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Dum 8 Dec 2019, 23:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai onest mi s-ar fi părut să egaleze valoarea premiului de la UK Championship cu cel de la Crucible și să reintroducă sistemul lung de joc (cel mai bun din 17 jocuri), eventual finala de cel mai bun din 25 de jocuri. Top 16 sa fie deja pe tabloul principal, ceilalti urmand sa joace calificari, exact ca la CM. Dar, deh, BBC.

Asa ca rasar arabeții cu bani mă dezgustă. Chinezii nici ei nu ma dau spate, copiaza formatele turneelor din UK. Sa zicem ca Mastersul de la Shanghai si Openul Chinei s-au impus in circuit, adica imi raman in memorie perioada de disputare a lor, restul sunt “plombe”. Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Dec 2019, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am făcut niciodată niciun secret din părerea pe care o am despre intelectul majorității dătătorilor profesioniști cu tacul. Un singur lucru este mai rău, în materie, decât mulțimea proștilor și anume domnia proștilor. Ieri, vineri, a avut loc adunarea generală anuală a WPBSA, unde s-au supus votului candidaturile pentru două locuri în componența comitetului de direcție. Iată cum s-a votat :

Dominic Dale – respins cu 40 de voturi contra (21 pentru)
Jan Verhaas – respins cu 34 de voturi contra (30 pentru)
Joe Perry – respins cu 35 de voturi contra (31 pentru)
Mike Dunn – ales cu 36 de voturi pentru (29 contra)
Peter Lines – ales cu 42 de voturi pentru (22 contra)

Pentru moment, sunt prea dezgustată ca să intru în detalii actuale și de istorie. În afară de asta, cum se zice, cine știe cunoaște. Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » The News Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 230, 231, 232 ... 240, 241, 242  Următoare
Pagina 231 din 242

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community