Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2019-2020 » Campionatul Regatului Unit 2019
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2019, 14:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Impresii de ieri:
- diferenta mare de audienta intre meciul lui Ronnie si cel al lui Selby, desi primul a fost programat dupa amiaza, celalalt fiind in sesiunea de seara.
- in sesiunea de seara, la masa numarul 2, "would you believe it!" in timp ce masa finala era comentata de duo-ul Davis/Hendry care producea pauze de 2-3 minute in care nu scoteau un cuvant, ei amuzandu-se singuri in cabina.


. .

Demarez, meciuri tari in prima sesiune!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2019, 18:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sutarul cu numărul 774 pentru Higgins. Încă unul până la fostul record stabilit de Hendry.




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2019, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata ca avem in mod cert un chinez in finala de anul asta la York.Deh Ion scotianu fu mantuit de un jucator care nici macar nu era in proiect cand el era profesionist deja.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2019, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2019, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aseară, în frame-ul numărul 10, Stevens a executat o lovitură „de siguranță” prin care a deschis practic mănunchiul de roșii. Ceva de genul: „hai să terminăm odată cu circul ăsta”, apoi au urmat ratările lui Selby... nu cred că l-am văzut vreodată jucând așa. Apoi alte ratări, de ambele părți.
Și apoi m-am încăpățânat, rămân până la final, nu poate fi mai prost de atât în decisiv! La un moment dat am adormit, probabil eram eu prea obosit. Smile
Nici nu vreau să-mi închipui cum s-au simțit cei doi, lăsând la o parte luminile, spectatorii, telespectatorii, fanii. Trecem peste!...

Sper să avem ceva spectacol astă-seară și puțină dramă, dacă se poate.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2019, 23:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noroc că, pe TVR1, sunt programate documentarele „Decembrie roșu,” despre 1989...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Vin 6 Dec 2019, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

consider lipsă de respect si comportament nesportiv din partea lui Mugs să joace în adidași


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2019, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Seba a scris:
consider lipsă de respect si comportament nesportiv din partea lui Mugs să joace în adidași


A avut probleme medicale, nu a venit de capul lui așa. Ba chiar a jucat și cu piciorul in ghips mi se pare (parcă la Campionul Campionilor).



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2019, 2:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mult mai tensionate si interesante in acelasi timp sferturile din sesiunea de seara. La pranz am preferat sa stau in zona mesei televizate, sperand ca Higgins va reusi sa etaleze un snooker de inalta calitate, lucru ce nu s-a intamplat, nereusind nicio clipa sa-l puna sub presiune pe tanarul adversar, nu ca Bingtao s-ar fi clatinat in astfel de situatii, insa nu stiu ce s-ar fi intamplat nici acum doua zile cu Neil daca ar fi reusit sa mai castige 2-3 frameuri cand chinezul parea ca se clatina, sau ieri daca scotianul realiza back to back centuries si se apropria la 4-5.
Masa doi a fost fara istoric, Wenbo nereusind sa se ridice la nivelul adversarului.
In sesiunea deseara am optat pentru a doua masa, fiind pozitionat intre mese insa privirea imi era directionata mai mult catre intalnirea dintre Stevens si Maguire, decizie ce s-a dovedit reusita, cel putin pana la scorul de 4-3, timp in care galezul a reusit sa fure 2 frame-uri, dupa care scotianul a etalat poate acelasi snooker ca in ultima parte a intalnirii cu Michael White.
Surprinzator aceasta a fost masa la care jucatorii si-au incheiat socotelile, in timp ce la cealalta, "taraie tac" nu se lasa dus acasa, nici la 4-5 cand Mark a avut sanse sa inchida frameul, nici in decisiv cand adversarul sau a ratat neagra fiind pe un break de 69 de puncte.

Vad o finala Ding-Maguire!

Astazi parca am avut mai mult timp liber decat in precedentele doua zile, dupa prima sesiune avand timp sa iau masa la restaurantul chinezesc situat vis a vis de Barbican, unde pare-se ca ar fi cazat Bingtao, dand nas in nas cu el cand ieseam grabind pasul spre sesiunea de seara, acesta fiind insotit de manager, presupun.




Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2019, 10:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ovidiu a scris:
Seba a scris:
consider lipsă de respect si comportament nesportiv din partea lui Mugs să joace în adidași


A avut probleme medicale, nu a venit de capul lui așa. Ba chiar a jucat și cu piciorul in ghips mi se pare (parcă la Campionul Campionilor).


saracutul... dar nu am sesizat nicio problema de deplasare... probabil "refacerea" merge bine nu?

pentru el... find mai corpolent... e mai confortabil cu adidasi...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2019, 14:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.

_________________


Noi mulțumiri pentru info, impresii & poze, Andrei !
Dacă ai timp, poate încerci să vezi catedrala.

_________________


De azi, o singură masă :

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2019, 15:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astăzi sala este cu adevărat ca la televizor, ocupată 85-90% cu 5 minute înainte să înceapă prima semifinală, doar balconul având momentan un grad de ocupare de ca 50%.




Astăzi la checul-out am avut o mică discuție cu doamna de la Guests House, aceasta mărturisind ca zilele trecute i-a avut ca oaspeți pe Ryan Day, Robert Milkins, Jimmy Robertson, părinții lui Judd Trump.

Un alt lucru care merită amintit, comentatorul Virgo arăta foarte rău ieri la BBC, pe lângă faptul că își ținea capul înclinat, bâțâia din cap, cei din jur întrebându-se dacă suferă de Parkinson!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2019, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aceeași doamnă afirma că jucătorii care i-au trecut pragul săptămâna aceasta afirmau cât de mult s-a antrenat zilele acestea.
În primele doua frame-uri din această după-amiază a jucat extraordinar, mă încumet să afirm că de forma aceasta ar fi avut nevoie în finala de campionat mondial pentru a avea cu adevărat șanse!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2019, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Plăcut comentariul duo-ului Ken Doherty&Dennis Taylor, adevărată afirmația ultimului-“Ken, de remarcat acuratețea lui Ding de trimitere a bilelor în buzunare, chiar pe centrul buzunarelor!”, imediat Ding pierzând poziția la colorată și ratând bila roz la buzunarul de mijloc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 7 Dec 2019, 17:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2019-2020 » Campionatul Regatului Unit 2019 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community