Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2019-2020 » CAMPIONATUL MONDIAL 2020
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va castiga la Crucible, in acest an ?
Kurt Maflin
0%
 0%  [ 0 ]
Kyren Wilson
22%
 22%  [ 5 ]
Anthony McGill
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
22%
 22%  [ 5 ]
Ronnie OSullivan
50%
 50%  [ 11 ]
Mark Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Dum 16 Aug 2020, 10:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vin si eu cu teoria conspirației:

mi s a parut(si nu numai mie) ca in sesiunea a doua Ronnie s a cam ‘chinuit’ sa il tina in meci pe Wilson... dupa asa semifinale frumoase e pacat sa avem o finala scurta... si fara un mic suspans... de la 8-2 cel putin... mi s au parut ‘prea pe fata’ unele ‘executii’ ale lui O Sullivan... ca ne place sau nu... casele de pariuri CONTROLEAZA SPORTUL la ora asta

sunt mai multe decat farmaciile fir-ar Very Happy Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 16 Aug 2020, 11:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O fi Ronnie un om cu multe hibe si probleme de comportament, insa cred ca e ultima persoana din circuit care ar aranja un meci. Nu mai are nimic de demonstrat nimanui (detine aproape toate recordurile mai putin nr de titluri de CM). Nu s-ar preta la asa ceva mai ales dupa ce scandal a fost cu meciurile aranjate ale lui Higgins.

Aseara pur si simplu a jucat slab...extrem de slab. Si cu noroc conduce cu 3 frame-uri in fata. Per total au fost 2 sesiuni in oglinda. Daca in prima putea fi 7-1 sau 8-0, in a doua Wilson trebuia sa castige 7-8 frameuri nu 5. Se poate sa ii para rau la final pt sesiunea asta.

Astazi cred ca va fi un nivel mai ok. Insa nu pot sa nu remarc cat de slabe sunt mesele editia asta. Mantele resping total aiurea, postavul pare cam lent, kick-uri la greu. Pacat.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Dum 16 Aug 2020, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Doamne, ce prostii poate spune Alex Crisan. Citez: "Ma astept ca, daca Ronnie ajunge in finala, sa avem un meci scurt, sa sprinteze indiferent daca adversar ii va fi Wilson sau McGill". De unde pana unde? Wilson e capabil de ceva ce Ronnie n-a aratat la acest CM, adica inchideri de masa dintr-o singura vizita. Daca nu se lasa intimidat, Kyren castiga cu Ronnie. Dar zic sa revenim in realitate, Ronnie nu trece de Selby.😁


Se pare ca Alex Crisan nu a spus nici o prostie.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 16 Aug 2020, 17:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Să-l trezească cineva pe Kyren, chiar dacă-i prea târziu!
Nu, nu-i presiunea adversarului, nu-i presiunea scorului, este doar presiunea evenimentului pe care singur o amplifică.
Să facă ceva, orice... pentru a-și elibera mintea înainte de ultima sesiune.
Contează în primul rând pentru tine modul în care câștigi sau pierzi un meci.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Aug 2020, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danypop
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Oct/2016
Mesaje: 181
Locație: marghita

MesajTrimis: Dum 16 Aug 2020, 20:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Applause Notworthy Ronnie Notworthy Applause



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players Championship 2021, Campionatul Mondial 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danypop Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 17 Aug 2020, 9:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bun, cu toate ca nu am mai scris din diverse motive, forumul inca il urmaresc.Multumim Clara pentru info.Foarte utile si interesante.
Revenind la CM cateva consideratii scurte,din ce am vazut :
-credeam ca meciurile fara spectatori nu or sa aiba farmec si or sa impinga nivelul jocului in jos.Nu a fost chiar asa,acest aspect il trec la surprize placute;
-fara nici incercare de a leza pe cineva, pur si simplu unii comentatori de la microfonul eurosport ro nu au vocatie pentru a comenta snooker.Acelasi lucru credeam ca se va intampla dupa iesirea de pe post a cuplului Banciu-Naumi la ciclism dar acolo Terzian si Ciocan au acoperit golul (este opinia mea).La snooker inca nu.
-o finala de CM fara Bontea si Ancuta la microfon e mai saraca indiferent cine joaca ;
-nu stiu in ce masura lipsa spectatorilor i-a afectat de jucatori,dar cred cred ca acest aspet l-a avantajat pe Ronnie ;
-cam dezechilibrate cele doua parti ale tabloului;
-revenind la celebra semifinala si eu cred ca de frustare a lovit rasfatatul asa cum a lovit,din fericire i-a iesit.Se putea si invers sa nu iasa si atunci nu cred ca mai erau discutii.Nu a intentionat sa nu il respecte pe Mark, pur si simplu jocul nu il ajuta in acele momente si asa a decis.
- adevarata finala a fost in semifinala,finala nu a avut istoric .Nivelul de joc a fost C-D. Ronnie sa rateze la nesfarsit bila neagra de pe punct sau rosii pe care alta data le marca cu ochii inchisi, piedut de n ori bila alba si Kyren sa nu il poata pedepsi spune multe.

Una peste alta ma bucur ca snookerul a reusit sa dezghete putin competiile sportive si putem sa vedem si ceva nou,nu celebreele reluari.

Ps : nu am inteles cum spectatorii au avut acces in sala fara masti.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 17 Aug 2020, 9:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mmb147 a scris:
Se pare ca Alex Crisan nu a spus nici o prostie.

A avut noroc si comentatorul, cum a avut si Ronnie in ultimul frame cu Selby. Aici nu e vorba daca a ghicit sau nu, ci despre faptul ca un comentator trebuie sa-si mentina impartialitatea. Alex Crisan se vede de la o posta ca e fanboy Ronnie. A tot dat-o si dupa finala ca Ronnie este fara indoiala cel mai mare jucator de snooker al tuturor timpurilor. Putea sa spuna ca el crede asta, dar nu ca Ronnie este cu certitudine/fara indoiala, mai ales ca subiectul e in sine sensibil. Sa mai spunem ca mi se pare super ciudat ca tipul asta de convingeri sunt exprimate si de cineva care este (sau a fost?) arbitru de snooker, deci care cu atat mai mult ar trebui sa fie echilibrat si chibzuit in comentarii.

Mi-a placut foarte mult imaginea de final cu pustii lui K. Wilson, cred ca va ajunge campion mondial in cativa ani.
Despre Ronnie nu mai vreau sa mai spun prea multe. E asa o senzatie bitter sweet - a castigat CM si pe de o parte ma bucur, pe de alta parte, modul in care a facut-o nu-i face cinste.

Multumim Clarei si lui Zsolt pentru informatiile actualizate si pentru Oscue.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 17 Aug 2020, 11:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie. Nu cred ca o sa mai reuseasca sa ia al 7-lea titlu dar sper sa il mai vad jucand si in sezoanele ce vin. Si eu cred ca finala adevarata a fost meciul cu selby. Care, pe final, m-a dus cu gandul la motto-ul cu care semneaza Clara, ce il defineste atat de bine pe Ronnie. De aceea sunt fanul lui.



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Joi 20 Aug 2020, 20:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Congrats, Ronnie! Cool Am vazut turneul, nu aveam vreo asteptare, bine ca am vazut snooker dupa atata amar de vreme... Rolling Eyes La ultimele 3 editii am avut asteptari prea mari din partea rasfatatului, asa ca fix anul asta credeam ca va lua a 6-a oara. Sper sa-l mai tina pentru numarul 7, in rest sa joace pentru bonus & placere. Smile

Cu privire la lovitura sa controversata... o sa las un video aici - https://www.youtube.com/watch?v=2AVpdkndWYw

Mi-am amintit de faza asta imediat, dar mi-a fost lene sa intru pe forum, na. Laughing
Sunt curios cum ar fi fost sa faca asta, la 16-16, rasfatatul de serviciu...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2019-2020 » CAMPIONATUL MONDIAL 2020 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Pagina 14 din 14

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community