Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Coronavirus !
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 13 Iun 2020, 0:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Oct 2020, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 14 Noi 2020, 17:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 25 Noi 2020, 19:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probleme

1. Căutați să vă înformați în legătură cu vaccinul și transfecția.
2. Căutați să vă lămuriți ce element/agent dintr-un preparat (bio)chimic are nevoie de temperaturi atât de scăzute.

Cercetați, informați-vă, gândiți.

Trăim vremuri atât de urâte încât, dacă suntem naivi, ne îngropăm capul în nisip și ne lăsăm spălați pe creier. Dacă nu suntem naivi, ar fi preferabil să nu avem încredere în nimeni & nimic.





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2021, 16:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Documentele declasificate de către administrația Trump - unele, despre covid (deși nu acelea cred că sunt cele mai interesante). Arrow
https://linktr.ee/kagbabe?fbclid=IwAR0EEEBQT4rIIXoILDMfSaSeE4zHNurRNSSC6CPJUg5ITSpCwDGVrCS9KZI



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 15 Mai 2021, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil, foarte adevărate vorbulițele astea ale unui amic american (care nu dorește să dau niciun fel de detalii despre el).


Meet The Friends Of The Pandemic

There is no denying that, however you put it, the Chinese Virus emergency is coming to an end. I cannot avoid thinking that a segment of the population will feel really uncomfortable with this.

There will be those who, accustomed, for a year now, to have their thumb, or their pacifier, firmly stuck in their mouth, will feel more or less traumatised at having to come to grips with the notion that yes, they are adults and they are supposed to take care of themselves.

There will be the many who, having been born a nanny (if female) or a corporal (if man), and having greatly enjoyed their ability to go around scolding people for not wearing a mask, or not wearing it in the right place, will now suffer their loss of authority over other people.

There will be the lazy ones, like an awful lot of teachers. They have become accustomed to the same pay for even less work. The prospect of having to go back to the old days is not something they like.

Then there will be the sociopaths. With no life, no friends, and no-one having any interest in them, they enjoyed ratting their neighbours to the police, and felt that fuzzy feeling, that all cruel people evidently have, that they made others suffer. This is, of course, their revenge because their neighbours, like everybody else, don’t like them.

Let us not forget the enviro-nutcases. Another category universally hated, and hating humanity in return, they enjoyed the decrease in emissions that the hysteria called pandemic caused. Methinks, many of them would want this to go on forever.

Then there would be the Marxists. They have been looking attentively, and they now know that entire Countries have given away their freedom because of a nasty epidemic of flu. They know, now, that freedom is almost defenceless all over the West. Find the right trigger, and entire populations will surrender their freedoms to their new masters, grateful to have someone who takes care of them.

Lastly, you have the do-gooders. The ones who go out of their door on a Thursday evening at 8pm to clap to some absent people, hoping to be seen by as many neighbours as possible. Those who constantly say “stay safe!” even to the cat. Those who ask everybody if “everyone is fine” in his family, as if they were in Dresden, Germany, mid-February 1945.

All of these people are going to lose, in the pandemic, a very dear friend. One would feel for them, almost, considering the miserable life they will continue to live.

When the next attempt to shut everything is made (the next pandemic or the next variation of the present one), you can be sure that the fear-mongerers will have in these people ardent allies.

Freedom, and adulthood, have many enemies. The friends of the pandemic are most certainly among them.







_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 18 Mai 2021, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Există întotdeauna o jumătate plină, dar și o jumătate goală a paharului, există bine dar există și rău. Cumva, se ajunge la un echilibru care este peste puterea noastră de înțelegere și în afara controlului nostru. Avem (sau credem că) totuși totuși opțiunea alegerii: de a ne poziționa de o parte sau alta a „baricadei”.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mie 19 Mai 2021, 9:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar, inca ne putem pozitiona de o parte sau de alta a baricadei. Cu ce ne ajuta asta!? Cu mai nimic, atata vreme cat vrem nu vrem, credem nu credem, suntem obligati sa inghitim masurile si dispozitiile "autoritatilor", asta daca vrem sa ducem o viata cat de cat normala. Din punctul meu de vedere, e lesne de inteles cum se va ajunge la echilibru, un "echilibru" dorit de marii sforari: pe de o parte, cei care cred, inghit si accepta orice, fara sa gandeasca, care nu reprezinta o problema, scepticii, care intr-un fel sau altul se vor "convinge" ca stapanii le vor binele, iar pe de alta parte cei potrivnici, care indraznesc sa judece cu propriile lor minti, carora li se va pune pumnul in gura, intr-un fel sau altul. Lucru care de altfel se si intampla. Iar, cei care refuza "vaccinul" si supunerea in general, vor ajunge niste paria in societate, suportand probabil "tratamente" pe care le aplicau comunistii disidentilor.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 19 Mai 2021, 23:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Numai că acum ar fi mult mai ușor, Dr. Killjoy. Ar ajunge să-i întoarcă pe unii împotriva altora. Extinderea așa-numitului „experiment Pitești.” Proștii și lașii abia așteaptă să se transforme în delatori și temniceri.





Ca să fiu mai limpede : sunt burdușită de vaccinuri. Un exemplu (sau două) : călătoriile mele în Asia au fost în China. De două ori. Înainte de plecare, am făcut nu un singur vaccin, ci un set întreg de vaccinuri și, pentru că nu eram sigură până unde spre sud aveam de gând să ajung, am făcut două seturi de vaccinuri – un set pentru Asia de Est, al doilea, pentru Asia de Sud-Est. La ambele călătorii. Și vaccinurile nu erau deloc ieftine. N-am nimic contra vaccinurilor. Despre cel la care ne referim aici nu pot însă decât să spun ce-am mai spus : că ar fi bun, dacă ar fi bun.




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 4 Iun 2021, 7:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mar 13 Iul 2021, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

https://alt-market.us/mrna-vaccine-inventor-erased-from-history-books/



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 27 Aug 2021, 12:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Auzisem că la BBC se refuză acest vaccin ultrasuspect. M-am mirat fiindcă BBC-ul e plin de spălați pe creier. Se vede însă că situația de acolo nu e chiar atât de tristă. Deci de asta s-au trezit BBC-iștii. Printre minciuna nerușinată, cenzura sistematică și propaganda agresivă, se mai strecoară și câte un dram de adevăr.

BBC presenter Lisa Shaw died of Covid vaccine complications, coroner finds
> https://www.theguardian.com/media/2021/aug/26/bbc-presenter-lisa-shaw-died-of-astrazeneca-covid-vaccine-complications-coroner-finds
> https://www.mediafax.ro/coronavirus/prezentatoarea-bbc-lisa-shaw-a-murit-din-cauza-vaccinului-anti-covid-spune-medicul-legist-20246208
.


Apropo de propagandă : cum de nu se revoltă românii pentru obrăznicia insultătoare din reclama aia cu ”Ce conține vaccinul ? Excursii, vacanțe, petreceri etc etc” ? Cum de nu sesizează oamenii umilirea ? Adică asta trebuie să știți voi, proștilor, că vaccinul conține excursii, nu care cumva să îndrăzniți să puneți întrebări ! La cât vă duce capul, doar atâta e cazul să vi se spună, turmă adormită ce sunteți. Nu trebuie să vă intereseze pe voi ce-i aia terapie genetică experimentală și nici riscul unor consecințe care pot să nu se vadă decât peste ani și/sau generații. Iată că se văd mai repede.

Îmi vine să și râd de varianta agramat-ridicolă cu „Ce conține vaccinul? Să am pe cine să laud etc.” Grozavă reclamă cu o (cică) profă vorbitoare de limba română !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 27 Aug 2021, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Clara eu n-am facut vreo injectie de aproape patru decenii asa ca nu vreau sa ma prostesc chiar acum la batranete facand vreuna.N-am calcat de peste un sfert de veac prin cabinetul vreunui medic.Mark Twain a scris de fapt in urma cu peste un secol:Moartea naturala este atunci cand mori singur fara ajutorul unui medic!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Vin 27 Aug 2021, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe langa terapia genetica experimentala, cum adevarat spuneti doamna Clara,de altfel scopul final al acestei pandemii, un lucru extrem de grav e lipsa intelectului unei majoritati consistente, de a pricepe lucruri esentiale in raport cu ce e sanatos si ce nu. Cu atat mai mult cu cat in ziua de azi accesul la informatie e aproape nelimitat. E drept, ca majoritatea informatiilor diseminate sunt de natura nociva. Cu toate acestea e stupefiant sa vezi cu cata usurinta inghit unii orice li se spune, orice li se da.
Mai grav decat "vaccinul" si efectele sale,dpmdv, va fi momentul cand acesta va deveni obligatoriu. Nu am absolut nicio indoiala ca asa se va intampla, intr-un timp relativ scurt. In Franta, precum si in alte tari, cel putin in randul cadrelor medicale este deja obligatoriu. Incet dar sigur, obligativitatea va fi impusa peste tot.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Aug 2021, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
Draga Clara eu n-am facut vreo injectie de aproape patru decenii asa ca nu vreau sa ma prostesc chiar acum la batranete facand vreuna.N-am calcat de peste un sfert de veac prin cabinetul vreunui medic.Mark Twain a scris de fapt in urma cu peste un secol:Moartea naturala este atunci cand mori singur fara ajutorul unui medic!!!


Sunt cam verde de invidie mai ales că, nu mai departe de ieri, un ilustru stomatolog mi-a repartizat o biată doză de anestezic în nu mai puțin de șase înțepături în gingie ! Urăsc injecțiile, dar nu mă pot feri de unele dintre ele. Mark Twain glumea. De la el încoace, medicina a mai avansat nițeluș. Dar nu despre dusul sau nedusul normal pe la doctor e vorba – nu la modul general, ca în timpuri normale. Acum, e altceva.

Dr.Killjoy a scris:
Pe langa terapia genetica experimentala, cum adevarat spuneti doamna Clara,de altfel scopul final al acestei pandemii, un lucru extrem de grav e lipsa intelectului unei majoritati consistente, de a pricepe lucruri esentiale in raport cu ce e sanatos si ce nu. Cu atat mai mult cu cat in ziua de azi accesul la informatie e aproape nelimitat. E drept, ca majoritatea informatiilor diseminate sunt de natura nociva. Cu toate acestea e stupefiant sa vezi cu cata usurinta inghit unii orice li se spune, orice li se da.

Mai grav decat "vaccinul" si efectele sale,dpmdv, va fi momentul cand acesta va deveni obligatoriu. Nu am absolut nicio indoiala ca asa se va intampla, intr-un timp relativ scurt. In Franta, precum si in alte tari, cel putin in randul cadrelor medicale este deja obligatoriu. Incet dar sigur, obligativitatea va fi impusa peste tot.


Cum ziceam, acum e altceva deși, în realitate, nu știm încă foarte bine ce anume este sau nu avem dovezi concludente. Nu cred că e vorba, ca de obicei, doar de bani și de putere – cred că, în plus, e vorba și de niște idei : ideile unor oameni care deja au mult prea mulți bani & prea multă putere. Dar lucrurile sunt încă departe de a fi limpezi.

Dr.Killjoy, am impresia că, da, accesul la informație este foarte larg, dar tocmai aici e problema : problema e necesitatea alegerii surselor de informare și stabilirea criteriilor după care li se acordă sau nu încredere. Asta cere timp pentru că presupune verificări sistematice și îndelungate (așa cum ar trebui să fie cazul și cu vaccinurile bune). Prin urmare, din nelimitarea asta iese mai degrabă deruta decât lămurirea.

E adevărat că așa-zisul „pașaport verde” e cerut, în unele situații / locații, mai ales în Franța sau Italia, dar, mai ales în Franța, protestele sunt foarte ample și bine organizate și intră într-a șaptea sau a opta săptămână – proteste de masă în legătură cu care presa oficială franceză minte cu o nerușinare prin care s-a decredibilizat și s-a acoperit de ridicol. Franța stă să explodeze. Proteste anti-obligativitate și anti-pașaport verde. Azi, am aflat însă că în Danemarca s-ar renunța la pașaportul verde – adică la obligativitatea mascată (sic!) a vaccinării.

În fine, mai e vorba și despre un scurt text care se cheamă „Codul de la Nürnberg” (Nürnberger Kodex), document internațional adoptat în 1947. Acest text interzice administrarea oricăror (substanțe prezentate ca) medicamente fără acordul informat al persoanei căreia îi sunt administrate. Asta în legătură cu eventuala obligativitate (recunoscută oficial sau camuflată) a vaccinului – via „pașaport verde” sau alte forme de discriminare și segregare.

Eu una sper din toată inima ca, într-o zi, curând, toți decidenții politici și, împreună cu ei, toți medicii și ziariștii care li se fac complici, să răspundă în fața justiției – așa cum s-a întâmplat cu decidenții, cu medicii și cu oamenii din presă care au devenit complicii „experimentatorilor” din timpul regimului nazist. Aceia au fost spânzurați. De ăștia, eu aș avea mare grijă și i-aș ține în viață cât mai mult posibil ca să apuce să vadă rezultatele faptelor lor.





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community