Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2020-2021 » Seria națiunilor britanice 2020-2021. Openul galez
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Tudorg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Apr/2012
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 21 Noi 2020, 22:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara! Stie cineva un stream, macar sa vedem finala..? Banuiesc ca Eurosportul va fi ocupat si maine cu Premier League..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tudorg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Noi 2020, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La locul știut, Tudor Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=1246

Pentru finală, presupun că unul dintre primele două linkuri. Aceleași linkuri sunt valabile și pentru UK Championship.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 22 Noi 2020, 13:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fie ca cel mai bun sa castige !

adica Ronnie, evident.



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 22 Noi 2020, 18:18    Titlul subiectului: hihi Răspunde cu citat (quote)

deocamdata nu prea e ronnie Crying or Very sad
ma mir ca a reusit sa scape cu 5-3

(am reusit sa postez aiurea, ma scuzati)



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Noi 2020, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Nicio problemă.

Ce șanse statistice ar fi ca aceiași finaliști, trei ani la rând, să încheie finala cu același rezultat, trei ani la rând ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 22 Noi 2020, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Clara ar fi doar o sansa ca de data asta poate i-ar trezi in guliuta lui Judd ideea ca ar avea posibilitati mai mari sa atenteze la milionul acela de £ promis cu ani buni in urma de catre "Marele Boss"!!!!!
Ca nu-mi amintesc vreun jucator sa fi castigat la rand doua turnee din seria natiunilor in regat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Noi 2020, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ghinionul lui (ca să zic așa !) dacă reușește isprava de a câștiga toate turneele fiindcă, dacă nu mă înșel, în sezonul ăsta nu mai e valabilă promisiunea cu milionul din cauză că nu mai avem sponsori pentru Seria Națiunilor brite. Niet public, niet bani. Cam simpluți, bineînțeles, sponsorii, fiindcă „expunerea” pe care o plăteau nu le venea de la câteva sute de inși din sală, ci tot de la TV. Poate, sezonul viitor.

Nu-mi fac iluzii în legătură cu chestiile care s-ar găsi prin guliuța ( Laughing ) lui Judd, dar bănui c-a aflat deja că, în caz de victorie, ar izbuti o altă ispravă nemaizbutită de aproape un sfert de secol : cea de a câștiga același turneu de trei ori la rând. Ultimul care s-a învrednicit de gloria cu pricina a fost Hendry, în Campionatul Regatului Unit (ultimul din această tripletă de titluri fiind cel din 1996).

Bineînțeles, Hendo a reușit chiar cinci titluri consecutive (CM 1992-1996). Alt record care n-ar strica să vâjăie, din când în când, prin scăfârlia lui Judd.


__________________

Am uitat să citez, aici, inteligent-autoironica reacție de după semifinale (pe Twitter), a simpaticissimului David Grace : „Îmi pare rău că n-am reușit să obțin rezultatul care ar fi făcut posibilă finala Grace vs O’Sullivan pe care o aștepta întreaga lume.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Noi 2020, 23:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Istoria seriei

Finalele sezonului 2016-2017
Openul englez : Liang Wenbo 9–6 Judd Trump
Openul Irlandei de Nord : Mark King 9–8 Barry Hawkins
Openul scoțian : Marco Fu 9–4 John Higgins
Openul galez : Stuart Bingham 9–8 Judd Trump

Finalele sezonului 2017-2018
Openul englez : Ronnie O'Sullivan 9–5 Neil Robertson
Openul Irlandei de Nord : Mark Williams 9–8 Yan Bingtao
Openul scoțian : Neil Robertson 9–8 Cao Yupeng
Openul galez : John Higgins 9–7 Barry Hawkins

Finalele sezonului 2018-2019
Openul englez : Stuart Bingham 9–7 Mark Davis
Openul Irlandei de Nord : Judd Trump 9–7 Ronnie O'Sullivan
Openul scoțian : Mark Allen 9–7 Shaun Murphy
Openul galez : Neil Robertson 9–7 Stuart Bingham

Finalele sezonului 2019-2020
Openul englez : Mark Selby 9–1 David Gilbert
Openul Irlandei de Nord : Judd Trump 9–7 Ronnie O'Sullivan
Openul scoțian : Mark Selby 9–6 Jack Lisowski
Openul galez : Shaun Murphy 9–1 Kyren Wilson

Finalele sezonului 2020-2021
Openul englez : Judd Trump 9–8 Neil Robertson
Openul Irlandei de Nord : Judd Trump 9–7 Ronnie O'Sullivan
Openul scoțian :
Openul galez :
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 23 Noi 2020, 22:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Ce șanse statistice ar fi ca aceiași finaliști, trei ani la rând, să încheie finala cu același rezultat, trei ani la rând ?...

Mie îmi dă cu rest... Smile
Dacă am calculat cât de cât bine (probabil că nu) și considerăm probabilități egale între jucători pentru a câștiga un meci, atunci răspunsul aproximativ (de 3 ori același scor în finală, cu aceiași jucători) ar fi 0,3193 șanse la 1 cvadrilion!!!
Cu alte cuvinte sunt de vreo 224 milioane de ori mai multe șanse să câștigi la Loteria Română.

Și totuși, realitatea bate uneori statistica!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2020, 0:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked Iar mie-mi dă cu durere de cap ! Laughing

Doamne, Mircea, în clipa când scriam întrebarea, mi-a trecut prin minte, ca un gând vag, ideea că s-ar putea să fie cineva care chiar să se ostenească să facă un asemenea calcul, dar mi-am zis că lumea e prea (pre)ocupată, la vremea asta, pentru așa ceva. Mulțumesc pentru răspuns. Ce cifre greu de procesat ! Și ce extraordinar (din punct de vedere statistic) este ceea ce s-a întâmplat !

Thanks again.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2020, 19:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

ideea că s-ar putea să fie cineva care chiar să se ostenească să facă un asemenea calcul, dar mi-am zis că lumea e prea (pre)ocupată, la vremea asta, pentru așa ceva.

Mie mi-a prins bine.
Să vedem ce gânduri au băieții la anul. Care ar fi șansele să se întâmple din nou?!... Laughing



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2020, 12:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Top marcatori de sutare/sezon după Campionatul Regatului Unit

Neil Robertson . 41
Judd Trump . 38
Mark Allen . 24
Mark Selby . 19
Kyren Wilson . 17
Stuart Bingham, Zhou Yuelong . 15
John Higgins, Shaun Murphy, . 12
Barry Hawkins, . 11



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2020, 14:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si acest turneu a inceput bine!Adica cu eliminarea ambilor"granzi" proiramati a evalua...Scotianul Stephen Maguire fu primul urmat imediat de chinezul Yan Bingtao.Calea a fost deschisa acum sa vedem cine ii va urma!!!




Ultima modificare efectuată de către Ocnenodis hg la Lun 7 Dec 2020, 15:36, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2020, 15:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deschiderea ”Maguire” din cel de-al 3-lea frame al meciului de azi :

https://twitter.com/WeAreWST/status/1335904902057521153

O deschidere ”Quinten Hann”, mai degrabă. Ba incapacitate de autocontrol, ba incapacitate de a face deosebirea între momentul glumei & momentul seriozității. Ba aș zice chiar lipsă de respect față de propriul talent care, știe Dumnezeu, i-a fost dat din belșug.

Din păcate, motivul pentru care Mags nu va fi niciodată campionul care ar fi putut deveni...

______________________

Nu sunt sigură că am înțeles bine, dar până la a-l enumera pe Yan Bingtao printre „granzi,” eu una aș aștepta să câștige mai mult decât un turneuaș la Riga. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 7 Dec 2020, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Clara eu ii socotesc granzi pe jucatorii din Yop 16...Si iata un nou 147 reusit de alt chinez...Zhou!Vad ca organizatorii n-au nici un dumnezeu caci nu respecta programul intalnirilor fixat initial in format.




Ultima modificare efectuată de către Ocnenodis hg la Lun 7 Dec 2020, 16:57, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2020-2021 » Seria națiunilor britanice 2020-2021. Openul galez Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 3 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community