Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2020-2021 » Mastersul 2021
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va castiga Mastersul in acest an ?
John Higgins
70%
 70%  [ 7 ]
Yan Bingtao
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
20%
 20%  [ 2 ]
Dave Gilbert
10%
 10%  [ 1 ]
Voturi totale : 10

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 14 Ian 2021, 21:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



______________________


Dr.Killjoy a scris:
https://live-stream365.com/sport/others.php


mircea22 a scris:
Link Eurosport 1 (comentariu brit)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 16 Ian 2021, 16:43, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2021, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Remarca zilei de ieri – David Gilbert despre meciul care-l așteaptă, fie cu Ronnie O'Sullivan, fie cu John Higgins: "They're giants, I'm just a farmer."

______________________







_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2021, 23:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci de calitate e Ronnie - Higgins... cred ca au fost vreo 3 ratari in 6 jocuri. Nu stiu cate meciuri vom mai prinde cu ei, dar merita urmarit fiecare minut. Parca prezenta celuilalt ridica afiecaruia nivelul de joc.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2021, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai zice că media de vârstă e în jurul a 32-35 de ani.

Am văzut, cu coada ochiului, că a fost cineva de prin părțile germane ale Snooker-Landului care a spus că Ronnie O'Sullivan nu l-a mai învins pe John Higgins de un număr mare de ani în vreunul dintre turneele Triplei coroane. Nu-mi vine să cred - parcă că s-a menționat 15 sau 16 - o cifră enormă, în ani și în subiect. N-am mai stat să verific însă...

____________________


Acum, c-am rămas la ultimii patru, să vedem pe care dintre ei îl vedem ridicând trofeul de cristal ? Poftim la pollișor !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2021, 0:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Congrats, Higgo! Absolut superb, a ridicat nivelul foarte mult. Applause Ronnie sper sa nu mai faca "schema" cu revenitul la masa la o infinitate de snookere... Rolling Eyes Varianta Ronnie CM 2012 sa se reactiveze, speram. Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2021, 1:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

. sau .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2021, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* 23 de minute irosite, azi, la Eurosport cu introducerile lor inutile, cu urechile în poziție de zbor ale lui cutărică prezentator al cărui nume nu-mi bat capul să-l țin minte, cu banalitățile (ce-i drept, de bun simț ale) lui Jimmy & tentativele de explicație (cu momente dottian de pițigăiate ale) lui Ronnie.

În afară de asta, după domnii/doamnele cu afișajul („burtierele”, adică) de la Eurosportul românesc, Mastersul e în continuare la Londra și nu la Milton Keynes, în plin Buckinghamshire (toponim pe care sunt gata să jur că majoritatea l-ar pronunța - incorect ! - „bachingamșair”). Laughing

* Oare se mai termină vreodată semifinala asta a frumoșilor ?... Decisiv. Tov utecist e în finala Mastersului. Un sincer BRAVO pentru snookerul britanic ! Viitor de aur. Adicătelea galben.






_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2021, 9:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2021, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi, s-au pus în vânzare bilete pentru la anul. La Ally Pally.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2021, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Am văzut, cu coada ochiului, că a fost cineva de prin părțile germane ale Snooker-Landului care a spus că Ronnie O'Sullivan nu l-a mai învins pe John Higgins de un număr mare de ani în vreunul dintre turneele Triplei coroane. Nu-mi vine să cred - parcă că s-a menționat 15 sau 16 - o cifră enormă, în ani și în subiect.

Finala 2005 a Masters-ului, deci 16 ani fără câteva zile. Smile

Ce-i drept, de atunci s-au mai întâlnit: de 2 ori la Masters (incluzând aici și întâlnirea din 2020), de 2 ori la CM și o dată la UK, toate fiind meciuri de cea mai bună calitate, cu multe break-uri de peste 50 de puncte... toate câștigate de John.

Dacă ne uităm și la frame-urile disputate de cei doi de-a lungul anilor, situația este mult mai strânsă (aproape de egalitate) decât statistica victoriilor în meciurile directe.
Asta înseamnă un singur lucru: că-i una dintre cele mai frumoase rivalități din istoria snooker-ului, dacă nu cea mai frumoasă!...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2021, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Danke, Mircea. O cifră, într-adevăr. Sunt curioasă dacă s-a menționat faptul și la Eurosport. Poate că nu : întrucât Ronnie lucrează cu respectiva multinațională, bănuiesc că toți comentatorii îl pupă-n dos prin ordin de serviciu. (Unii, e drept, și din proprie inițiativă + cu zel. Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2021, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici mie nu-mi place comentariul din studioul brit al Eurosportului, de nicio culoare! La meciurile lui Ronnie se vede clar lipsa obiectivității - tot ceea ce se întâmplă este pentru că O'Sullivan a făcut sau nu a făcut ceva. Și nu cred că este rea-voința comentatorilor, pur și simplu nu se pot abține. Asta nu scuză cu nimic Eurosport-ul care ar trebui să le atragă atenția sau să-i înlocuiască. Îmi lipsește Hazel... în comentariul său nu cred că am simțit niciodată preferință pentru un jucător sau altul.
Pe de altă parte comentariul din timpul frame-urilor, fie că este vorba de Joe Johnson, Phil Yates, Dave Hendon sau Dom Dale, mi se pare super ok.

P.S. Finala este din ce în ce mai frumoasă. Care ar fi șansele ca Yan să câștige... în joc decisiv?! Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Lun 18 Ian 2021, 18:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi produc o sincera impresie de "carcoteala" toate "aprecierile " adresate Eurosport,comentatori,jucatori albi,galbeni (bine ca nu-s si de culoare neagra sa nu patiti rusinea de a fi catalogati rasisti !).
Am vaga impresie (poate ma insel,dar feelingul imi spune ca nu !)ca aceste comentarii sunt in ton cu ....moda social media autohtona si nu numai.
Totul e gresit,toti sunt urati,raul si uratul care a castigat prea mult din snooker nu se da la o parte,castiga niste "galbejiti"nou veniti in snooker,etc,etc.
Am senzatia ca pana si moderatoarea forumului nu mai e demult in acord strict cu cuvantul "moderator " decand cu pandemia care a divizat lumea si oamenii.Ori cu ,ori fara Covid !!Ori acceptam ,ori mai si rationam cu "capsoarele "noastre asta daca e ceva in ele.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2021, 2:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate ar fi cazul să mă întristez la vederea înregimentării unui om în gândirea unică & obligatorie, exact după directivele stăpânirii, oricare ar fi stăpânirea aceea; sau la aducerea în discuție a „rasismului” – acuzații deja devenite ridicole, în mai toată lumea : se știe că atunci când nu-ți convine ceva, dai cu acuzația de rasism c-ai auzit tu că „se poartă” și crezi c-ai câștigat ceva poziție într-o discuție. Nu ține. Poliția gândirii – aia care se cheamă „corectitudine politică”, aia care ar ucide tot adevărul + tot umorul de pe planetă și ar trimite oamenii la reeducare pentru că nu sunt nici tâmpiți, nici ipocriți și nici lași. S-a mai întâmplat, în regimurile criminale – fascist & comunist – și, dacă ar fi după ăștia de la poliția gândirii, s-ar mai putea întâmpla din nou. În China, este practică absolut curentă și acum. O fi însă și unii cărora le place să fie călcați în picioare și să fie scutiți de obositorul efort de a gândi singuri.

Habar n-am ce e pe social media autohtonă. Dar parcă nu mi-ar trebui multă imaginație ca să-mi închipui fie și după unele dintre „ieșirile” de pe aici. Rare, din fericire. Să ghicesc : furie oarbă, logică șchioapă & gramatică defectuoasă.

Felicitări pentru talentul de a vedea cum totul e frumos & bun, toți sunt deștepti, de bună-credință & politicoși, competenți & generoși. Frumos visul ăsta. Trezire suportabilă – cândva, într-o bună zi !

Atacul la persoană nu mă interesează.

Dar niciuna dintre aceste hai să le spun critici nu constituie motivul răbufnirii de mânie de mai sus – cică, în apărarea comentatorilor. Nu. Motivul adevărat este că am „îndrăznit,” Mircea și cu mine, să spunem lucrurilor pe nume nu, așa, în general, despre valoarea prestației acestor oameni de la microfon, ci foarte exact în privința modului cum este „comentat,” la Eurosport, Ronnie O'Sullivan, dumnezeul unora care, își dau sau nu-și dau seama, sunt deja într-o gândire unică numai a lor. Să fie sănătoși !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2021, 2:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2020-2021 » Mastersul 2021 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community