Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Uimitor este că tocmai la loviturile de siguranță nu avea Ding același succes precum la cele ofensive și iată ce splendoare de snookere a reușit !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 1:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adevarat. Ceea ce m-a uimit este ce precizie si ce fel de a juca are Ding la loviturile de distantza si la loviturile dificile. Cred ca este un fel de "sindrom" daca pot spune asa al tineretzii. Asa juca si Ronnie cand era mai tanar .



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 1:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa joacă toți la tinerețe și, o dată cu vârsta, tocmai loviturile lungi sunt cele care "se duc" primele.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 1:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La steaua de la rasarit... Laughing
Mare victorie! Imensa! Baby-face killer II, Ding! (cel putin impresia asta mi-a lasat-o Shocked .)
Are tot ce-i trebuie sa devina o figura extrem de importanta in elita Main Tour.
Spectacol de cea mai mare calitate, cu un public teribil de partizan; eu n-am mai auzit urale dupa fiecare a doua lovitura a vreunui jucator.
Ma bucur pentru ca am vazut ceva atat de frumos, dramatic, tensionat. Atatea snookere impecabile si lovituri de o extraordinara finete din partea amandurora.

Si totodata vin cu glasul celui care striga in pustiu Smile :
Gentlemen from the Top 16! Wake up and smell the coffee! Si asta pana nu-i prea tarziu! Al doilea titlu ca importanta pleaca "de acasa", cum ar veni. Primul finalist non-britanic devine si primul castigator al UK Exclamation Exclamation .

Si Ding, la cei 18 ani si 8 luni pe care-i are, devine al doilea "cel mai tanar" detinator al titlului de campion al-courtesy of Mr. Ancuta Wink -"Regatului Unit sl Marii Britanii si Irlandei de Nord".




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Lun 19 Dec 2005, 1:44, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Yogi The Rocket
More than a fan


Data înscrierii: 25/Noi/2005
Mesaje: 33
Locație: Suceava

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 1:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
5-9 și situația se înălbăstrește... (sau ar fi trebuit să spun că se ... îngălbenește ?! Twisted Evil Laughing )
eh, fara chestii din astea rautacioase... s-a ingalbenit Davis la fata...de asta a tot incercat sa faca snooker cand mai erau doar doua bile pe masa...eu ma bucur pt. Ding...l-am vazut si eu in sfarsit zambind. la china open nu a zambit asa ca acum... am si eu o intrebare....de ce trebuia sa castige neaparat Davis ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Yogi The Rocket Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 1:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
am si eu o intrebare....de ce trebuia sa castige neaparat Davis ?


Dar nu spune nimeni ca "trebuia" sa castige Davis Wink . Vorbesc doar in numele meu cand spun ca imi doream foarte, foarte mult sa castige Steve (n-am pariat pe el, totusi Wink ), ca simpatia mea mergea in directia lui si ca ar fi fost ceva extraordinar pentru el, din atatea si atatea motive.

Ca fana a lui Ronnie as fi zis acum o saptamana ca "trebuia" sa castige el Wink .
Laughing Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 2:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DING : „Acesta este cel mai important turneu din lume după Campionatul mondial și simt o mare bucurie că am câștigat trofeul. Acum voi merge la Sheffield cu o mult mai mare încredere în forțele mele. Este un mare pas înainte.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 2:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yogi The Rocket a scris:
(...) am si eu o intrebare....de ce trebuia sa castige neaparat Davis ?

Nu trebuia neaparat sa castige Steve, dar m-as fi bucurat mai mult pentru el daca ar fi facut-o. Oricum felicitari lui Ding pentru victorie!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 2:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Nu trebuia neaparat sa castige Steve, dar m-as fi bucurat mai mult pentru el daca ar fi facut-o. Oricum felicitari lui Ding pentru victorie!


* Eh, bineînțeles. Laughing

* STEVE DAVIS : “Nu am reușit să fructific breakurile și mi-am pierdut des poziția, dar [Ding] a jucat fantastic. Am avut o săptămână extraordinară, dar omul cel mai puternic în această zi a fost Ding.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Yogi The Rocket
More than a fan


Data înscrierii: 25/Noi/2005
Mesaje: 33
Locație: Suceava

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 2:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Yogi The Rocket a scris:
(...) am si eu o intrebare....de ce trebuia sa castige neaparat Davis ?

Nu trebuia neaparat sa castige Steve, dar m-as fi bucurat mai mult pentru el daca ar fi facut-o. Oricum felicitari lui Ding pentru victorie!
de ce ? asta nu inteleg eu... daca este jucatorul tau favorit atunci inteleg...dar daca nu este...de ce l-ai ales pe Davis ? asta nu inteleg eu....de ce cei care sunt fanii altor jucatori iar acei jucatori nu mai sunt in competitie tin cu Davis ? asta nu inteleg eu...de ce? pt. ca e batran ? pt. ca e unul din greii snookerului ? pt. ca ar fi fost frumos sa castige cea dea 100-a finala ? asta e intrebarea mea...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Yogi The Rocket Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 5:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ediție revizuită (că au apărut ziarele de luni ! Wink Laughing ) Declarația DING-ulețului : “Este o mare bucurie pentru mine că am câștigat. Acesta e al doilea turneu ca importanță și am simțit o presiune mai mare decât atunci când am învins la China Open. Acum voi merge la [calificările pentru] Sheffield cu o mult mai mare încredere în forțele mele. Este un mare pas înainte. În Anglia, majoritatea publicului a dorit victoria lui Steve Davis, dar în China 99 la sută din fanii snookerului au ținut cu mine. Dar chiar și foarte multor oameni de aici le-a plăcut cum am jucat. Am avut multe de învățat din acest turneu și sper ca această îmbogățire a experienței să mă ajute să devin un jucător mai bun. Vreau să le arăt fanilor englezi ai snookerului de ce sunt în stare.”

Declarația lui STEVE DAVIS a fost și ea mai cuprinzătoare decât vorbele citate imediat după finală de cei de la BBC : “Ding a meritat să câștige. A fost mai bun decât mine și a dominat tot meciul. A jucat un snooker cu adevărat de calitate. E un jucător complet. A avut câteva lovituri de siguranță excelente și a demonstrat că știe și să construiască breakuri solide. Gândește bine, are o tehnică bună și joacă foarte ofensiv, dar niciodată necugetat. Nu riscă în mod inutil. N-aș putea spune că am constatat prea multe puncte vulnerabile în jocul lui, iar dacă ar vrea să-mi dea și mie ceva sugestii, i-aș fi recunoscător. Eram pregătit să mă confrunt cu el, dar nu am marcat suficient de multe puncte și m-am încurcat de prea multe ori la jocul pozițional.

N-am început meciul bine – de fapt, amândoi am făcut greșeli în primele frame-uri – și aveam impresia că mă joc de-a prinselea cu el. La un moment dat, veneam repede din urmă, însă am ratat acea bilă albastră și 7-4 e cu totul altceva decât 6-5. N-am putut ține pasul cu el. Ar fi fost frumos să fi cucerit și trofeul, dar și așa am avut o săptămână fantastică, m-am simțit extraordinar, iar publicul de aici a fost nemaipomenit. Am dormit bine și sunt mulțumit. Trebuie să mă felicit și pentru că am ajuns până unde am ajuns. Astăzi cel mai puternic a fost Ding. Cred că după această victorie a lui o să vină mulți tineri chinezi să se perfecționeze aici.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 10:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*** Toate laudele lui Ding Junhui . Sunt fericit ca a castigat , dar sunt si mai fericit ca l-am vazut fericit. Este prima data cand il vad zambind. A avut o viata grea. Lucrurile incep sa mearga bine pentru el. Felicitari inca o data.

*** Pentru Steve Davis : Batrane , ai jucat foarte bine dar nu poti sa bati un pusti de 18 ani care ar juca orice bila din orice pozitie la buzunar , un pusti de 18 ani care vrea sa castige tot , un pusti de 18 ani care are nevoie de bani si faima. Oricum , Steve a pierdut , dar ... a jucat mai bine decat a jucat in ultimii 10 ani. A avut lovituri exceptionale spre exemplu lovitura inspirata din jocul de 9-Ball , rosia la buzunarul superior stang din ricoseu.

*** Despre finala , o finala de cea mai inalta clasa , cu doi finalisti talentati unul inarmat cu tinerete unul cu experienta. A castigat tineretea , este si normal, avand in vedere ca Ding are mult mai mai multa tinerete decat Steve (Laughing daca pot sa spun asa) si Steve are cam prea multa experienta sa poata sa mai bata un pusti de 18 ani Very Happy. A fost foarte frumos si il felicit pe Ding din toata inima.

***Cat despre prietenul nostru "Yogi The Rocket" , ti-as sugera sa fi mai atent si mai rezervat in declaratii. Cu totii gresim dar cu totii trebuie sa ne cerem iertare , si nu sa perseveram in prostie.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 12:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbele lui Steve Davis spun foarte mult si nu cred ca mai pot comenta eu ceva in plus. Ratarea la acea bila albastra l-a marcat si a recunoscut.

Am sa mai adaug doar ca eu am tinut cu Steve si nu cred ca trebuie sa argumentez de ce. Nici nu as putea. Asa am simtit. Oricum Steve era al doilea pe lista printre preferatii mei. Pe Ding il admir, imi place jocul lui senzational si merita sa castige.

* Frumoase cuvintele unui fan infocat al lui Steve cum este Coldy.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Yogi The Rocket
More than a fan


Data înscrierii: 25/Noi/2005
Mesaje: 33
Locație: Suceava

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 12:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Am sa mai adaug doar ca eu am tinut cu Steve si nu cred ca trebuie sa argumentez de ce. Nici nu as putea. Asa am simtit. Oricum Steve era al doilea pe lista printre preferatii mei. .
un raspuns foarte bun...am tinut cu steve pt. ca e al doilea de pe lista mea de jucatori favoriti...

nu vroiam explicatii sau justificari...era doar un exercitiu de logica dar care nu prea a fost inteles si asta din cauza mea nu din cauza altcuiva...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Yogi The Rocket Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 15:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

(Din nou parerea mea vine cam ultima Razz) Intr-adevar o finlala de milioane cu doi jucatori de milioane. Dar totushi sunt de parere ca jocul Davis - Hendry a avut alta ,,flavour''....poate shi pentru ca atunci a cashtigat Davis. Oricum Ding a meritat victoria din plin...a jucat foarte bine.



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Următoare
Pagina 17 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community