Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2020-2021 » CAMPIONATUL MONDIAL 2021
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va fi campionul mondial 2021 ?
Stuart Bingham
25%
 25%  [ 3 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 6 ]
Kyren Wilson
8%
 8%  [ 1 ]
Shaun Murphy
16%
 16%  [ 2 ]
Voturi totale : 12

Autor Mesaj
shake13
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Apr/2012
Mesaje: 302
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Mar 20 Apr 2021, 21:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-a scapat mie ceva ? ... a obosit cumva Jan ? ... cum de acest joc decisiv e arbitrat de Olivier Marteel ? Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Haikou World Open 2014, Masters 2015, Campionatul Mondial 2015, World Grand Prix 2016, Campionatul Mondial 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui shake13 Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 20 Apr 2021, 21:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prea plecat va salut si la aceasta editie a CM de snooker! Very Happy

Am vazut putine frame-uri la acest CM, palpitanta insa disputa Ding vs. Bing Laughing
Astept cu nerabdare meciul Selby vs. Maflin. Daca nordicul va arata o forma similara cu cea de la editia trecuta, cred ca-l poate bate pe englez.

In rest, jocul lui Kyren scartaie, Judd observ ca merge bine, pe Ronnie n-am apucat sa-l vad, dar e OK daca a trecut de primul tur fara emotii. Maguire, saracul, iarasi iese inainte de vreme.

Spre deosebire de alti ani, foarte putine suprize in primul tur. Adica l-au scos pe Mags (nu e prea mare supriza tinand cont de rezultatele scotianului din ultimii ani). Ar mai ramane Gilbert, Murphy si Williams sa fie eliminatii-surpriza, desi imi vine greu sa cred.

Vedem ce ne rezerva urmatoarele saptamani. Mi-as dori o finala Judd vs. Ronnie, sa vedem daca sunt de acord si ceilalti jucatori. Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 20 Apr 2021, 21:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

shake13 a scris:
Mi-a scapat mie ceva ? ... a obosit cumva Jan ? ... cum de acest joc decisiv e arbitrat de Olivier Marteel ? Very Happy

L-o fi recuzat Stuart dupa discutia de la finalul frame-ului 18. Laughing



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Apr 2021, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

. .




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Apr 2021, 22:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bună revenire, Possy și Campionat mondial cu bucurii ție și tuturor forumiștilor !

Apropo de „ștafeta” Verhaas-Marteel, uzanța este ca arbitrul care a oficiat în meciul încheiat primul din sesiunea de seară să preia și frame-urile rămase restanță de la meciul întrerupt. În afară de cazul când arbitrul „titular” ține morțiș să termine tot el meciul, dar asta nu prea se întâmplă în prima rundă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Mie 21 Apr 2021, 11:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu sa spun exact de ce, dar imi place deosebit de mult modul in care comenteaza Anthony Hamilton (pe British Eurosport, pentru cei care poate nu stiu). Si ceilalti sunt foarte ok, dar Hamilton are, din punctul meu de vedere, ceva in plus. Buna aditie in echipa de comentatori.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Mie 21 Apr 2021, 12:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rudiprus a scris:
Nu stiu sa spun exact de ce, dar imi place deosebit de mult modul in care comenteaza Anthony Hamilton (pe British Eurosport, pentru cei care poate nu stiu). Si ceilalti sunt foarte ok, dar Hamilton are, din punctul meu de vedere, ceva in plus. Buna aditie in echipa de comentatori.



Multumesc pentru pont.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 21 Apr 2021, 16:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rudiprus a scris:
Nu stiu sa spun exact de ce, dar imi place deosebit de mult modul in care comenteaza Anthony Hamilton (pe British Eurosport, pentru cei care poate nu stiu). Si ceilalti sunt foarte ok, dar Hamilton are, din punctul meu de vedere, ceva in plus. Buna aditie in echipa de comentatori.


Uite, Rudi, că ne spune Michael Holt (pe Twitter) de ce. Punct cu punct :

"Anthony Hamilton is already one of the best commentators. Super knowledgeable, talks well, hasn’t forgotten how hard the game is, knows all the players, etc etc. Top drawer. Also he’s completely unbiased. Gives all the players the utmost respect."

Michael dă, totodată, și definiția comentatorului cu adevărat bun. Mă bucur foarte mult că Anthony are un atât de mare succes în această postură.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 21 Apr 2021, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

. .



_________________________

Kurt Maflin – imaginea tristeții dezarmate :



_________________________

Dar să ne înveselim cu imaginea intrării în teatru – acel teatru. Bineînțeles, fotografiile albătrui nu se „reportează” de la un an la altul. Sunt schimbate la fiecare CM. Laughing

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 22 Apr 2021, 8:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce l-a desfiintat Selby pe Maflin. Chiar nu ma asteptam la o diferenta asa mare de scor. Si eu care credeam ca va fi echilibrat si ca norvegianul ar fi putut sa-l elimine pe englez. Laughing



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 22 Apr 2021, 9:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa prima sesiune


Surprinzator, da...nu cred ca se asteptau multi la forma asta, eu nici gand !
S-a vazut ca e pus pe treaba omul, n-a zambit deloc si de data asta i-au mers aproape perfect toate Smile Ar fi frumos sa il "tina bateriile" pana la sfarsitul CM !

Cred ca schimbarea de atitudine a lui Selby, are o mare legatura cu bataia de joc a lui O'Sullivan de anul trecut, pentru ca din nefericire asta a fost, sa fie clar pentru toata lumea, iar acum nici macar "bufonului" nu-i mai arde de glume, dupa o sesiune atat de buna.



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023


Ultima modificare efectuată de către skorpyo la Joi 22 Apr 2021, 19:56, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Joi 22 Apr 2021, 11:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

skorpyo a scris:


Surprinzator, da...nu cred ca se asteptau multi la forma asta, eu nici gand !


Eu zic ca schimbarea asta de atitudine a lui Selby, are o mare legatura cu bataia de joc a lui O'Sullivan de anul trecut...
eu am preferat sa citesc "bataia luata in jocul de anul trecut" Wink



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Joi 22 Apr 2021, 12:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Maflin are un temperament asemanator lui Maguire din cauza asta nu cred ca va castiga mare lucru in cariera.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 22 Apr 2021, 14:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai ce cariera la 37 de ani...
Nu zic ca e gata pentru snooker, dar in tot cazul, ar fi trebuit sa iasa la rampa mai devreme. Cat am reusit eu sa urmaresc, adica primele 5-6 frameuri, Maflin n-a jucat prost, dar Selby n-a gresit lovituri. Aproape deloc. Iar in asa conditii e greu sa emiti pretentii, nu prea are cine sa-l bata pe Selby cand joaca la nivelul asta.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Blackzet
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 128

MesajTrimis: Joi 22 Apr 2021, 16:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum spunea cineva mai sus , de foarte mult timp nu a mai fost o editie de CM cu atat de putine surprize, doar doi jucatori veniti din calificari in optimi dintre care unul Bingham un jucator cu f multi ani de top 16.Exista totusi o diferenta vizibila intre jucatorii de top 16 si ceilalti, si cu 2-3 exceptii in ultimii 5-7 ani , top 16 e cam acelasi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Blackzet Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2020-2021 » CAMPIONATUL MONDIAL 2021 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Următoare
Pagina 7 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community