Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Judd Trump
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 14 Sep 2021, 8:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am urmarit meciul. Judd a jucat peste asteptari, a avut 2 break&run si doar 1 singur dry break...se vede ca a exersat indelung in ultima vreme cu prietenul Karl Boyes (care de altfel i-a si imprumutat tac-urile).

Doar ca adversarul a fost un amator, un patron de club dintr-un orasel si abia daca a legat 2-3 bile, nepunandu-i probleme. Pare ca ar avea inca 1-2 meciuri usoare pe traseu, insa cand va ajunge la adversari din categoria pro, nu il vad bine.
Are destule lacune in joc. In afara de jocul la buzunar (il ajuta ca masa i se pare mica Smile ), nu exceleaza la celelalte capitole. Controlul bilei albe nu este cel mai stralucit, iesirile din sigurante au fost in stilul "hit & hope", de lovituri cu tac-ul de jump inca nu s-a pus problema si cred ca va evita pe cat de mult posibil.
Ramane de vazut cum se va comporta si cu un adverasar de calibru, insa in formatul bila 9 cu 1 pe punct si winners break nu il vad ajungand prea departe.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 15 Sep 2021, 1:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am reușit să văd niciun meci, deocamdată. Juddul e încă în turneu : marți, l-a bătut cu 9-2 pe un jucător indian, Dhruvalkumar Patel :



Miercuri, în Runda a 3-a, îl va întâlni pe un saudit, Abdullah Al-Shammari, la ora (României) 18.00.

Rezultate & scoruri : https://cuescore.com/tournament/US+Open+Pool+Championship+2021/9209905

Multe nume necunoscute, dar și foarte multe nume mari.
Cum ar fi spus Gheorghe Dinică, „țară mare, mese multe” : 33 la număr.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 15 Sep 2021, 15:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 15 Sep 2021, 7:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Abia din runda a 4 a va da piept cu marii jucatori - daca trece de Al-Shammari - va juca mai mult ca sigur cu Jayson Shaw, unul din favoritii la castigarea turneului si totodata unul din grupul lor de britanici.
Aseara a scartait si mai mult din punctul meu de vedere, insa la fel adversarul a fost coplesit de atmosfera creata la masa televizata.

Deja prin USA si nu numai se aud tot mai multe critici privand modul in care sunt alesi jucatorii pt masa televizata nr. 1, deja Judd are 2 din 2 prezente, iar alti favoriti inca nu au aparut deloc.

Si se mai zvoneste cum ca Boyes a abandonat inca din primul tur tocmai ca sa ii faciliteze traseul lui Judd, ei urmand a se intalni in meciul urmator daca Karl ar fi participat. Bine ca avand tac-urile imprumutate lui Judd era si funny de vazut cum ar fi jucat (impartind tac-urile ca in bar Smile )

E clar ca e manevra Matchroom ca sa atraga audienta si valva in jurul unui campion de snooker, nimic gresit in anumite privinte, insa cu siguranta atragand multe critici.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 15 Sep 2021, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu iese foc fără fum. Deja există unele tablouri în legătură cu care cam ajungi să te întrebi cum (sau chiar dacă) au fost trase la sorți.

Judd a recunoscut că l-a atras „expunerea” personală, plusul de imagine în vederea unui posibil câștig pecuniar oferit de piața americană de pool. Nu știu dacă i-au fost întreținute (de la Matchroom) iluziile și/sau i-a fost alimentată buna sa opinie despre sine, dar o atare experiență poate fi și bună, și periculoasă pentru moral. O concluzie trebuie să-i apară însă cu mare claritate : e vorba despre sporturi diferite. Le numim „discipline” (sau „ramuri”) ale biliardului, dar, în realitate, sunt sporturi diferite. Înrudite, dar diferite.

În mod normal, azi, Judd va pleca acasă.



Acum, e 7-0.

Cele spuse de Tony Drago : https://wst.tv/drago-trump-cant-win-9-ball/

11-1.

Măcar nu e o bătăiță la zero. Dar scorul rămâne umilitor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 16 Sep 2021, 7:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Nu iese foc fără fum. Deja există unele tablouri în
În mod normal, azi, Judd va pleca acasă.

Nu pleaca acasa pt ca formatul turneului este de piramida dubla si acum pierzand cu Shaw a trecut "pe spate" (looser side). Daca ar reusi sa castige tot pe spate ar intra in primii 16 in piramida simpla, insa nu cred ca va ajunge asa departe.

Jayson Shaw a prins una din zilele sale de glorie, cu care ne-a incantat in trecut. E un jucator foarte talentat, insa constanta nu este atuul sau.

Au pierdut si alti campioni de pool ieri meciuri la scoruri de maidan si nu cred ca era umilitor nici daca ar fi pierdut la 0.
In formatul acesta winners break poti sta minute bune in scaun si adversarul sa inchida mese dupa mese. De exemplu tot aseara Alcaide a avut 5 inchideri consecutive, iar Carlo Biado a ajuns la masa abia la scorul de 6-0. Shocked



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Sep 2021, 17:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Că bine zici ! Mi-a scăpat din vedere formatul. Puterea obișnuinței. Parcă spunea cineva, pe-aici, nu mai știu cine, că sporturile astea sunt diferite între ele. Ca și formulele turneelor. Asemănătoare, dar diferite. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 17 Sep 2021, 13:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Visul frumos s-a terminat, dar în mod onorabil : Trudd Jump a pierdut cu numai 10-11 în fața sud-africanului Jason Theron. S-a mai spălat rușinica acelui 11-1 din meciul cu scoțianul Jayson Shaw.

În privința moralului, pare a sta bine : „Cu o săptămână de antrenament în plus, încă aș mai fi fost în turneu,” mai ales că n-a dat „decât vreo cinci la sută din potențial.”

Așa că o să mai încerce, promite el, fiindcă n-are cum să se teamă de niciun adversar. Numai să nu-l cheme Ja(y)son.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 2 Apr 2022, 17:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Parcă am mai auzit chestiile astea („nu spui ține... persoană însemnată... da' becher”) : că snookerul nu-i mai place, că până și CM e o corvoadă, că e nevoie de o pauză mai lungă, etc. În acest caz, o pauză pentru făcut ceva navetă între Dubai & Las Vegas, probabil. (The Sportsman de ieri)

În epoca Davis sau în epoca Hendry, nu exista atâta "burnout".



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 2 Apr 2022, 20:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Parcă am mai auzit chestiile astea („nu spui ține... persoană însemnată... da' becher”)

Așa este. Și o să le mai auzim. Nimic nou, istoria se repetă... Smile
Nu toți sportivii sunt caracterele puternice pe care poate ne-am dori să le vedem, dar să recunoști că ai o problemă (în primul rând față de tine) este primul pas către vindecare.

Clara White a scris:

În epoca Davis sau în epoca Hendry, nu exista atâta "burnout".

Probabil că erau și alte tipuri de caractere atunci care nu prea lăsau să se vadă ce este pe „dedesubt”. Sau poate că reușeau să se concentreze doar pe snooker, iar celelalte ispite erau irelevante.
Oricum, dacă Judd nu se mai simte bine practicând snooker-ul, eu zic că-i o idee bună să ia o pauză, să-și limpezească gândurile și să-și reevalueze prioritățile.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 2 Apr 2022, 21:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc pentru explicație, Mircea. Acum, am înțeles și eu cum stau lucrurile. Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community