Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 15:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost un meci frumos, cu multe lovituri reusite. Nu pot spune ca am avut o preferinta in privinta castigatorului. As fi vrut sa castige Davis, ca o incununare a carierei sale, dar, pe de alta parte, as fi vrut sa castige Ding pentru sacrificiul facut de parintii sai, pentru inspiratia lor...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 16:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da la chestia asta m-am gandit shi eu...dupa ce mariu Ancuta a anuntzat. INCREDIBIL ce sacrificii au facut parintzii lui. Chestia asta m-a pus pe ganduri....



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...am văzut meciul aseară și azi în reluare ... Ding mi se pare o persoană puternică...și faza cu părinții lui .. că au făcut sacrificii mari pentru el... este adevărat este MINUNAT acest lucru ...dar cred că in general orice părinte face cam tot ce-i stă în puteri pentru copilul lui...așa că mai am de spus ceva BRAVO DING...a meritat să caștige că a jucat .. minunat .. (ehh cu foarte mici ratări)...dar .. au rămas acolo uitate...



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 16:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

luiza_hunter a scris:
...(ehh cu foarte mici ratări)...


Acu' nu e nici el robot. Laughing
Oricum sa joci cum a jucat el la 18 ani e o foarte mare realizare. Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Oricum sa joci cum a jucat el la 18 ani e o foarte mare realizare. Laughing


Așa e .. a jucat .. foarte frumoas .. elegant stilat ... etc



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 20:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superba finala! Amandoi au jucat excelent! Lipsa breakurilor mari a fost compensata de niste lovituri de siguranta care, cateodata, aveam impresia ca sunt la limita imposibilului. Cred ca Ding a jucat mai bine din toate punctele de vedere si a meritat sa castige. Ma bucur pentru Ding deoarece, prin victoria asta, a confirmat ca succesul de anul trecut de la China Open n-a fost o intamplare. Smile Ma bucur si pentru Steve pentru ca a redevenit The Nugget. Smile
In concluzie...excelent meci de final de an! Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
doglover
Fan


Data înscrierii: 19/Dec/2005
Mesaje: 12

MesajTrimis: Lun 19 Dec 2005, 20:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

subscriu la ceea ce a spus Aura


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui doglover Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 6:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STEVE DAVIS continuă șă-și elogieze învingătorul : “De regulă, mă feresc să fac aprecieri asupra unui tânăr aflat la o vârstă atât de fragedă și cred că abia pe la 23 de ani ești destul de copt ca să se vadă ceea ce ai de dat ca jucător de snooker. Dar atunci când cineva câștigă atâtea meciuri câte a câștigat Ding, înseamnă că este un jucător fenomenal.

Cred că avem în fața ochilor pe omul care va deveni cel mai tânăr campion mondial din istoria acestui sport – pentru că joacă atât de bine și este atât de hotărât ! Mi se pare evident că într-acolo se îndreaptă și deja a parcurs mai mult de jumătate din drum. Nu e genul care să se lase intimidat, derutat sau abătut de la țelurile lui de emoții, de celebritate, de solemnitatea marilor competiții sau de formatul mai lung al unora dintre acestea. Dacă o să aibă ocazia, la Sheffield, o să bage groaza în câțiva jucători chiar în sezonul ăsta. Nu e peste puterile lui să câștige titlul mondial și n-ar fi exclus ca acest lucru să se întâmple chiar în 2006. Trebuie să se califice mai întâi, iar noi, cei care suntem pe aici de mai multă vreme știm că aceste calificări sunt adevărate cimitire ale numelor mari.

Oricum, Ding va deveni un mare jucător. Nu va domina snookerul așa cum am făcut-o eu în anii ’80 și Stephen Hendry în anii ‘90, pentru că acum sunt mult mai mulți competitori de calitate și, cum au valori sensibil egale, îi va fi foarte greu oricăruia dintre ei să-i dea la o parte pe ceilalți și să se mențină multă vreme pe prima poziție. Nimeni nu va mai domina snookerul o perioadă atât de mare.

Altfel, e destul de timid și nu cred că știe prea bine englezește. Nu-l cunosc, dau și eu din cap când mă salută, dar habar n-am ce și cum gândește. Oricum, facem parte din generații diferite - sunt aproape 30 de ani între noi...”


A grăit și PROFESORUL, venit în Anglia de acasă, din Dubai, ceva mai din vreme, și instalat la cartierul general de la Wellingborough. PETER EBDON : “Ding este în aceeași măsură spectaculos și talentat. Am lucrat cu el timp de o săptămână înainte de Campionatul Marii Britanii și din 5-0 nu m-a scos. Abia dacă am mai putut și eu să mai vin pe la masă pentru câte o lovitură și așa a fost toată săptămâna !”

E adevărat, Ding are de urcat Golgotha calificărilor de la Prestatyn (trebuie să câștige 3 runde) și a afirmat public că nu-i place acolo – nimănui nu-i place. (În treacăt fie zis, în sezonul 2004-5, înainte de a se decide să opteze pentru wildcard la China Open și cu doar scurt timp înainte de a câștiga acel turneu, Dingulețul a pierdut primul meci pentru Crucible, în fața mult mai puțin cunoscutului LEE SPICK, așa că Steve are dreptate – Prestatyn-ul e cimitirul numelor mari.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 16:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E bine ca Ding primeshte astfel de cuvinte din partea merilor jucatori...shi nu numai. Sunt sigura ca acest lucru o sa-l ajute mult shi in joc...o sa ajute la psihic. Trebuie sa aiba incredere in fortzele proprii shi sunt sigura ca va reushi.



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Travis Perkins UK Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Pagina 18 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community