Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Mastersul de la Shanghai 2023
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Sep 2023, 18:02    Titlul subiectului: Discutii Răspunde cu citat (quote)


________________

Cei patru wildcardiști sunt : Deng Haohui, Dong Zihao, Bai Yulu & Gong Chenzhi numai că încă nu știm cine cu cine urmează să joace.
________________

Deocamdată, unii deja au ajuns la Shanghai, alții încă așteaptă decolarea spre China pentru că zborul a fost amânat.

.

MJW răsuflă ușurat fiindcă, după patru zile shanghaieze de treburi snookeristice personale, s-a reintâlnit, în fine, cu tacul personal :


________________

Duminică, la Heshenhui Snooker & Pool Club se va disputa, în premieră, WDBS Shanghai Invitational Disability Snooker Cup.

.

Ocazie cu care vedem interiorul unuia dintre cluburile foarte bune din Shanghai.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Sep 2023, 8:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trebuie să fim optimiști și să sperăm că vom afla cine cu cine joacă. Dacă se poate, înainte de începerea meciurilor. Timp berechet : aproape 19 ore până la prima sesiune !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 13 Sep 2023, 17:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata ca la Shanghai a fost contrazisa expresia noastra din popor:Cand o zbura porcul! Caci Godacul Shaun Murphy si-a luat zborul spre cuib.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Sep 2023, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În cazul în care există unele „nedumeriri” în legătură cu arbitrajul shanghaiez (azi, a fost cazul lui Wang Wei), e bine să se știe că desemnarea arbitrilor se face, acolo, de către președintele CBSA – de regulă, pe criterii de relații personale, iar în meciurile importante din punct de vedere sportiv (adică și din punct de vedere propagandistic), la „sugestiile” venite de la partid. WPBSA s-a complăcut în această situație cu prea multă lașitate și de prea multă vreme ca să mai încerce acum să-și schimbe atitudinea. Din păcate, fiindcă nivelul la care s-a arbitrat în semifinala de azi a fost de-a dreptul scandalos.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Sep 2023, 8:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 17 Sep 2023, 14:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fix la sesiunea decisiva a finalei s-au gandit sa nu transmita...nici macar nu e ceva important la tv. Are cineva un link? Ca nu gasesc nicaieri. Mersi.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Sep 2023, 14:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici eu nu văd meciul, Cristi. Nu știu dacă e de vreun ajutor : https://wst.tv/how-to-watch-the-shanghai-masters/



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 392

MesajTrimis: Dum 17 Sep 2023, 16:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desi este (cam) tarziu, cu greu, dar am gasit un link pentru cine mai apuca sa prinda finalul de meci: https://www.twitch.tv/theworldofsnooker. Am fost plecat, nu demult am ajuns acasa, ca as fi gasit link-ul si l-as fi postat mai repede.

https://www.twitch.tv/theworldofsnooker

Edit: Cu placere !

Din ceea ce a anuntat proprietarul canalului de Twitch, reiese faptul ca transmisiunile snookeristice vor continua si de la turneele ce vor urma. E bine de stiut, pentru cine nu doreste sa se se aboneze la Eurosport Player sau la alte servicii contracost.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021


Ultima modificare efectuată de către Dr.Killjoy la Dum 17 Sep 2023, 20:54, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Sep 2023, 17:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks anyway. Cool



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 17 Sep 2023, 18:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mersi. Am tot cautat si pana la urma am dat 3 euro pe eurosport player si am vazut finala. Macar a meritat ca a fost un meci pe cinste si a castigat Ronnie😁



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 17 Sep 2023, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

No, bună sara, din garda atât de veche, încât tre' să ia lecitină. Dar userul și parola de aici nu se uită.
Frumușică sesiune dimineața, bine, boss, la cât mai mult pui Shanghai!

Salutări tuturor!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Sep 2023, 20:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Patru :



Bună seara, bună seara, Miss Chig ! Very Happy Ce bine că ne mai reîntâlnim, măcar din ro'svictorie în ro'svictorie. Laughing Bucurie adevărată, într-o zi plină de nervi & frustrare ba pe motive de Eurosport, ba din cauza (ne)funcționării sughițate a site-urilor de scoring. Mi-a plăcut prima sesiune, că la a doua nici n-am prea avut timp să-mi trag sufletul atât de iute mi s-a părut că s-au mișcat cei doi. Probabil sub 15 minute/frame. În orice caz, fain meci.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 17 Sep 2023, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dr.Killjoy a scris:

https://www.twitch.tv/theworldofsnooker

Mulțumim!
Căutam pe la ora 21:30 un link pentru finală... finală care se terminase demult. Laughing
Am urmărit ultimele frame-uri ale finalei în reluare, calitate impecabilă, comentariu în limba engleză.

Miss Chigwell a scris:

Dar userul și parola de aici nu se uită.

Nu se uită... poate merită încercate mai des. Wink
Welcome back!

Cristi a scris:

Am tot cautat si pana la urma am dat 3 euro pe eurosport player si am vazut finala

Succesiunea aceea de 143 cu 120 cu siguranță a meritat toți banii...

Clara White a scris:

e bine să se știe că desemnarea arbitrilor se face, acolo, de către președintele CBSA – de regulă, pe criterii de relații personale, iar în meciurile importante din punct de vedere sportiv (adică și din punct de vedere propagandistic), la „sugestiile” venite de la partid.

Unde? În China? Nu se poate așa ceva... Shocked Smile
Că tot vorbim despre „partid”, unul din lucrurile pe care le-am remarcat a fost acel cerc cu teritoriul Chinei care se tot învârtea deasupra spectatorilor. Ceva de genul: noi suntem deasupra și veghem asupra tuturor. Sinistru!... că n-am găsit un cuvânt mai bun.

Ate observații (pur subiective):
a. Luca s-a îngrășat, iar Ronnie a îmbătrânit. Razz
b. Ceremonia de premiere a fost un concurs de prezentare a oficialităților și de a face poze cu jucătorii. Nicio declarație din partea celor doi protagoniști, nicio emoție, totul realizat mecanic...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 18 Sep 2023, 14:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, Mircea, mulțumesc de urări, bine v-am regăsit.

Căci ce altă zăbavă mai plăcută iaște decât privirea primei sesiuni dintr-o finală de turneu de puncte cu motanu-n poală, într-o molatecă zi de duminică?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Mastersul de la Shanghai 2023 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community