Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The SAGA Insurance Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 2:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E clar!
In circuitul mondial nu ar trebui sa se mai acorde puncte. Si toate ar trebui sa se joace la Londra Smile)

Glumesc, desigur, dar adevarul adevarat este ca finalele de la Masters sunt intotdeauna electrizante. Mare meci, mare, frati snookeristi. Dupa un turneu la care m-am uitat printre picaturi, finala am hotarat ca nu trebuie sa imi scape, si uite ca am avut dreptate.

Fantastica finala: calitativ, cantitativ, psihologic, tehnic si spectaculos. Pe tot parcursul finalei am oscilat intre cei doi. Nu imi dadeam seama cine trebuia sa castige ca sa make things right. Il vedeam pe Higgins concentrat si determinat de mai mare dragul, cu loviturile lui senzationale si spuneam ca trebuie sa tina el trofeul in mana anul asta. Dupa care vena Ronnie cu stilul lui usor si firesc si vedeam ca si jocul lui era la fel de frumos. Amandoi au scrtait pe ici pe colo. Ronnie pe la loviturile de siguranta, John pe la jocul pozitional, ambii pe la increderea in sine, dar toate astea s-au datorat numai presiunii. Astazi, ambii erau in forma. Intr-adevar pacat ca cineva a trebuit sa plece fara trofeu si fara 65000 de lire, dar pe de alta parte de asta este frumos snookerul... pentru ca este si trist, si divin.
Inspre sfarsit Ronnie s-a pierdut putin cu firea si a devenit neglijent. De partea cealalta John s-a deznadajduit si de asta a devenit nesigur. Prima reactie s-a dovedit a fi mai grava. Mai mult decat atat, presiunea de pe umerii lui John a fost fantastica pana in ultimul moment, si mi s-a parut mai mult decat admirabil modul in care a rezinstat. Sincera sa fiu, nu cred ca Ronnie, in seara asta, ar fi fost in stare sa reactioneze la fel de eficient in aceeasi situatie.

Speaking of which.. Nu vi se pare ca poate presiunea fanilor se face simtita in jocul lui Ronnie. Stiti, cum e el mai dezaxat decat tot restul lumii si cum da impresia cateodata ca publicul e singurul motiv pentru care face ceea ce face... In celelalte turnee exista si miza punctelor, ceea ce se materializeaza intr-o recunoastere indirecta, in rafuiala cu Hendry, in apartitia pe tabloul principal etc. Aici in schimb exista banii (ceea ce are deja) si exista publicul. Si nimic mai mult. Poate ca atunci cand nu este tocmai multumit de jocul sau (indiferent daca are motive reale sau nu), strigatele de lupta din public sunt mai mult apasatoare, pentru ca vin din partea unor oameni pe care nu vrea nici in ruptul capului sa ii dezamageasca prin performanta de la masa (ca prin altceva.. ma rog... Laughing )

____________________________________________________________
Si inca ceva: nu vi se pare ca in ultimul timp se fac mult mai putine breakuri de peste 100? Si nu ma refer numai la mastersul de acum.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!


Ultima modificare efectuată de către Smaranda la Lun 23 Ian 2006, 2:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 2:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca am avut parte de o finala foarte frumoasa. Am avut si joc decisiv, asa cum multi au dorit. Amandoi au jucat foarte bine, dar cred ca John a meritat aceasta victorie. Mi-a placut de el atunci cand John Parrot l-a intrebat cum a ajuns acea bila rosie in buzunar iar el a raspuns ca se ruga sa intre bila in buzunar. Eu cred ca mai degraba a facut vraji ca acea minge sa intre in buzunar, ca nu degeaba este The Wizard of Wishaw. Laughing Laughing Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 2:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ei, ei, Goodness Gracious!
Vorbeatzi mai devreme de joc decisiv, iata ca a fost! Very Happy
Si, daca-mi permitetzi sa ma manifest si eu putzin zgomotos:

WELL DONE, JOHN!!! Si, pe langa asta, many many hugs! Laughing

Nu mi-a venit sa cred cand Ronnie a luat conducerea, cu 9-8.
Ratari destule, presiune enorma, cateva pozitii imposibile si, mai presus de toate, o finala de mare, mare clasa! Very Happy Si daca n-ar fi fost atatea momente de pierdere a concentrarii (asta pentru a nu le numi din nou ratari), dar si momente de magie si poezie pure, nu ar fi fost atat de tensionat meciul, nu? Oricum, cei doi au jucat absolut minunat, per total!
Sper sa nu ma invinovatiti pentru ce am sa zic acum, dar eu nu suport jocurile decisive (mancatoare de nervi de altfel Laughing). Sigur, poate unei finale ii sta bine cu joc decisiv, dar I like being able to sleep at night. Laughing
Tot per total mi-a parut a fi o finala absolut grozava, poate una dintre cele mai frumoase pe care le-am vazut.
Si daca mai devreme am zis ce vroiam sa-i zic lui John, acum ash vrea sa-i felicit pe amandoi! Ronnie s-a descurcat absolut minunat de asemenea! Oricare dintre ei ar fi putut castiga! Mi-a placut mult, mult, mult!!! O finala cu adevarat disputata! Very Happy
Mare pacat ca Eurosportul nu ne-a oferit si prima parte a ei, si tin pe aceasta cale sa le multumesc yet again Clarei si lui Zsolt, pentru scorurile live si informatiile “la cald”!
Mai vreau sa spun ca mi-a placut tare mult articolul citit de Marius Ancutza. Felicitari domnishoarei care l-a scris! Very Happy
Aveam atat de multe de zis despre aceasta finala, dar mi-e teama ca nu mai sunt in stare acum. Nu am sa ezit insa, in cursul zilei de azi, sa comentez la celelalte posturi si sa revin cu ce-mi aduc aminte ca mi-a placut, dar si cu ce nu mi-a placut. Laughing Laughing
Inca o data: Well done, Higgie! La mai putine ratari! La mai multa “magie”! Si felicitari, Ronnie! La mai putine ratari si tie! Si la mai multa “living poetry”! Laughing

CONGRATS, GENTLEMEN!

p.s. Inspirata remarca legata de vrajile lui Higgie, Zsolt! LaughingLaughingLaughing
p.p.s. Mi-am adus aminte de unele chestii pe care vroiam sa le mai zic:
Cred ca una dintre problemele principale pe care Ronnie le-a avut astazi a fost ca s-a grabit la multe dintre lovituri la care cred ca trebuia sa wait a bit and check them out properly. Stim toti ca este un jucator rapid, dar a trebuit sa zic asta, pentru ca l-am vazut de multe ori analizand cu grija pozitiile, in ciuda rapiditatii sale. In ceea ce-l priveste pe Higgie si ratarile sale, am avut senzatia ca-si pierdea uneori concentrarea si ca pe cat a fost de norocos in unele cazuri, pe-atat a fost de nenorocos in altele.
In ceea ce priveste motivul pentru care mie nu-mi plac jocurile decisive (pe langa nervi Razz) trebuie sa spun ca acesta este legat de faptul ca unul dintre jucatori oricum pleaca acasa invins. Si mult mai mari cred ca sunt frustrarile in cazul in care esti invins in joc decisiv decat in alte jocuri. Itzi raman in minte lovituri pe care le-ai ratat, shanse de care puteai profita si n-ai facut-o (cu mult mai mult decat in alte cazuri), si asa mai departe.
Sigur ce-am spus reprezinta parerea mea care este cu siguranta subiectiva, intr-o oarecare masura, si (poate fi) pur speculativa in alta. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Lun 23 Ian 2006, 3:27, modificat de 5 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 2:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
nu vi se pare ca in ultimul timp se fac mult mai putine breakuri de peste 100? Si nu ma refer numai la mastersul de acum.

Sincer sa fiu, mie nu mi se pare asa. Eu cred ca doar la aceasta editie a Masters-ului a fost asa. Nu cred ca se poate spune ca avem parte de mai putine break-uri de peste 100. Din contra, eu as spune ca in general avem mai multe break-uri de peste 100 decat inainte. S-ar putea sa ma insel, dar eu asa cred. Asta se poate verifica din statistici, dar nu am acum rabdare sa ma pun sa caut chestia asta.

Vreau sa ii felicit si eu pe ambii jucatori pentru ca ne-au oferit o finala foarte frumoasa si spectaculoasa.

Congratulations John! Congratulations Ronnie!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 3:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

JOHN HIGGINS : „A fost un meci nebunesc, dar va rămâne și unul clasic. Uite cum poți ajunge în străfundurile disperării și o clipă după aceea, te poți simți în plină euforie ! Ultimul break cu care am închis masa a fost strălucit. Dacă aș fi ratat, ar fi fost sfârșitul, așa că m-am hotărât să mă concentrez asupra fiecărei lovituri și fiecărei bile. Când am ajuns la ultima bilă neagră, pur și simplu tremuram tot, dar, din fericire, am izbutit să-mi țin firea. Nici nu putea fi un mai frumos ultim turneu aici, la Wembley. O încheiere potrivită a istoriei acestei locații așa cum merita ea și fanii adunați să ne vadă ! Ronnie e un jucător fabulos ! E uluitor, dar sunt fericit că am învins !

De victoria asta o să-mi amintesc cât o să trăiesc. Sunt cele mai frumoase momente din cariera mea. A-l învinge pe Ronnie cu acel break din ultimul joc a fost extraordinar ! N-ar fi putut fi ceva mai frumos nici dacă scriam eu scenariul finalei ! Multă, multă vreme de acum încolo o să mă bucur de victoria din seara asta ! Nu ai prea des un asemenea prilej, pentru că acum nivelul tuturor jucătorilor e atât de ridicat. A fost minunat că am câștigat la Grand Prix, dar acel turneu nu are prestigiul Mastersului. A-l bate pe Ronnie în jocul decisiv și încă sub ochii fanilor lui e ceva uluitor.

Și el m-a snopit de câteva ori până acum, dar nu știu zău cum o să doarmă la noapte și în nopțile din următoarele câteva săptămâni. O să se zvârcolească de pe o parte pe alta. Am fost și eu în asemenea situații și știu cât e de neplăcut. Ca să vezi ce nebunesc e sportul acesta !”


Referitor la acea bilă roșie care s-a hotărât în ultima clipă să cadă în buzunarul de mijloc : “M-am rugat și iar m-am rugat s-o văd intrată în buzunar ! N-am crezut că va intra, dar cât de ușurat m-am simțit când n-am mai văzut-o pe masă ! Noi doi suntem cei mai buni jucători din lume și am mers cap la cap până la sfârșit ! Acum mă duc la petrecere, fiindcă cred c-o merit !”

RONNIE O’SULLIVAN : “În ultimă instanță, adevărul e că nu am jucat destul de bine. Mi s-a părut greu să-mi găsesc forța de a mă lansa în meci. A fost un turneu fantastic și e minunat că am luat parte la el. A fost un meci greu, de la început până la sfârșit. Sunt dezamăgit că n-am câștigat, dar John a făcut un break superb în ultimul joc și a curățat masa.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 5:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
(..)Si mult mai mari cred ca sunt frustrarile in cazul in care esti invins in joc decisiv decat in alte jocuri. Itzi raman in minte lovituri pe care le-ai ratat, shanse de care puteai profita si n-ai facut-o (cu mult mai mult decat in alte cazuri), si asa mai departe.

You're perfectly right! Una e cand pierzi cu 10-5 de exemplu, atunci stii ca adversarul a fost mai bun decat tine si ca nu aveai cum sa castigi. Cand pierzi insa cu 10-9, cu siguranta te gandesti: Ce se intampla oare daca nu ratam lovitura aia? Nu era oare mai bine daca incercam alta lovitura? Nu era oare mai bine sa incerc o lovitura de siguranta? Te gandesti tot timpul ca daca ai fi facut altfel sau daca ai fi avut putin noroc ai fi putut sa castigi. Este foarte frustrant cand te afli intr-o astfel de situatie.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 8:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa ce am am vazut tot meciul...la 9-9 a cazut curentu...si pana a zi dimineata n-am aflat nimic...
Din ce am citit se pare ca Ronnie a pierdut pe mana lui Sad...dupa ce a facut acel break de 60 Sad.
Despre meci, ce pot sa spun...la 3-0 pt "racheta" am crezut ca jocul se va termina foarte repede, ca il va "zdrobi" Very Happy...dar Higgins a reusit sa se mobilizeze si sa castige urmatoarele 5 meciuri...
Acum cateva luni...daca Ronnie avea parte de 5 meciuri pierdute consecutiv, sunt sigur ca devenea foarte nervos si incepea sa "cedeze" psihic Very Happy...acum insa a revenit si a egalat Wink
La 8-7 pt Higgins, cand soarta meciului s-a jucat la bila neagra (o lovitura de fiecare..dar tot aia Very Happy) si Ronnie a lasat bila pe buzunar, eram 100% sigur ca Higgins va introduce acea bila si va castiga meciul, dar pt ca sportul asta este atat de frumos cateodata Higgins a ratat...si sperantele noastre, a fanilor "rachetei" au revenit Very Happy
La 9-8, dupa ce Ronnie a preluat conducerea meciului de abia pt a 2a oara nu credeam ca se va ajunge in decisiv...dar din nou Higgins m-a contrazis Sad

Per total...un meci extrem de frums...am stat cu sufletul la gura de cand a inceput transmisia si pana azi dimineata...cand inca speram ca Ronnie a castigat Very Happy
Parerea mea personala este ca Ronnie merita aceasta finala...si nu sunt subiectiv Very Happy..dar la cum joaca a demonstrat ca inca este cel mai bun..si ca recastigarea locului I in cls. provizoriu este doar o problema de timp.

PS_In meciurile 16 si 17...Ronnie a castigat cu acelasi scor, 62-53 Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 9:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari John si felicitari Ronnie!

Un meci absolut fantastic, superb, chiar daca era sa mor de inima! Very Happy Very Happy Very Happy

Daca eram acolo si puteam sa-i vorbesc lui Ronnie, i-as fi spus: "Nu fi dezamagit. Nu conteaza ca ai pierdut trofeul. Ai jucat fantastic! Ai avut taria psihica de a reveni in meci si asta inseamna foarte mult pentru tine! Fanii te adora in continuare!"
Sper ca are cine sa-i spuna astfel de lucruri lui Ronnie pentru ca a fost intradevar grozav sa-l vedem pe Ronnie revenind, chiar daca a pierdut, dar a pierdut la limita. Eu am fost grozav de fericita sa vad ca Ronnie n-a cedat psihic si a reusit sa-si pastreze concentrarea. Pacat ca s-a grabit la unele bile.

Jocul bun al lui John nu m-a mirat deloc pentru ca in ultimul timp ne-a obisnuit cu evolutii excelente.

Intradevar o finala grozava! Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 10:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Absolut fantastic ce-am vazut azi noapte!!! Felicitarile mele si lui John si lui Ronnie...Dupa meciul asta o sa ma gandesc serios daca nu cumva merita s-o las mai moale cu pool-ul si sa ma apuc de snooker:)SmileSmile

ps:la un mom dat incepeam sa cred, fara sa vreau, ca cei doi s-au inteles dinainte sa ofere spectacolul asta total....asa ca ultima finala de la Wembley:)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 11:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari ambilor finalisti!A fost un meci cu adevarat fantastic.Pacat ca unul dintre jucatori a parasit arena invins.Sper ca Ronnie sa isi pastreze forma buna si sa inceapa lupta pentru recucerirea primului loc in clasamentul provizoriu.
Bravo John!Mult succes la Portomaso,Ronnie!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 12:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Mult succes la Portomaso,Ronnie![/b]


Dupa cate stiu eu Ronnie nu participa la Malta Cup! Sad Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 13:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo John . La mai mare:)) Very Happy .. sper sa castige si alte turnee anul asta pentru ca jocul lui este incantator:D



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cate s-au sus in acest topic mai ramane shi eu sa spun Felicitari domnilor...shi

JOHN CONGRATULATIONS!!!!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
sevvilla86 a scris:
Mult succes la Portomaso,Ronnie![/b]


Dupa cate stiu eu Ronnie nu participa la Malta Cup! Sad Wink

Pai parca s-a anulat turneul de pool la care participa in perioada aceea Rolling Eyes .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 23 Ian 2006, 15:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate shtiu....shi eu am impresia ca va participa. We'll wait and see!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » The SAGA Insurance Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Următoare
Pagina 21 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community