Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Malta Cup
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ken e acum cam teetotaller... Confused Laughing Laughing Laughing Se laudă cu "performanțele" compatrioților lui, dar nu e la "înălțimea" acestora... Laughing Laughing Laughing Poate, puțină șampanie azi... Laughing 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 1:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Absolut minunată această finală. Very Happy Sincer, nu m-aș fi gândit că Ken avea în el puterea să revină, dar pot să spun ca și eu mi-am dorit să o facă (în primul rând pentru frumusețea jocului)... Iar de la 7-8 mi-am dorit chiar mai mult. Laughing
I mean... Vorba lui Zsolt, în mod normal aș fi ținut cu Higgie (most obviously), dar... Very Happy Păi... Păi cum să nu ții cu Ken azi, mai ales după ce-a luptat atât? Very Happy
În ultimul joc (sau începutul lui mai ales) cât și în anumite faze din jocurile precedente, Ken a fost absolut magistral. Very Happy Parcă a fost cuprins de ceva electric (în acel ultim joc) care l-a facut să zică „GO, BOY!Very Happy Sigur... „Go, boy!” ăsta are și el momentele sale în care merge, în funcție de multe lucruri începând cu nivelul unui jucator și terminând cu "elemente superioare", dar tonight IT WAS ALL HIS! Very Happy
Ce ar mai fi de zis? Bravo, KEN! You’ve made my night, BOY!
Și Higgie cu siguranță va reveni foarte curând! Vorba lui Lady Croft, nu cred că se mulțumește (eu aș zice potolește Razz) până nu mai ia ceva sezonul ăsta. Și foarte bine-ar fi să joace la acel nivel care să-i permită. Dar să mai joace și alții la nivelul cu pricina și să vedem ce se întâmplă. Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy Cum ar spune Michael, the archangel, în filmul cu același nume: "BATTLE!!!!" Very Happy „Fortza-n tac” să fie (că tot n-am mai zis asta de ceva vreme)! LaughingLaughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 3:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci :

KEN DOHERTY : „La scorul de 8-5, eram mort și îngropat. Mă întrebam care o fi primul avion spre casă, pentru că John juca foarte bine și credeam că meciul e pierdut. Mi-am spus însă că trebuie să rezist, să nu mă dau bătut și să fiu un adevărat luptător irlandez. Am încercat să-mi reamintesc de unele momente magice, cum a fost cel din semifinala de campionat mondial cu Paul Hunter [când, deși condus cu 15-9, Ken și-a revenit și a câștigat meciul cu 17-16]. Dacă ai încredere în tine, mai ai o șansă.

Când am redus din diferență și scorul a devenit 8-6, aveam impresia că John se gândește la acea bilă roșie pe care o ratase. Breakul din ultimul joc a fost unul dintre cele mai bune pe care le-am făcut vreodată, pentru că mi-au reușit lovituri dificile, din poziții complicate. E fantastic să câștigi o finală mare, împotriva unui adversar cum e John, adică împotriva jucătorului aflat în cea mai bune formă. În afară de titlul mondial, acesta de aici mi se pare cel mai important din cariera mea. Era și timpul să mai câștig și eu un turneu ! Uitasem cum te simți atunci când ridici un trofeu deasupra capului ! Nu m-am îndoit niciodată de faptul că mai sunt capabil de o asemenea performanță și nu mi-am pierdut apetitul pentru competiție și pentru victorie, dar nu spre tinerețe mă îndrept și pe măsură ce timpul trece, victoriile devin tot mai greu de obținut. Multă vreme m-am izbit ca de un zid : munceam din greu la antrenamente, dar în competiții nu apăreau rezultatele bune pe care le așteptam. Cu toate astea, am continuat să mă pregătesc foarte serios. În seara asta, o să-mi permit să mă las în voia bucuriei, dar după aceea mă întorc la programul de antrenament. Sper că mai am în mine resurse pentru încă un titlu mondial. ”


JOHN HIGGINS : „A fost un meci nebunesc, nebunesc. În momentul de față nu simt absolut nimic. Abia peste vreo două zile o să-mi dau seama ce și cum. Când conduceam cu 8-5, jocul îmi mergea foarte bine, dar m-am încurcat la acea penultimă bilă roșie. N-a fost din cauza presiunii, fiindcă diferența de scor era suficient de mare ca să fiu sigur de victorie. Dar am început să mă gândesc la ce-o să fac după ce câștig turneul și așa mi-am pierdut concentrarea. Pe urmă, am început să joc din ce în ce mai prost, iar Ken din ce în ce mai bine. Loviturile mele era sau prea tari sau prea slabe. În ultimul joc el a făcut breakul acela fantastic și probabil că a meritat victoria. După felul în care am jucat săptămâna asta, nu meritam să câștig. N-aș fi fost un învingător demn de acest trofeu.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 4:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
JOHN HIGGINS : „(...) Dar am început să mă gândesc la ce-o să fac după ce câștig turneul și așa mi-am pierdut concentrarea.”

Ei... asta sa nu mai faci niciodata pana ce arbitrul nu zice "the frame and the match".



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 10:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... offf mă bucur pentru Ken .... dart sincer mai mult m'as fi bucurat daca ar fi caștigat Higgi .... ar fi fost mai frumos ... dar asta e ... BRAVO KEN !!!!



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 14:31    Titlul subiectului: CLASAMENT Răspunde cu citat (quote)

sorry ca pun intrebarea aici,dar nu stiu unde in alta parte.
Care este clasamentul actual?Ma intereseaza pe ce loc se claseaza dupa Malta Cup, mai ales-Jimmy,Ronnie,Paul,Steve,Dominic,Mark,Matthew.



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 14:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa cum mi-am dorit sesiunea de seara a fost mult mai interesanta atat prin prisma jocului dar si al comentariului datorita prezentei doamnei profesoare Mihaeala Cristescu pe care doresc sa o felicit la randul meu.
Ken Doherty a facut un meci foarte curajos,in special in jocul decisiv,si a meritat victoria.Bravo Ken!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
ruxi
A super fan


Data înscrierii: 28/Noi/2005
Mesaje: 74
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 14:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Recunosc ca, la inceputul finalei, dintr-un pur subiectivism ca un anumit tip sa-si pastreze pozitia a doua in clasamentul general, am vrut sa castige Ken. Insa pe masura defasurarii jocului chiar am tinut pumnii stransi pentru el. A meritat din plin victoria pentru modul in care a luptat si a avut puterea sa-si revina atunci cand putini se mai asteptau.
Pe de alta parte, sunt de acord cu ceea ce a spus John: per ansamblu, a avut un turneu slab, probabil datorita si starii sale de sanatate. Dar cred ca in ultimele jocuri l-a parasit si norocul si a gustat si el din gustul amar al ratarii ultimei bile rosii de care mai avea nevoie pentru a inchide jocul...Si mai cred ca nici el n-a dormit prea bine azi-noapte..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ruxi Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 15:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt foarte foarte suparata. Sad Imi doream FOARTE mult sa cashtige Jhon. Sad Sad Sad Sad Sad Oricum mi-a mai trecut supararea cand am vazut cat de bucuros shi exaltat a fost Ken. A meritat sa cashtige , nu spun ca nu....dar Jhon... Sad Sad Sad. Oricum sper ca pana la sfarshitul anului competitzional toate buzunarele sa se numeasca ,,Buzunarul Higgins''. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 15:38    Titlul subiectului: Re: CLASAMENT Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
sorry ca pun intrebarea aici,dar nu stiu unde in alta parte.
Care este clasamentul actual?Ma intereseaza pe ce loc se claseaza dupa Malta Cup, mai ales-Jimmy,Ronnie,Paul,Steve,Dominic,Mark,Matthew.


Poti gasi clasamentul reactualizat pe www.eurosport.com. Cei de la worldsnooker vad ca sunt destul de lenesi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Vizitator






MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 15:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihaela Cristescu e cineva de pe forum? Laughing


Sus
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 16:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mersi mult pt.informatie,Sevilla86! Smile

Chiar asa! Si eu ma gindeam la acest lucru.D-na profesoara e cineva dintre noi? Wink 8)



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2006, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy Idea


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 7 Feb 2006, 16:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Dupa meci:
...Dar am început să mă gândesc la ce-o să fac după ce câștig turneul...


Nu cred ca s-a gandit ca va fi dat jos de pe avion. Laughing Laughing Laughing Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 7 Feb 2006, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Malta Cup Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
Pagina 10 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community